×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (31)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas parlamenta augšpalātas – Federācijas padomes – īpaši sasauktajā sēdē tika apspriests ziņojums, kuru sastādījusi “provizoriska komisija valsts suverenitātes aizsardzībai” un kurā konstatēts, ka “ietekmēt Krievijas Federācijas iekšpolitiku galvenokārt cenšas Amerikas Savienotās Valstis un to NATO partneri”. Šai komisijai uzdots līdz šā gada beigām sagatavot likumprojektu, lai jau 2018. gada pašā sākumā tiktu juridiski noformēti pretsoļi, jo iejaukšanās apdraudot Krievijas Federācijas suverenitāti.

Šis oficiālās informācijas stils atgādina vēlīnā brežņevisma laiku, taču zemtekstā pavīd zināma nervozitāte – Kremlī aug bailes no vismazākās vēsmiņas, kas varētu negatīvi ietekmēt nākamgad martā paredzēto Krievijas prezidenta vēlēšanu rūpīgi plānoto iznākumu.

Bet ne jau viņiem tur Kremlī gvelzt par iejaukšanos! Tie bija Krievijas specdienesti, hakeri, diskreditācijas meistari, kas izjauca Demokrātu partijas kandidātes Hilarijas Klintones izredzes un nodrošināja Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās. Krievijas līdzdalības (“Russian connection”) izmeklēšana pašā Amerikā met arvien plašākus lokus. Un tas, ka labēji radikālā, prokrieviskā un faktiski arī rasistiskā partija “Alternative für Deutschland” (AfD) Vācijas parlamenta Bundestāga vēlēšanās ieguva trīspadsmit procentus balsu, ierindojoties trešajā vietā aiz abām lielajām “tautas partijām”, ir zināmā mērā Putina Krievijas nopelns, iedarbinot Kremļa propagandas aparāta – “RT” (“Russia Today”) un “Sputņik” – potenciālu, kura iespaidam ļaujas daudzie no PSRS “repatriētie” vācieši un krievvalodīgie “ekonomiskie” migranti, kuru skaits ir visai prāvs.

Tagad, saceļot brēku par ASV un tās sabiedroto iejaukšanos Krievijas iekšējās lietās, Kremlis cenšas pamatīgi iebiedēt savus liberāli demokrātiskos oponentus, apzīmogojot tos kā ārzemju aģentus.

Šajā ziņā ļoti zīmīgi ir “deviņi punkti”, ar kuriem klajā nākusi Krievijas Federālā padome. Tātad – deviņi paņēmieni jeb virzieni, ar kuriem ASV apdraud Krievijas suverenitāti (ne mazāk):

1. Radot un atbalstot NKO (nekomerciālas organizācijas), kuras netieši piedalās politiskajā dzīvē ārvalstu interesēs un ietekmē pilsoniskas sabiedrības institūtus kopumā.

2. Darbs ar (tipisks padomju žargons. – F. G.) izglītības iestādēm, tajās studējošiem, finansēt izglītības programmas, lai arī turpmāk kontrolētu šo sfēru, to pārveidojot virzienos, kas izdevīgi mūsu politiskajiem konkurentiem.

3. Plašsaziņas līdzekļu un sociālo tīklu izmantošana, lai diskreditētu valsts varas institūtus, politiskos līderus un vispār veidotu zināmu sabiedriskās domas standartu.

4. Krievijas Pareizticīgās baznīcas diskreditēšana un naida kurināšana starp reliģijām.

5. No ārienes stimulēta protesta kustība un jaunatnes ievilkšana protesta akcijās.

6. Iejaukšanās Krievijas vēlēšanās federālā un reģionālā līmenī (nav precizēts, kādā veidā).

7. Etniska naida kurināšana, īpaši Ziemeļkaukāza un Pievolgas republikās un Krimā.

8. Jebkura veida pretkrieviskas sankcijas kā instruments spiedienam uz Krievijas valsts varu un sabiedrību.

9. Krievijas politiskās un ekonomiskās dzīves nomelnošana pasaules arēnā, lai šo informāciju pēc tam izmantotu pašā Krievijā.

Nu ko, septiņi no šiem deviņiem punktiem Kremlim ir lielisks iegansts plašām raganu medībām, var teikt, Viskrievijas mērogā. Lai nožņaugtu jebkuru reālu opozīciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. muļķu zeme nerullē Atbildēt

  pranks kondons – lavīzes štata Krievijas aptirsējs.

 2. Valdaja sarunās Sočos Putins sevi pozicionēja ka džihāda virsaiti, kurš vienīgais zin kā ierobežot ASV cionistus. Pie tam dzelžains arguments asinsizliešanas pārtraukšanai ir tēze – agrāk domāt vajadzēja.

  • dikti izklausās pēc melu ziņas. lūdzu citē šo putina paziņojumu jo nestādos priekšā ka viš sevi par dzihādistu spētu nosaukt jelkādā kontektš

 3. Kad es runāju par “me, and my people, and my country”, ar to es saprotu etnisko Krieviju, nevis Krievu impēriju (ieskaitot visas kolonijas).

  • Ne govori za drugih!
   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

 4. Zazilupeņicas grapists sūdzass par ““ohotu na vedjm”Manuprāt tādiem kā grapists,”jānis bērziņš”un viņiem līdzīgajiem,vislabākās zāles būtu šašliks Odesas gaumē.

  • Slava Cukursa i Arajsa pokoja ne dajot?! Eto vedj tvoji geroji! Mechtaesh o gazovih pechah, konclagerjah i holokoste?! Bravo zemnovodnoje, ti sebja razoblachil! Nacist estj nacist!!!

   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Vi toze takije ze, da? Vi toze nacisti?!

 5. Neraudi,Tev bija jāredz šī izdevuma Nacionāli konservatīvo noslieci.Nesaprotu,ko tu un tev līdzĪgie te meklē?Kašķi?Ja tā tad vai nu tu esi mazohists,vai arī uzpirkts propogondons.Es taču nelienu “dvesti segodnja”,vai IMHO?

  • Уползай в амазонию, земноводное! Atbildēt

   Tak ti zaidi, net vedj zapreta. I kommentiruj, pishi na latishskom! Tam so svodoj slova vsjo v porjadke, kommentariji kak zdesj – ne udaljajut, chuzoje mnenije uvazajut! Poprobuj.

 6. Lūdzu Latvijas avīzes redaktorus dzēst “grafists.” komentārus. Kā jau vairākkārt norādīju par viņa necenzēto vārdu lietošanu, viņš to negrib ņemt vērā. Tagad atkal: „…Uldisa! Shol bi ti naH, teoretik ;… datj bi tebe po jajcam, chtobi sam stal pisatj gorjachenjkim! Da zalj, chto u tebja ih net. Te ze zemnovodnoe, polzi na huj!” – Domāju ka daudzi komentatori arī būs par kulturālu portāla vidi.

  • jādēš ir raksts un teiksi sliekas komentāri, jo vispār naida kurināšana ir kriminālnoziegums, bet to moderators izliekas nemanām , jp tas atbilst saimnieku pasutijumam, tāpec to neaiztiek. te dzēš tikai tos komentārus kas neatbilst moderatora partijas uzskatiem:)

   • ….jādēš ir raksts….
    Re kā jānis bērziņš sovoku laikus atcerējies.Jefiņ,”glavļita”laiks ir beidzies,tev to kurators nav ieskaidrojis?
    Vispār interesanti,moskaļu propogondoni,visās valstīs ir par preses brīvību,atbruņošanos,cilvēktiesībām,tautu tiesībām uz pašnoteikšanos un ja kādam no viņiem “piežmiedz asti”tad gaudo kā m..ka pie sinagogas.Visur,tikai ne viņu tik mīļajā skrandu impērijā,tur ir pravoslavije,skrepi,putin ģeržava,russkij mir,!Tas viņiem laikam no tās liekās hromosomas,ko medinskis atradis.

    • sliekai aizmirsies ka likumus jau gan neatcēla, un kā jau teicu tad tas ir krimināli sodāms pārkāpums. ja par vārda brīvibu kā tu piesauc, tad kāpec to neatceras kad dzēš “partijas politikai neatbilstošos”komentārus? tad pēkšņi vārda briviba kautkā pazūd. moderators jūtas visuvarens ar savu partijas biedra karti kabatā:) tā ka iebāz savu liekulibu sev sākumpunktā slieka un lien vien cērme tālāk:)

   • Модераторы – козлы! Идите на йух!!! Atbildēt

    Tochno tak! Povtorno!

  • Wow, we’re talking! That’s how you have freedom of speech, do not like it – delete! But what about the constitution, human rights and all that, eh? And …. I forgot, it’s only for the elite, for the title Aryans! So?! Only they are allowed to talk and write nasty things about others, they also squeak on the state! They can also steal other people’s names and call them abusively and me, and my people, and my country !? What do you start to squeak as soon as you are answered accordingly? Do you want the portal to be cultural? So start with yourself, do not scratch yourself in the comments, then do not get the same in return. Everything is simple, respect others – and you will also be respected.

   Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

 7. Paldies Frankam Gordonam par patieso rakstu! Labi pateikts: “Bet ne jau viņiem tur Kremlī gvelzt par iejaukšanos! Tie bija Krievijas specdienesti, hakeri, diskreditācijas meistari, kas izjauca Demokrātu partijas kandidātes Hilarijas Klintones izredzes…” Ne par velti joprojam melu impērija.

 8. Atkal vecais šovinists sprēgā ar saviem iemīļotajiem mongoļtatāru lamuvārdiem!

 9. Nu re,kā utainais nenoturējās ,neielicis pļeku,bet jānis bērziņš vēl man kaut ko pārmest mēģināja.

 10. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

  Krievijā varu ir sagrābuši TV , RADIO, PRESI 95% žīdi, kuri izliekās par krieviem un sēj naidu starp valstīm tautāmm krievu v;ārdā!

  • Žīdi ir viena no lielākām Krievijas pamattautām un tie kuri kļuvuši par pravoslavnutijiem, tie paši krievi vien ir. Krievi ir starpetniska varza, ko vieno sātanisms, valoda, tumsonība un naids pret visu dzīvo uz planētas. Kurš tad ir īstāks krievs: Staļins, Ai Jobeness, Šoigu, vai Rubiks? Visi viņi visīstākie.

 11. Rakstā viss ir pareizi, tikai Trampa ievēlēšana gan satrieca kremli ne mazāk, kā čekas kājslauķus: Freibergu un Streipu, jo izplēnēja cerības uz jaunu “restart” ar ASV.

 12. Nebūtu slikti,arī mūsu Saeimai,ņemt piemēru no kaimiņvalsts likumdevēju iniciatīvas.
  Turklāt domāju ,ka moskaļu propogondoniem Latvijā,nevajadzētu neko iebilst pret to ka mūsu Saeima pārņemtu viņi tik mīļotās skrandu impērijas pieredzi.

 13. UKRAINA SĀKAS KARSTAS LIETAS ,SĀKAS KAZJOLU MEDĪBAS. LATVIJAS DRAUGS VALCMANS TIKS GĀZTS NACIKIEM SĀKSIES GRŪTAS DIENAS

  • Lūdz savu pravoslavnuto dieviņu,lai as ko tu sauc par Valcmanu netiktu gāzts,jo tad moskaļu utīm tiešām sāksies grūti laiki.

 14. LA ne dienu nespēj iztikt bez naida kurinošiem raksteļiem, jo saimnieki pasutijuši:)

 15. Jau stādos priekšā,kā moskalis grapists,tūlīt “čurās karstu”!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+