Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
4. septembris, 2015
Drukāt

Ieguldot 3 miljonus, “Latfood” sāk ražot “katliņčipsus”; 90% eksportē (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ieguldot 3 miljonus eiro Eiropā modernākajās kartupeļu čipsu ražošanas iekārtās un uzsākot jauna veida – “katliņčipsu” (kettle chips) – ražošanu Baltijas valstīs, “Orkla” grupā ietilpstošais uzņēmums “Latfood” septiņu mēnešu laikā sasniedzis 80% ražošanas jaudu noslodzi un vairāk nekā 90% no saražotā eksportējis, informē uzņēmumā.

Lielākoties eksporta apjomu veido “katliņčipsu” produkti citiem Orkla uzņēmumiem Dānijā, Zviedrijā un Somijā. “Latfood” galvenais investīciju mērķis ir attīstīt šo produktu segmentu Baltijā un, atbilstoši tirgus līdera pozīcijām, būt galvenajam spēlētājam arī “katliņčipsu” segmentā.

““Katliņčipsi” ir Lielbritānijā un Skandināvijā plaši pazīstams produkts. Esam pirmie, kas ir uzsākuši ražot šāda veida produktu Baltijas valstīs un darām to, izmantojot modernākās ražošanas tehnoloģijas Eiropā. Šo čipsu ražošanas process ir atšķirīgs no tradicionālā – “katliņčipsi” tiek gatavoti tos cepot katlos atsevišķās porcijās saulespuķu eļļā, nevis pēc plūsmas principa kā parasti. Tādēļ arī nosaukums tiem ir “katliņčipsi”, jo pagatavošanas veids ir līdzīgs kā mājās ar rokām gatavotiem kartupeļu čipsiem,” stāsta Dana Erciņa – Užāne, “NP Foods” Komunikācijas direktore.

Šobrīd Latvijas tirgum uz šīs līnijas tiek ražoti “Meistardarbs” čipsi ar trim garšām – ar jūras sāli, ar sidra etiķi un jūras sāli un skābā krējuma un sīpolu garšu. Pateicoties unikālajai pagatavošanas metodei, tiek iegūta “katliņčipsiem” raksturīgā cietā, kraukšķīgā struktūra un zeltainā krāsa. “Meistardarbs” čipsu ražošanā tiek izmantotas izmeklētas garšvielas un tās tiek lietotas tādā daudzumā, lai izceltu kartupeļu garšu. “Meistardarbs” “katliņčipsi” nesatur konservantus, garšas pastiprinātājus vai krāsvielas. Tuvākajā nākotnē ir plānots attīstīt “Meistardarbs” čipsu līniju un ieviest produktu līnijā jaunas garšas.

Turpinot attīstīt “katliņčipsu” ražošanu atbilstoši izstrādātajai stratēģijai, “Latfood” plāno 2-3 gadu laikā dubultot kartupeļu iepirkšanas un ražošanas apjomu. Šobrīd kartupeļu iepirkums pārsniedz 15 000 tonnas gadā un tuvāko gadu laikā tas sasniegs 30 000 tonnas. Šāda izaugsme ir plānota rokrokā ar gadu desmitiem pazīstamiem Latvijas kartupeļu ražotājiem, kas spēj nodrošināt labu kartupeļu kvalitāti un zināmas šķirnes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizais nosaukums ir indusu čipsi, jo viņi tos izmanto karotes vietā, ēd visās ēstuvēs ar rokām jo karotes nepazīst, bēdīgs skats lielbritānijā uz viņiem.

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+