×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Ieiet mūzikā pa citām durvīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. aprīlī Rīgā Mūzikas namā “Daile” izskanēs komponista Valta Pūces atjaunotā koncertprogramma “Tuvplāni 2”. Kopā ar aktrisi Ditu Lūriņu, dziedātāju Andri Ērgli, čellistu, komponista dēlu Valteru Pūci autorkoncerta gaisotnē skanēs pazīstamas un mazāk zināmas V. Pūces dziesmas no teātra izrādēm un koncertuzvedumiem.

Programma “Tuvplāni 2” turpina kamerkoncertu tradīciju, ko komponists aizsācis jau 2009. gadā, kad Latviju apceļoja pirmie “Tuvplāni”, toreiz tajā piedaloties Renāram Kauperam, Ilzei Vazdikai un vijolniekam Raimondam Ozolam, pulcējot pilnas skatītāju zāles visā Latvija.

Šajā reizē koncertā klausītāji brīvā un klusinātā gaisotnē varēs baudīt dziesmas no Valta Pūces dibinātās grupas “Marana” agrākajām programmām, tāpat priecēs mūzika no teātra izrādēm – tostarp būs gan dziesmas no savulaik populārās izrādes “Šveiks”, kurā Valta Pūces mūziku izpildīja grupa “Prāta vētra”, gan no muzikālās pasakas “Ronja”, kas pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvoja 2002. gadā. Tāpat izskanēs mazāk pazīstamas dziesmas no koncertuzveduma “Sapņu pīpe”, kas Dailes teātrī tapa par godu aktiera Pētera Liepiņa 60 jubilejai.

Komponists “Tuvplānos” iekļāvis arī mūziku no samērā jaunā koncertuzveduma “Zeme”. Tas pirms diviem gadiem tapis, sacerot dziesmas ar dziedātāja, mūziķa un daudzpusīgā mākslinieka Igo radītu dzeju, kam Valts Pūce radījis oriģinālmūziku. Viena no Igo skatuves partnerēm koncertprogrammā “Zeme” bija arī Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa. Duetā ar Igo iedziedāta dziesma “Kā tevi sauc”, un D. Lūriņa kāps uz skatuves arī 18. aprīlī, šoreiz gan bez Igo.

Tāpat V. Pūce sola “Tuvplāna” kompozīcijas no koncertuzveduma, kas bija veltīts dzejniecei un folkloras teicējai Broņislavai Martuževai viņas 90. jubilejā un tapa kopā ar Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

Šajā reizē komponists savirknējis svaigu repertuāru, ko klausītāji varēs baudīt tuvplānā. “Gatavojot programmu, sameklēju gan vecas, gan ne tik vecas dziesmas, kas jau skanējušas kaut kur, dažas īstenībā nav pat skanējušas nekur, bet vienkārši stāv plauktā. Radās doma, ka programma varētu būt intīma, tā ļautu klausītājiem tuvāk un dziļāk iepazīt katru no māksliniekiem, tāpēc izvēlējāmies šo nosaukumu, “Tuvplāni 2″,” par koncertprogrammu stāsta tās autors.

“Pamatā programma ir liriska,” piebilst skaņradis, “manuprāt, “Tuvplāni 2″ varētu būt laba iespēja atslēgties no visa.” Komponists gan atzīst, ka paša temperaments pieprasot dinamiku mūzikā, tomēr viņš jau sen sapņojis izveidot baudāmu programmu ar minimāliem līdzekļiem jeb, autora vārdiem sakot, “ieiet mūzikā pa citām durvīm”.

Varbūt noder

Koncerts: 18. IV 18.00 Mūzikas namā “Daile”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv, Mūzikas nama “Daile” kasēs.

Cena: EUR 8 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+