×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Tiesas nolēmums par aizliegtās simbolikas izmantošanu piketā gaidāms mēneša beigās (13)

Foto - LETAFoto - LETA

"Policists norādīja, ka plakātā ir izmantota PSRS simbolika un tas ir pārkāpums, ka vai nu plakāts jānovāc, vai simbolika jāpārsvītro ar flomāsteru,"

“Policists norādīja, ka plakātā ir izmantota PSRS simbolika un tas ir pārkāpums, ka vai nu plakāts jānovāc, vai simbolika jāpārsvītro ar flomāsteru,” vakar Rīgas Ziemeļu rajona tiesas sēdē 26. janvāra piketā notikušo klāstīja biedrības “Ukraiņu kongress” vadītājs Mikola Pav­ļuks, kurš bija uzaicināts uz tiesu Valsts policijas ierosinātā administratīvā pārkāpuma lietā.

Tā kā flomāstera M. Pav­ļukam nav bijis, viņš plakātā attēloto PSRS sirpi un āmuru, kas veidoja stilizētu burtu “R” vārdā “RUSSIAN”, pārsvītrojis ar pildspalvu, un policijas darbiniekiem vairs pretenziju neesot bijis, paskaidroja Mikola. Arī abi liecinieki, kas bija piedalījušies piketā, Jānis Pavlovičs un Ludmila Movele liecināja, ka pēc burta pārsvītrošanas policists aizgājis no Mikolas prom un pikets turpinājies. Atgādināšu – par 26. janvāra piketu rakstīja arī “LA” (š. g. 27. janvāra numurā “Piketē pret agresiju Ukrainā”). Todien Rīgā iepretim Krievijas vēstniecībai sapulcējušies apmēram pussimt cilvēki vēlējās paust sašutumu par agresiju Ukrainā, kā arī atbalstu Krievijā ieslodzītajai ukraiņu militārajai lidotājai Savčenko. Akcija noritēja mierīgi, un daļa piketētāju pēc tās beigām devās prom, bet daļa – uz netālu esošo Ukrainas vēstniecību, lai pie tās noliktu ziedus un aizdegtu sveces.

Sabiedrības sašutumu izraisīja todien vēlāk uzzinātais, ka pie Krievijas vēstniecības policija aizturējusi TV3 operatoru. (Viņam jau nākamajā dienā par incidentu publiski atvainojās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.) Taču vienlaikus ar TV operatoru 26. janvārī ap pulksten pusvieniem dienā tika aizturēts arī “Ukraiņu kongresa” vadītājs Mikola Pav­ļuks. Tas noticis brīdī, kad viņš vācis kopā dažus zemē nomestus papīrus. Taču izmest atkritumu tvertnē nav paguvis, jo policisti paziņojuši, ka būs jādodas uz iecirkni. Tur viņš esot pavadījis aptuveni trīsarpus stundas, pēc tam atbrīvots.

Protokolā un divu policijas darbinieku – Vitālija Krasovska un Jura Grigorjeva – parakstītā ziņojumā sacīts, ka Mikola Pav­ļuks neesot pakļāvies policijas darbinieku prasībai novākt plakātu ar aizliegto simboliku.

Un par nepakļaušanos likumsargu prasībām personu var sodīt pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 175. panta. M. Pavļuka pārstāve juriste Ieva Brante lūdza viņu vēlreiz precizēt, vai policists lūdza plakātu novākt vai ļāva otru iespēju – pārsvītrot. Un, ja bija pieļauts nosvītrot un tas ticis izpildīts, kur tad izpaudusies “nepakļaušanās”? “Esam guvuši nepārprotamu apliecinājumu, ka Mikola Pavļuks bija izpildījis policijas lūgumu,” tiesā uzsvēra Ieva Brante.

Policijas pārstāvja tiesas sēdē nebija. Kad painteresējos Valsts policijā, kāpēc tā, sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists Dairis Anučins atbildēja, ka ik dienu dažādu instanču tiesās tiek izskatīts ļoti liels dažādu administratīvo pārkāpumu lietu skaits, kurās protokolus sastādījušas Valsts policijas amatpersonas un “piemēram, šodien vien tikai Rīgas Ziemeļu rajona tiesā tiek izskatītas desmit dažādas administratīvo pārkāpumu lietas, no kurām septiņas – mutvārdu procesā, tajā skaitā Pavļuka lieta. Policijas amatpersonas fiziska klātesamība katrā šādā tiesas sēdē prasītu ļoti lielus policijas resursus, kas līdz ar to tiktu atņemti pamatfunkciju – drošības un kārtības – nodrošināšanai, it īpaši ņemot vērā to, ka visi policijas amatpersonu lēmumi APK lietu ietvaros, apsvērumi un lietas apstākļi tiek detalizēti jau izklāstīti ziņojumā un protokolā, ar ko tiesa, izskatot lietu, iepazīstas.”

Tiesnese Dace Kantsone paziņoja, ka nolēmums lietā būs zināms 25. februārī. Tad arī būs laiks secinājumiem. Taču mani vakar tiesas sēdē pārņēma sajūta, kā vērojot absurda teātra izrādi, un neizpratne, kāpēc šī lieta vispār ierosināta.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Lustrācija ir NORMA! Atbildēt

  tomēr fakts – policisti -virsnieki, kas to NEDEMOKRĀTISKO akciju vadīja visi bija ar krievu uzvārdiem un akcentu

 2. TO POLICISTU VAJAG 9. MAIJĀ AIZSŪTĪT PIE OKUPANTIEM PĀRDAUGAVĀ , NEZ VAI VIŅŠ TUR ATRADĪS PSRS SIMBOLIKU , VAI NEATRADĪS . DOMĀJU KA NEATRADĪS, JO VIŅŠ IR ATKLĀTS PUĶINIETIS !

 3. Lustrācija NEPIECIEŠAMA Atbildēt

  Policija un armijā valsts nodevēji ar nodomu gadiem ilgi iepludināja psrs okupantus, tā totāli graujot Latvijas tiesībsargājošo un aizsardzības spēku spējas pildīt savus uzdevumus un darboties tautas un valsts intresēs. Daudzi iepriekšējie un šis notikums ar operatoru un piketētāju pie krievu vēstniecības tikai šos arvien augošos nodevības augļus spilgti izgaismo!

  • impērijas revanšisms ir jāaptur; okupantu radus un draugus no spēka struktūrām ir jāizraida, kā arī jāpievērš lielāka uzmanība Valsts drošības, informācijas un ārlietu “profesionāļu” darbībai.
   Piemēram, Dimanta (NEPLP) paziņojums par Krievijas TV pārraižu likumību Latvijas TV – ir pilnīgs nonsens, pēc kura viņš būtu jānomaina nekavējoties un bez “demokrātiskām” ceremonijām !

 4. Nekāda pretošanās polic. darbiniekam nebija, kaut legāla piketa organizētājam uz to bija tiesības, jo viņam un blakus esošajiem aculieciniekiem netika paskaidrots kaut cik ticams aizturēšanas iemesls un nepretojošos M.P. brutāli iegrūda piebraukušajā polic. spectransportā, bet jautātājus par notiekošo policisti atgrūda un, atsakoties paskaidrot, aizbrauca ar brutāli sagrābto ukraiņu protestētāju

 5. Urā!

 6. Okupācijas faktu oficiālā līmenī atzīst ļoti nosacīti,bet okupantu varas aktīvisti un noziedzīgo pavēļu izpildītaji netiek meklēti un tiesāti, bet apmaina kažociņus un Latvijas karogus vicinot turpina savu melno darbu.Vispilgtākais piemērs ir ar Černobiļu saistītais noziegums,kura dalibniekiem iespējams ir piešķirti pat augsti Latvijas valsts apbalvojumi.

 7. Tie policisti atrodas frontes otrā pusē.
  P.S. Cik nodokļu maksātāju naudas iztērē šādās absurdās tiesu prāvās? Arī ja prokuratura 3 X pārsūdz sīkas lietas un zaudē visās instancēs? [piem. Grinberga vai DDD meiču lieta] Sarakstījuši blāķi tukšu papīru un jūtas nopietni strādājuši.

 8. Pav­ļukam pa purnu! 🙂

  • Cien redakcija, jūs esat ļoti dedzīgi viedokļu dzēsēji, ja ir pateikts kaut kas nesaprotams jūsu intelekta un inteliģences attīstības pakāpei (piem., ja ir lietots vārds ‘okupants’), tātad dzēšot viedokļus ar šādu zpzīmētāju jūs, LA, latviešu tautai liekat pieņemt viedokli, ka okupācija ir bijusi, bet okupantu nav bijis! Bet nedzēšot atklātus draudus no jūsu lapas, jūs lasītājam atklāti parādat izņēmuma tiesības un jūsu pretimnākšanu konkrētām idejām. Ja jau tā, tad nevejag sevi (LA) saukt par patriotisku, nacionālu (t.i., valstisku) plašzaziņu.

 9. Bet tie taču krievu policisti,skat uzvārdus.Ko ta jūs gribat?

 10. Kādreiz (sensenos laikos Baltijas zemē) juristi zināja: ir likuma burts, un ir likuma gars. Tagad redz un saprot tikai burtu. „Teroristi” (lai kādas tautības tie būtu) nav mīļvārdiņš. Līdz ar to ir acīmredzams, ka plakātu turošās personas attieksme – noliedzoša. Aizturēt par pretterorisma plakātu? – līdz tam tik tiešām vajag aizdomāties. Taču mūsu modrā policija to spēj. Gods un slava Latvijas tiesībsargiem!

 11. Žēl,ka valstī valda policistu visatļautība,ķeriet un tiesājiet labāk Lindermani un viņa draugeļus par naida kurināšanu tautās,bet ne Pavļuku….Kā pasūtījums tas ir !?!

Draugiem Facebook Twitter Google+