Latvijā
Kriminālziņas

Iejaucās, lai novērstu noziegumu, un gāja bojā: noslēdz slepkavības izmeklēšanu Rojā 1

Foto – Stock.xchng

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret jaunieti, kurš Rojā ar nazi nodūra puisi, kurš centās novērst uzbrukumu.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka 2016. gada 1. jūlijā Rojas novadā apsūdzētais, atrodoties alkohola un narkotisko vielu ietekmē, būdams aizvainots par to, ka aizraidīts projām no jauniešu atpūtas pasākuma par to, ka uzvedies agresīvi un izraisījis kautiņu ar saviem paziņām, devās uz savu dzīves vietu.

No savas dzīvesvietas apsūdzētais paņēma virtuves paņēma nazi, kura asmens garums 21 cm, platums 4,7 cm, spala garums 12 cm, pēc kā, atriebības motīvu vadīts atgriezās mājā, kur bija sapulcējušies jaunieši, ar spēku atsitot vaļā durvis, iegāja vienā no istabām.

Turot rokā ar asmeni uz augšu pavērstu nazi, apsūdzētais tuvojās vienam no jauniešiem, izsakot draudus viņu nodurt. Vienlaicīgi istabā ieskrēja vēl viens jaunietis, kurš, lai pārtrauktu noziedzīgo nodarījumu – personas dzīvības apdraudējumu, no mugurpuses satvēra apsūdzēto, un, cenšoties viņu savaldīt, turēja.

Kā rezultātā apsūdzētais savas noziedzīgās darbības vērsa pret šo jaunieti – izraujoties no satvēriena, pagriezās ar seju pret viņu un ar rokā esošo nazi izdarīja mērķtiecīgu dūrienu labā pleca locītavai pieguļošajā krūšu kurvja priekšējā virsmā. No gūtā ievainojuma notikuma vietā iestājās sadurtā jaunieša nāve.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 132. pantā – par draudiem izdarīt slepkavību, un Krimināllikuma 118. panta pirmajā punktā – slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos.

Lieta nodota izskatīšanai Talsu rajona tiesai.

LA.lv