×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. februāris, 2016
Drukāt

Iejūties mākslas detektīva ādā kopā ar Luīzi Pastori

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Dailes teātris 95 gadu jubilejas sezonā turpina organizēt radošās darbnīcas bērniem – nākamā, ko teātris organizē sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, notiks svētdien, 6. martā, plkst.12 Dailes teātra foajē, LA.lv pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Radošās darbnīcas laikā būs iespēja iejusties detektīva ādā, izzinot mākslas darba tapšanas procesu, noskaidrot, kas ir reprodukcija, un arī pašiem to radīt.

Jaņa Rozentāla, Kārļa Padega un Niklāva Strunkes daiļradi ir izpētījusi Luīze Pastore, bet ar viņas palīdzību – arī prātīgais puika Teo un rudmatainā meitene ar spridzīgo raksturu Poga. Un, protams, māksliniece Elīna Brasliņa.

Luīze Pastore saka: “Esmu pētījusi, ko par šiem latviešu klasiķiem ir rakstījuši mākslas zinātnieki un viņu laikabiedri, kuri pērušies vienā pīļu dīķī un mēģinājuši slāni pa slānim atsegt to, kas viņi ir bijuši patiesībā.” Luīzi Pastori savulaik ir aizrāvuši bērnu detektīvi ar noziegumu atklāšanu un pakaļdzīšanos, viņa vienmēr pārdzīvojusi, ka ar pašu nav noticis nekas tamlīdzīgs. “Visi mani darbi ir balstīti realitātē, es neko daudz nepiedomāju klāt,” teic Luīze Pastore, kura ikdienā nodarbojas ar Kalnciema kvartāla tirdziņu organizēšanu.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem (galvenais noteikums – jāprot lasīt!). Ieeja pasākumā ir bez maksas, taču vietu skaits ierobežots, tādēļ rīkotāji lūdz sūtīt pieteikumus dalībai radošajā darbnīcā uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv, norādot bērna vārdu, uzvārdu un vecumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+