×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Iekāp dienesta auto un esi darbā

Foto - LETAFoto - LETA

Ar kuru brīdi darbinieks ir darbā – kad ierodas birojā vai kad iekāpj dienesta auto? Par to vakar spriedumu pasludināja Eiropas tiesa.

Darba laika direktīva nosaka, ka par darba laiku uzskatāms jebkurš laika posms, kurā darbinieks strādā, atrodas darba devēja rīcībā un veic viņa uzdotos pienākumus. Viss pārējais laiks ir atpūta. Tieši tā arī bija noteikuši starptautiskā koncerna “Tyco” Spānijas uzņēmumi “Tyco Integrated Security” un “Tyco Integrated Fire & Security Corporation Servicios”. Spānijas provincēs “Tyco” darbinieki mājās uzstāda un uztur drošības sistēmas pret zagļiem.

Grūtajos laikos – 2011. gadā – kompānija slēdza savus reģionālos birojus. Tehniķim, kurš uzstāda drošības iekārtas, vairs nav fiksētas darba vietas un viņš kompānijas automašīnās apkalpo savu reģionu. Katram piešķirts mobilais tālrunis, pa kuru viņš pieņem pasūtījumus no centrālā biroja. Katru dienu viņš izbrauc no mājas un dodas uz izsaukuma adresi, un atgriežas mājās dienas beigās. “Tyco” darba laikā neieskaita ceļu no mājām līdz pirmajam klientam, kā arī atpakaļceļu no pēdējā klienta.

Vakar Eiropas tiesa nosprieda, ka šajā gadījumā, kad darbiniekam nav konkrētas fiksētas darba vietas, ceļš līdz pirmajam klientam un atceļš no pēdējā klienta ir ieskaitāms darba laikā. Tiesa uzskata, ka darbinieki šajā gadījumā veic savus darba pienākumus visa brauciena laikā, jo darbojas “Tyco” uzdevumā. Turklāt brauciena laikā darba devējs var mainīt objektu apkalpošanas secību, tos atcelt vai papildināt. Darbinieks nevar šo brauciena laiku brīvi izmantot pēc saviem ieskatiem. Ja braucienu neieskaitītu darba laikā, darba devējs neatbildētu par sava darbinieka drošību un veselību, braucot dienesta mašīnā kompānijas uzdevumā uz klienta izsaukumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+