×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Iekāro “BMW”. Trīs mēnešos nozagtas 216 automašīnas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

No šī gada 1.janvāra līdz 31.martam Valsts policija (VP) ir saņēmusi informāciju par 216 nozagtām automašīnām, un kurām 89 pašlaik ir atrastas.

Kā aģentūru LETA informēja VP, lai gan pēdējo gadu tendence liecina, ka auto zādzību skaits mazinās, šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, ir nedaudz pieaudzis automašīnu zādzību skaits – novērots palielinājums par 6%.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos tika nozagtas 216 automašīnas, bet pērn šajā laika posmā – 203 spēkrati.

Statistika liecina, ka zagļi arvien biežāk “iekāro” 2007.gada izlaiduma vai jaunākas “BMW” markas automašīnas. Šo zādzību skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, dubultojies. Pērn šajā laika posmā “BMW” markas automašīnas bija ceturtās zagtākās automašīnas – 2016.gadā tika nozagtas 25 šīs markas automašīnas, bet šogad to skaits dubultojies, sasniedzot 53.

Otrajā vietā zādzību skaita ziņā šogad ierindojas “Volkswagen” markas automašīnas. Gada pirmajos mēnešos nozagtas jau 47 minētās markas automašīnas. Salīdzinot ar pērno gadu, šīs markas automašīnu zādzību skaits mazinājies par 11 gadījumiem.

Kā norādīja VP, lai gan “Audi” markas spēkratu zādzību skaits mazinājies divas reizes, salīdzinot ar pagājušo gadu, tās tomēr šogad ieņem trešo vietu zagtāko automobiļu sarakstā. Proti, šā gada pirmajā ceturksnī ir nozagtas 22 “Audi” automašīnas, kamēr pērn šajā periodā – 47 šīs markas automašīnas.

Tāpat policijā skaidroja, ka šī gada jaunā tendence ir “Nissan” automašīnu zagļi – pērn šīs markas automašīnas vispār netika zagtas, taču šogad VP jau reģistrētas astoņas šīs markas spēkrata zādzības. Savukārt aptuveni vienādā līmenī salīdzinājumā ar pagājušo gadu saglabājusies zagļu interese par “Toyota” un “Honda” markas automašīnām. Šogad notikušas 14 “Toyota” un desmit “Honda” zādzības. Vēl šogad triju mēnešu laikā nozagtas deviņas “Hyundai markas automašīnas.

Policijā arī skaidroja, ka jaunas automašīnas bieži ir aprīkotas ar tā saukto bez-atslēgas sistēmu, savukārt zagļi ir izstrādājuši tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var attālināti nolasīt šīs drošības sistēmas kodus, ļaujot automašīnas aizdzīt. “Policija aicina automašīnu īpašniekus savus spēkratus aizsargāt ar papildu signalizāciju. Tāpat ir pieejami speciāli maki, kur, glabājot šāda veida atslēgu, automašīnas drošības sistēmas kods nav nolasāms,” norādīja VP.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+