×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2017
Drukāt

Iekārtojot simtgades parku Nīcā, noticis smags negadījums

Ilustratīvs attēls. Foto-Guntis EniņšIlustratīvs attēls. Foto-Guntis Eniņš

Nīcā trešdien noticis nelaimes gadījums darbā, kurā smagu elektrotraumu guvis ekskavatora vadītājs. Nelaime notika vietā, kur sākti darbi Latvijas simtgadei veltītā parka iekārtošanai, raksta avīze “Kurzemes Vārds”, norādot, ka tiek skaidrots, vai darbiem ir saņemti visi nepieciešamie saskaņojumi.

28 gadus vecais nīcenieks guvis smagas elektrotraumas, viņš nogādāts Liepājas slimnīcā, no kuras smagā stāvoklī pārvests uz Apdegumu centru. Ekskavators esot braucis ar paceltu strēli, aizķēris vadus un aizdedzies. Sākotnējā informācija liecina, ka traktors iebraucis augstsprieguma elektrolīnijas vados, un trieciena rezultātā vīrietis izmests no traktora. Mediķi ieradušies ātri, bet pusstunda bija jāgaida, lai piekļūtu cietušajam. Mediķiem nācies gaidīt, kamēr atslēgta elektrība, un viņi varējuši droši tuvoties cietušajam, raksta avīze.

Policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība. Izmeklēšanu ir uzsākusi arī Valsts darba inspekcija. “Sadales tīkls” pārbauda, vai darbiem ir bijuši visi vajadzīgie saskaņojumi.

Pēc VUGD signāla uz Nīcu devusies “Sadales tīkla” operatīvā brigāde. “Mēs nevaram telefoniski dot apliecinājumu, ka tur drīkst tuvoties. Mēs nevaram garantēt, ka tur viss ir pilnīgi droši, ka elektrolīnija ir bez sprieguma.” Tādēļ mediķi varēja sniegt palīdzību tikai pēc tam, kad operatīvā brigāde bija pārliecinājusies par to uz vietas un veikusi visus atslēgumus, vēsta “Kurzemes Vārds”, citējot uzņēmuma pārstāvi.

“Elektrolīniju tuvumā ir aizliegts strādāt ar tehniku, kuras augstums no zemes virsmas pārsniedz četrarpus metrus. Šajā gadījumā šis nosacījums ir pārkāpts,” stāsta T. Smirnova. “Tehnikas vadītājs acīmredzot nav zinājis drošības noteikumus, kā rīkoties gadījumā, kad ekskavators ar paceltu strēli iebraucis vados.”

Avīze informē, ka parka iekārtošanas darbus veic Liepājas uzņēmums “SK Transports”. Tas uzvarējis Nīcas novada pašvaldības rīkotajā iepirkumā.

“Kurzemes Vārda” rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka “Sadales tīkls” nav devis atļauju būvniecības darbiem zem elektrolīnijām, kamēr tās ir zem sprieguma.

Nīcas būvvaldes vadītājs ir pārliecināts, ka no būvniecības procesa viedokļa viss ir likumīgi un kārtībā. Bet, kā darbi tiek veikti, ir būvdarbu veicēju un vadītāju kompetence.

Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis notikušā sakarā rosinājis sasaukt Ārkārtas situāciju komitejas sēdi, lai kopīgi ar atbildīgajiem dienestiem un institūcijām to visu pārrunātu un noskaidrotu visus iespējamos jautājumus par dienestu rīcību.

Latvijas valsts simtgades svinības 4.maijā aizsāksies ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu – akciju „Apskauj Latviju”, kas vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu. Akcijas „Apskauj Latviju” ietvaros tiks veikta simboliska rīcība, stādot Latvijas valsts simtgades ozolus kopumā 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+