Latvijā
Rīga

Iekasēs maksu par iebraukšanu Rīgā? 15

Foto – LETA

Rīga vairākkārt ir saņēmusi pārmetumus par slikto gaisa kvalitāti, Rīgas centra nami pamazām kļūst tukši. Iedzīvotāji pārvācas uz Pierīgu, kur vide klusāka un gaiss tīrāks. Sabiedriski aktīvi cilvēki ir sagatavojuši priekšlikumus, kā Rīgas centru atslogot no automašīnām. Ideju ir daudz, radikālākā no tām – iekasēt maksu par iebraukšanu centrā vai arī svētdienās auto kustību aizliegt pavisam, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Iedzīvotāju skaita izmaiņas Rīgā liecina, ka cilvēki no Rīgas bēg un apmetas uz dzīvi Pierīgas pašvaldībās. Pēdējos 20 gados iedzīvotāju skaits Rīgas centra apkaimē vien samazinājies teju uz pusi – no 66,6 tūkstošiem 1997. gadā līdz aptuveni 35 tūkstošiem 2014. gadā. Tas nozīmē, ka samazinās arī nodokļu maksātāju skaits, taču šie cilvēki dodas uz darbu Rīgā, izmanto tās infrastruktūru un automašīnas turpina piesārņot Rīgas centru. Domubiedru grupa “Pilsēta cilvēkiem” uzskata, ka pašvaldības vadība dara par maz, lai Rīgu padarītu iedzīvotājiem draudzīgāku.

Dainis Kreilis, Pilsetacilvekiem.lv atbalstītājs: “Mēs joprojām redzam, ka nav mainījusies attieksme. Gājējs joprojām ir tālu, tālu aiz privātā transporta Rīgas pilsētā.”

Aktīvisti ir sagatavojuši 39 priekšlikumus tīrākai, zaļākai un labākai Rīgai. Tie paredz gan automašīnu iebraukšanas ierobežojumus Rīgas centrā un stāvparku izveidi, iebraucot pilsētā, gan ātruma ierobežojumus un aizliegumu auto novietot uz ietves.

Saistītie raksti

Dainis Kreilis, Pilsetacilvekiem.lv atbalstītājs:”Spraigas diskusijas izraisījis priekšlikums ieviest maksu par iebraukšanu centrā. Man arī tas liekas ekstrēms priekšlikums, bet tāpēc jau tādus izvirzām, lai par šiem jautājumiem runātu.”

Rīgas mērs Nils Ušakovs gan uzsver – jau patlaban automašīnu skaits centrā samazinās:” Rīgas centrā maksa par autostāvvietām tiek iekasēta jau ļoti ilgi, un tas ir veids, kā centrā samazināt mašīnu skaitu.”

LA.lv