×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Ieklausieties Klārksonā!

klarksons_13

Laba lasāmā par automobiļiem latviski ir maz. Par gudru un drošu auto vadīšanu – vēl mazāk. Neuzdrošinos apgalvot, ka BBC korporācijas atzara žurnāls “Top Gear”, kam maijā iznācis jau trešais tulkotais un ar vietējo autoru materiāliem mazliet papildinātais numurs, šo balto plankumu aizkrāsos.

 

Pārāk jau savāda mūsu mentalitātei ir angļu koncepcija. Ne vienmēr (pat ja izdevies labi iztulkot) mums pieņemams viņu humors, viņu paradoksi. Aprakstāmo auto un piedzīvojumu izvēle lidinās pat biznesā visveiksmīgākajiem Latvijas auto gardēžiem nesniedzamos augstumos. Niekošanās ar vārdu spēlēm sešciparu cenu plaukta pakājē pieņemama un interesanta vien mazās devās. Bildīšu pārlieku daudz, sākumā cerēju, ka tas pievilks mazdēlu (4 gadi). Vīlos. Zēns jau tagad dod priekšroku sērfošanai internetā…

Tomēr viena neliela daļiņa no “TG” ir izcila un visas žurnāla cenas (nelielas, nepārprotami iebarošanai dotētas) vērta. Tās ir pirmās, “Top Gear” televīzijas versijas zvaigžņu Džeremija Klārksona, Džeimsa Meja un Ričarda Hamonda lapas. Īsi. Spilgti. Izaicinoši. Veselīgas pārdomas rosinoši gabaliņi par dzīvi un auto.

“Zaļajiem, vājajiem un bezcerīgajiem ir jāpieņem fakts – jo ātrāk jūs braucat, jo vairāk jāpiedomā un tādējādi esat lielākā drošībā.

Ātrums fokusē uzmanību. Tas izlaužas cauri vienmuļai ikdienas miglai un neļauj mums atslābt. Ātrums liek koncentrēties. Ātrums strādā. Ātrums glābj dzīvību. Ātrums ir labs, un mums tā vajadzētu vairāk, nevis mazāk.”

Tā Džeremijs Klārksons. Ceru, ka lielākā daļa no jums neuztvers viņa teikto primitīvi – kā aicinājumu uz neprātīgu anarhiju. Vecmeistars vedina uz ko citu – nesnaust pie stūres, nekrist pārlieka lēnuma lamatās, jo “ja mums liktu vienmēr un visur braukt ar 30 km/h, mūsu prāta – un roku – tieksme klejot apkārt pieaugtu vēl vairāk.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+