×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Sabiedrība sliecas “Rīdzenes” materiālu nenorakt (12)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Egils Līcītis

Sabiedrība sliecas “Rīdzenes” materiālu nenorakt un turēt degpunktā, kamēr nepieņem attīrošus lēmumus.

Kā jau bija gaidāms, publiskajā telpā parādās zināmas uzvedības avīžu ievadnieku, politiķu un nozīmīga stāvokļa personu viedokļi, ar kuriem grib mazināt no “Rīdzenes” stikla kalnā noturētām sarunām izplatījušos nelabu smirdoņu, notušēt griezīgo lamuvārdu skaņu un neitralizēt nolikto bumbu vēlētāju noskaņojuma uzspridzināšanā. Argumentēti noaustie raksti un raitās runas ir no pazemes izlauzušies brīdinoši grūdieni un iekšējās balss diktēti piesegmateriāli, lai mušiņas neskrien ļaundaru izplestā tīklā un tīra ūdens vietā nepadzeras no dūņainas informācijas kanāliem.

Vispirms satracināto publiku mierina, ka noklausījumi taču esot tūkstoš gadu veci petroglifi. “Rīdzenes” alā vīri kažokādās ar akmens cirvjiem vienojušies par politiskās ietekmes un nomedījamā mamuta gaļas pārdali pirms mūsu ēras! Atklātībā nogādātos aizvēsturiskos ierakstus vajagot atstāt laika veča analīzei un konservācijai, skaņu celiņi jāved uz kurtuvi, bet operatīvo darbinieku salasītās shēmām apzīmētās salvetes jāsabāž papīru maļamajā mašīnā – cik ilgi šo montāžu vai kompilāciju izmantos par kurināmo darbaļaužu prātu musināšanai! Jābeidz gaisa tricināšana un acu aizmālēšana ar apšaubāmas kvalitātes papīriem, kad aktuālas ir sarunas ar kudī lielāku dziļumu par gaišas nākotnes redzējumu. Vai nebūs pasliktinājumi medicīniskajā aprūpē un nepazeminās pensijas, vai tiksim cauri sveikā ar nodokļu reformu, vai kolhozi slapjumā savāks lopbarību, vai izaugs rudens dārzāji un vai pietiks ogļu apkurei. Lūk, svarīgākais, nevis valkāties ar petīcijām par godīgu politiku gar Rīgas pils mūriem!

Punkts nr. 2, kāpēc jāaizver un jāliek atpakaļ zem spilvena Šlesera dienasgrāmata. Āre, pagaldes valdības sēdes samērojamas ar silītes bēbīšu smilškastē privāti spēlēto – dod man lāpstiņu, tad es tev spainīti. Un arī kramplauži nav kriminālsodāmi, kamēr vēl neveic, bet tikai plāno izlaupīt bankas naudas skapi. Tā tāda runāšana runāšanas pēc, un izspiegotajiem politiskajiem nedarbniekiem ir papilnam advokātu no prokuratūras līdz zemākām instancēm, kas atzīst, ka nekas noziedzīgs nav perināts, klātesošie pareizi raustījuši pavedienus, kā privatizēt varu, vairot kapitālus un kā šais lietās kooperēties. Un tas rakariem “Rīdzenes” rezidentiem sanācis bērnudārznieku ķiparu grupiņas līmenī. Vai tad ir noziegums, ka Šlesera – Lemberga redakcijā lāga Dūcītis tiktu – vo! – par Valsts un Ministru prezidentu, un tikai ministra piebaldzēna robi angļu valodas zināšanā atcēla humāno kronēšanas aktu. Vēl neviena juridiska autoritāte nav devusi slēdzienu, vai publicētais nav literatūra, ko saskrīverējis dialogu meistars Andrejs Upīts, un patiešām dīvaini, kāpēc noliktavās noraktas un no šķir-
stiņa dienas gaismā nav izceltas tās tekstu sadaļas, kur Aivars un Ainārs diskutē par tautas labklājības celšanu.

Trešais arguments nodot gudrajo sarunas aizmirstībā – ka tās ir “Vienotības” (vai JKP) vēlēšanu kampaņas elements, kas izmantojams politiskās cīņas ietvaros kā iegulām bagātas sudraba raktuves. Neesot šaubu, ka mierīgo iedzīvotāju ausīm vēl dedzinošākas un partijai nāvējošākas būtu “Vienotības” vadoņu slepensarunas, kolīdz tās izvilktu no radiopārtveršanas fondiem.

Nebrīnīsimies citurīt atvērt brīvo presi, kur uzaicinātais dr. Tabletiņš pamācīs, ka pārmērīgi gara, “Zītaru dzimtas” epa izmēra teksta lasīšana bojā nervu sistēmu, izraisa šķielēšanu un nepārejošu klepu. Neveselīgi un kaitīgi iepazīties ar uzbudinošu lasāmvielu, kas traumē psihi un liek krist ģībonī.

Šīs ir patiesi aizkustinošas rūpes, lai cilvēki nekļūtu par vieglu laupījumu “manipulatoriem”, kas blefo, ka Latvijā politiku var taisīt tīrām rokām.

Diemžēl, lai tas būtu velna vecmāmiņas vai pekles rektora priekšvēlēšanu kampaņas dēļ, bet sabiedrība sliecas “Rīdzenes” materiālu nenorakt un turēt degpunktā, kamēr nepieņem attīrošus lēmumus un nepārtrauc situāciju, ka amorālu ģērbu mūsu politiskajā mikroklimatā ir ērti valkāt. Mēs tomēr ticam, ka nelaimīgos politiķus, kas mīl savu paklausību un zemojas fāterītim sponsoram, iespējams dziedināt, labojot nepareizu uztveri – tiesa gan, jālieto spēcīgas iedarbības dušas, dubļu vannu procedūras.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tā arī lietas būtība. Ne tas, ko un kā tur runāja. Bet tā ir šodiena, kura ir likta kopā vakar. Un tas ir novedis pie tā, ka Latvija pēc visiem rādītājiem (izglītība, tautsaimniecība, zinātne) ir pēdējā vietā Eiropā. Tātad citās valstīs ir bijusi attīstība, bet tās nav bijis Latvijā. Ja noņemtu banku biznesu (nelegālu mafijas naudas apsaimniekošanu), indīgo atkritumu ievešanu, tranzītu – narkotikas, cigaretes, alkohols, kuru slēpj zem stāsta, ka Latvija ir nozīmīgs ogļu tranzīta mezgls un tie daži simti vagonu ogļu ir atnesuši lielo peļņu. Ak tā lauksaimniecības zemju atdošanu ārzemniekiem tehniskām kultūrām (daudzās valstīs to ierobežo, jo tehniskās kultūras saindē augsni un tā vairs neder pārtikas augu audzēšanai). Jā, ja vis to noņemtu, tad jau pēdējā vieta pasaulē arī nebūtu neiespējama. Rīdzenes sarunu norakšana tikai atklāj, cik lielā mērā tiesiskā vara ir sakārtota, lai apkalpotu mafiju. Un jautājums ir -vai tas ir tas, kas mūs apmierina?

 2. Domāju, ka viss atkarīgs no pašas sabiedrības.
  Kamēr būs pieprasījums pēc Lemberga, tikmēr nekādi lēmumi neko nelīdzēs. Kad sabiedrība sapratīs, ka negods ir negods, ar negodīgiem cilvēkiem nav jāsasveicinās un par viņiem nav jābalso vēlēšanās, lai kādus bruģus viņi nesolītu salikt visās ielās un laukumos, tikmēr vezums uz priekšu nekustēsies. Ar bļaušanu pie pilīm un rezidencēm neko panākt nav iespējams. Viņi jums apsolīs dajebko, bet viss ritēs uz priekšu ierastajā gaitā.
  Mācieties, izglītojieties, sakārtojiet katrs savu vērtību sistēmu un prioritātes. Ja ir pieprasījums pēc neliešiem, tad tādus arī savēlēsiet. Un tad nav ko bļaustīties.

 3. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 4. Zinot, ka LA pašreiz pieder Lemberga oponentiem – visa šī jezga uzskatāma par divu zirnekļu cīņu, kas publikas piesaistīšanai pārcelta uz stikla burku

 5. Nu,redz,kā uzpeldēja tautas acīm labi nomaskotais ” tīkls “.Bailes par sevi izdzina no slēptuvēm.Tur ir gan esošie,gan bijušie,kas apvienojušies lai gaismā celto noliktu uz bremzēm.Pat ,ja visa tā epopeja tiešām kaldināta tikai labākam vēļēšanu iznākumam,tas būtu izcils panākums.

 6. Ir it kā tiesības uz vienu zvanu . 3 A : Tu lielprokuror, gribi saglabāt amatu , tad – noroc, pazaudē, iznīcini, salaid juridiskos trikos ne mums tevi mācīt …

 7. Paldies Egilam Līcītim par asprātīgo komentāru “Rīdzenes” sarunu izskaņā. Arī smiekli attīra smirdīgā dīķa radīto nelabo smaku!

 8. Godīgi sakot kaut kāds murgojums, nevis raksts. Tam Egīlam, Mūza kārtīgi pa galvu iedevusi. Un ar paliekošām sekām. Raksta nevis politisko komentāru, bet pasacīgu eposu !
  Skaidrāk un lietišķāk, Egīl, izteikties neproti ? Tā ir politika par ko Tu te centies rakstīt. Bet Tev kaut kāds “puslācplēsītis” sanāca.

  • Ērika Kalnmeijera viwrā jāliek Višinskis vai Dzenītis. Tie iesēdināja visus, ko partija lika un ko godīgā darba tauta apsūdzēja. 1942. gadā tāds Lembergs droši aizsoļotu nebūtībā kopā ar konfekšu meistarotāju Ķuzi un no varas apziņas apreibušo Emīliju Benjāmiņu.

   Zemē kungus, kas lepnībā sēž!
   Šķērdībā putina miljonu sviedrus!
   Zemē kundzības draugus un biedrus,
   kas savus tautiešus posta un spiež!

 9. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Komunisti un čekisti 1993. gada 18. februāra naktī likvidēja kolektīās analītikas centru – atjaunotoRīgas Latviešu Biedrību!

  Iesākās N E L I K U M Ī B U ēra Latvijā!

  Nekontrolējama valsts pārvalde.

  Tuvāk lasīt materiālus par šo lietu manā rakstā:”Mosties, celies strādā”!

  Tauta mostās!

  Un tas ir labi.

  • Piedalījāmies barikādēs,dziedājām,Kaut vai pastalās,bet tikai brīvā Latvijā!!! Un piedziedājām,esam brīvā Latvijā,lai šie trīs A staigātu laķenēs un dzīvotu pilīs,bet mēs meža būdiņās un pastalās!!! Viņi apģērbu pērk dārgos ārzemju veikalos,bet mēs nabagojam viens no otra,vai ejam uz humpalām,meklējam ko lētāku! Forši vaine?Un daži aptautētie balso par ZZS!!!Uz kurieni mūs ved?Tālu neaiziesim,pastalas ātri nodils!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+