Ekonomika
Darbs

Iekrīt darbā iekārtotāju lamatās. Normunds brīdina citus 16

Foto – LETA

Izlasījis sludinājumu par darbu ārzemēs kādā no interneta ziņu portāliem, Normunds atsaucies, bet iekritis krāpnieku lamatās, par vīrieša pieredzi raksta portāls liepajniekiem.lv.

“Tie ir krāpnieki! Mēnesi atpakaļ jūsu portālā bija sludinājums, kur piedāvāju darbu Dānijā. Vajadzēja 200 eiro. Tagad šis numurs figurē atkal,” portālā vērsās Normunds, izstāstot savu pieredzi.

Kā kontaktpersona bija norādīts Artūrs, kurš stāstīja, ka vajadzīgi septiņi cilvēki celtniecībā. Normunds pieteicās uz palīgstrādnieka vietu.” Sekojusi prasība veikt iemaksu. “Vajadzēja pārsūtīt 200 eiro. Pretī saņēmu it kā darba līgumu. Solīja atsūtīt arī lidmašīnas biļeti un teica, ka 7.decembrī jāizlido,” Normunda stāstīto citē liepajniekiem.lv. Turpmāk telefona numurs vairs nav bijis sazvanāms.

Vīrietis sapratis, ka ir apkrāpts. Turklāt viņš pamanīja, ka pēc kāda laika atkal parādījās sludinājums par vakancēm, tikai šoreiz jau par to, ka Vācijā vajadzīgi šoferi. Viņš piiezvanīja un atsaucās tā pati balss. Vēršanās policijā darba solītāju neesot nobiedējusi. Iemaksāto naudu vīrietis nav atguvis.

Policijas pārstāve likumsargu vārdā cilvēkiem, kuri meklē darbu ārvalstīs un izmanto starpnieku pakalpojumus, iesaka vispirms pārliecināties, vai firma vai privātpersona, kas sola darbā iekārtošanas pakalpojumus, ir likumīgi tiesīga tos sniegt.

LA.lv