×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Māksliniece iekrīt ķezā: piešķir nomas telpu kafejnīcai vietā, kur to nemaz nedrīkst (16)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rīgas centrā nomājot pagrabstāva telpas, uzņēmēja un māksliniece, SIA “Sukubs” īpašniece Veronika Plaude iekritusi ķezā, kurā, viņasprāt, viņu maldinot, tīšām iedzinis iznomātājs.

Pagājušā gada oktobra beigās Veronika bija vienojusies ar SIA “Valdemāra biroji” par pagrabstāva telpu nomu Krišjāņa Valdemāra ielā 8. Pagrabstāvā gribējusi iekārtot mākslas darbu galeriju un kafejnīcu. Telpas pašā Rīgas centrā, iepretī Mākslas akadēmijai, kurās pirms iznomāšanas SIA “Valdemāra biroji” bija solījusies izremontēt uz sava rēķina, viņai šķitušas ļoti piemērotas idejas par mākslas kafejnīcu īstenošanai. Uzņēmējdarbības uzsākšanai – nepieciešamā telpu aprīkojuma iegādei bankā paņēmusi aizdevumu vairāku tūkstošu eiro apmērā.

 

Izmantošanas veids neatbilst

Bet, lai galeriju un kafejnīcu atvērtu, bijusi vajadzīga Pārtikas un veterinārā dienesta atļauja telpu izmantošanai. Tāpat bija jāsaņem Rīgas būvvaldes atļauja reklāmas izvietošanai pie ēkas ārsienas.

Taču Veronikai par pārsteigumu no abām iestādēm saņēmusi atteikumus. Pārtikas un veterinārais dienests un Rīgas būvvalde atbildējuši, ka telpas nav piemērotas kafejnīcas iekārtošanai tāpēc, ka nomnieka iecerētā saimnieciskā darbība neatbilst telpu lietošanas veidam. Kā atklājies, pēc oficiāli reģistrētā lietošanas veida tās ir bankas telpas, tādējādi nepiemērotas mākslas darbu galerijas un kafejnīcas iekārtošanai. Nams kopš 2000. gada piederēja “Parex bankai”, kas 2005. gadā par 10,5 miljoniem latu pārdeva to nekustamo īpašumu tirdzniecības uzņēmumam “Latio”. Banka sabruka, oficiāli reģistrēto telpu lietošanas veidu atstājot mantojumā ēkas nākamajiem īpašniekiem.

Veronika Plaude uzskata, ka SIA “Valdemāra biroji” viņu piemānījusi.

“Noslēdzot nomas līgumu, biju pārliecināta, ka telpas varēšu izmantot ieceres īstenošanai. Līgumā melns uz balta bija ierakstīts, kādam mērķim es tās nomāšu, un, manuprāt, tas bija labi zināms arī iznomātājam,” viņa saka, “ja zināja, tas bija laikus jāpasaka, ka tur nevarēšu iekārtot kafejnīcu un ka šo telpu lietošanas oficiāli reģistrētais veids ir pavisam cits. Bet tas apzināti netika izdarīts.”

 

Nelaimes vēl priekšā

Cerēdama, ka lietošanas veida maiņu izdosies nokārtot, Veronika Plaude no ieceres uzreiz neatteicās. Taču sākās jaunas nelaimes.

Telpu remonts, ko SIA “Valdemāra biroji” apņēmās paveikt uz sava rēķina, ievilkās līdz pagājušā gada novembrim. Kad tas šķita pabeigts un kad decembra sākumā Veronika ievācās telpās ar gleznām un citām mantām, drīz atklājās, ka telpas nav pieslēgtas apkurei, kanalizācijas cauruļu aizdambējuma dēļ galerijas apmeklētāji nevar izmantot tualeti… Veronika man rāda video, kurā skaidri redzams, ka cauruļu plīsuma dēļ grīda applūdusi, sabojājot mēbeles un ka bojājumu neesot izdevies novērst vairākas stundas.

“Kamēr bojājumu novērsa, tikmēr galerija bija jāslēdz, radot papildu zaudējumus, turklāt ne jau tikai naudā,” turpina Veronika, “bija iedragāta mana reputācija. Kurš gan grib apmeklēt gleznu galeriju, kurā telpas nav apsildītas un kurā uz grīdas plūst kanalizācija?”

Bet, tā kā nomas līgums jau bija noslēgts, nomas naudas skaitītājs sāka strauji griezties – 8,50 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Kopā ar pievienotās vērtības nodokli un nekustamā īpašuma nodokli par 92 kvadrātmetriem – ap 1300 eiro mēnesī.

“Atbildot uz manām pretenzijām, janvāra vidū SIA “Valdemāra biroji” līdz­īpašnieks Raitis Šīns piesolīja samazināt maksu par telpu nomu un ūdeni par septiņām dīkstāves dienām decembrī un janvārī,” stāsta Veronika, “bet piesolītā atlaide bija tik niecīga, ka neatsvēra man sagādātos zaudējumus. Tāpēc izlēmu vienpusēji lauzt nomas līgumu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. >stāsta Veronika, “bet piesolītā atlaide bija tik niecīga, ka neatsvēra man sagādātos zaudējumus. Tāpēc izlēmu vienpusēji lauzt nomas līgumu.”

  Un par shito vinja striidinja shkjirshanu jebkuraa tiesinjaa pakaasiis vienos vaartos.

 2. Un attieciibaa par liigumaa ierakstiito daaminjas nodomu riikot tur kafejniicu. Tam ir tikai taada noziime ka daaminja apliecina iziireetaajam, ka riikos tur kafejniicu, nevis emku maaju, lopu aadu gjeereetavu vai zaudeetavu. Viss, punkts. Iziireetaajam nav pienaakuma daaminjas kafejniicas riikoshanu kaut kaa iipashiigi atbalstiit. Telpu statusu bija jaanoskaidro pashai daaminjai, un par nepiecieshamo statusa mainju jaavienojas ar iipashnieku vai nu skaidri ierakstot to iires liigumaa vai sastaadot par to atsevikju liigumu.

  • Es gan sajutu pienākumu pateikt, ka Jūs esat kretīns!!! Kārtējais apčakarētājs līgum slēdzējiņš!!!

   • Vienmeer patiikami taadus “pr” piesmiet caur tiesu, kad shie saak lekties. Liidz tiesai gan aiziet ljoti reti, shakaalji zin ko eedushi un nekur nesuudzaas.

 3. > Kurš gan grib apmeklēt gleznu galeriju, kurā telpas nav apsildītas un kurā uz grīdas plūst kanalizācija?

  Prieksh visaadu sukubu veroniku modernaas maakslas – kaa reizi iistaa vide.

 4. Veronika Plaude uzskata, ka SIA “Valdemāra biroji” viņu piemānījusi.

  “Noslēdzot nomas līgumu, biju pārliecināta, ka telpas varēšu izmantot ieceres īstenošanai. Līgumā melns uz balta bija ierakstīts, kādam mērķim es tās nomāšu, un, manuprāt, tas bija labi zināms arī iznomātājam,” viņa saka, “ja zināja, tas bija laikus jāpasaka, ka tur nevarēšu iekārtot kafejnīcu un ka šo telpu lietošanas oficiāli reģistrētais veids ir pavisam cits. Bet tas apzināti netika izdarīts.”

  Taas nu visas ir pashas tantinjas probleemas un atbildiiba. Pagrabinja statusa noskaidroshana un atbilstiiba kafejushkas ieriikoshanai ir jaadara vinjai pashai, nevis iziireetaajam.

  • nemelo, statusu var mainīt tikai ēkas īpašnieks.

   • robertinj, tu taksh esi dums, ka nesaproti elementaaras lietas. Un maita, jo breekuljo par to, ko nejeedz.
    Protams ka iipashnieks. Bet vinjam nav pienaakuma to tai tantinjai pienest uz shkjiiviisha ar zelta malinjaam.

 5. >SIA “Sukubs” īpašniece

  “maaksliniecei” taa kaa taa vaardinja noziimi vajadzeetu zinaat. Shamaas sia ir kas, vaaji aizmaskeets publiskais nams?

 6. Latio un šīni pēc bandītiska vadības stila smird.

 7. Ātro kredīti kantori pagrabtelpā ar sūdainu kanalizācijas smaku

 8. nu ne jau visiem nabaga māksliniekiem mājas lielā Baltezra krastā! Vīratēvam vai viņa kolēģiem pajautājiet,nevis te lienat LA pēc palīdzības. Kaunam arī ir jābūt!

 9. Viss, gan Rīgā, gan valstī, ir sačakarēts tik tālu, ka tālāk jau nemaz vairs nevar. Ja Tu kaut ko sāc organizēt pirmo reizi, tad iespējas aplauzties ir vairākas reizes lielākas nekā iztikt bez aplauziena. Ļoti daudzi jaunie censoņi tādā veidā zaudē starta kapitālu, un arī ticību kaut kam labam šajā valstī, jo citkārt, it kā iespējamai tiesvedībai ar zaudējumu piedziņu, seko tiesas nolēmumi, kuriem ar veselo saprātu nav nekāda sakara. Tas viss veido Latvijas biznesa vidi, kura nu nemaz nestimulē jaunu biznesu veidošanos šeit. Lai veicas jaunajai censonei, lai gan vieglu dienu līdz naudas atgūšanai nebūs, – ja vispār kaut ko izdosies atgūt.

 10. “Kafejnīcai”, jeb dzertuvei/krogam ?

 11. Šīni. Kaut kur dzirdēti uzvārdi…

Draugiem Facebook Twitter Google+