×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Iekšējās drošības birojs aiztur trīs policistus par iespējamu kukuļošanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis trīs policistus par iespējamu kukuļošanu.

IDB pārstāve Diāna Petersa aģentūru LETA informēja, ka, veicot speciālās izmeklēšanas darbības, aizturēts Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes iecirkņa inspektors. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa 1500 eiro apmērā pieprasīšanu, lai ietekmētu iesnieguma izskatīšanas rezultātu, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli.

Aizturētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Savukārt citā lietā vēl divas valsts amatpersonas aizturētas pēc tam, kad IDB saņēma “RīgaTV 24” darbinieku filmētu video, kurā redzama iespējama kukuļošana.
IDB sāka kriminālprocesu un aizturēja divas Valsts policijas amatpersonas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kukulis tika pieprasīts un pieņemts par ceļu satiksmes pārkāpumu administratīvā protokola nenoformēšanu. Aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

“RīgaTV 24” informē, ka iespējamā kukuļņemšana notikusi iepretim televīzijas logiem Blaumaņa ielā. Televīzijas video redzams, ka pie Ceļu policijas automašīnas ar likumsargiem sarunājas kāds šoferis, kuram policisti iedod satiksmes noteikumu grāmatiņu, ar kuru šoferis dodas uz savu spēkratu. Tad autovadītājs no priekšējā stikla saulessarga kaut ko ieliek grāmatiņā un pēc tam atdod grāmatiņu policistam, kas to novieto dienesta auto aizmugurējā sēdeklī. Tad viens no policistiem, izņemot no bagāžnieka alkometru, licis šoferim tajā iepūst un pēc tam viņam atdevis dokumentus

Abos kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Kopumā kopš darbības sākuma pagājušā gada novembrī Iekšējās drošības birojā amatpersonas veikušas pirmstiesas izmeklēšanu aptuveni 130 kriminālprocesos, no kuriem 12% ir par iespējamu kukuļošanu, bet lielākā daļa – par iespējamu vardarbības pielietošanu no amatpersonu puses.

IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša iestāde, un tās uzdevums ir izmeklēt noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Drošības policijas darbinieki. Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko var ietekmēt tik svarīgu viens iecirkņa policists Baltinavā???:)Bet vispār Balvu policijā vajadzētu kratīt daudzus,tai skaitā arī priekšnieku un ceļu policiju—manuprāt!!!!!

  2. Vai policijas priekšnieki atbalsta korupciju? Atbildēt

    Jautājums Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim: Vai tiks sodīti korumpēto policistu priekšnieki? Kad tika aizturēts Kārtības policijas šefa vietnieks Feierābends, ministrs Kozlovskis LETA un LA preses konferencē (Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis Valsts policijas (VP) Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku Arvilu Feierābendu un Kārtības policijas pārvaldes inspektoru Ilmāru Plētienu), teica, ka jāsoda arī priekšnieki, sakot no nodaļas priekšnieka. Izskatās, ka priekšniekus ne soda, jo korupcija Valsts policijā iet plašumā.
    Kamēr atbildība netiks prasīta no policistu priekšniekiem, tikmēr korupcija plauks, jo izskatās, ka arī kādam no korumpētiem policistiem ir labums.
    Mēs nedrīkstam palikt vienaldzīgi, kā policisti kļūst par valsts nodevējiem, kuri naudas dēļ gatavi pārdot arī valsti. Tas ir ļoti bīstami. Vai to saprot Valsts policijā, |Iekšlietu ministrijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+