Latvijā
Sabiedrība

Iekšlietu dienestu amatpersonas saņēmušas solītos izdienas pabalstus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Iekšlietu dienestu amatpersonas kopā ar janvāra algu saņēmušas izdienas pabalstus, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aģentūra LETA noskaidroja, ka pabalstu saņēmušas 2010 dienesta amatpersonas un 37 Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonas.

Kopumā dienestā ir 3136 amata vietas, ieskaitot, darbiniekus, kas nav amatpersonas.

Kopš 1992.gada dienestā strādājošais VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš pēc nodokļu nomaksas kopumā – alga un izdienas pabalsts – saņēmis 9443 eiro. Savukārt VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis saņēmis 7743 eiro, cits vietnieks Kristaps Eklons saņēmis 8483 eiro, bet vēl vienam vietniekam Intaram Zitānam pārskaitīti 8363 eiro, liecina informācija VUGD mājaslapā.

Valsts policijā izdienas pabalstus saņēma 4669 amatpersonas. Kopš 1982.gada policijā dienošais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis saņēmis 9689 eiro. Ķuža vietniece Renāte Fiļa-Roķe saņēmusi 8202 eiro, vēl vienam vietniekam Artim Velšam pārskaitīti 9506 eiro. Pabalstus saņēmuši vēl divi Ķuža vietnieki – Andrejs Grišins, kuram pārskaitīti 9156 eiro, un Jurim Šulte – 9017 eiro.

Solītos izdienas pabalstus saņēmuši arī robežsargi. Piemēram, janvārī par Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieku apstiprinātais ģenerālis Guntis Pujāts saņēmis 7410 eiro, bet viņa vietniekam Jurim Martukānam izmaksāti 7507 eiro.

Jau ziņots, ka izmaiņas Atlīdzības likumā, kuras pieņēma 2013.gadā, nosaka, ka no šī gada janvāra iekšlietu nozares dienestu un IeVP amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm ir tiesības saņemt pabalstu triju mēnešalgu apmērā ik pēc pieciem nepārtrauktiem izdienas gadiem.

Saistītie raksti
Izdienas pabalsta izmaksai iekšlietu dienestiem un IeVP budžetā piešķirti 41,3 miljoni eiro.

Pagājušā gada nogalē toreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) pauda pārliecību, ka amatpersonu izdienas pabalstam turpmāk būs ievērojama stimulējoša un motivējoša nozīme sociālo garantiju sistēmā, lai mazinātu kadru mainību un kvalificēti cilvēki uzsāktu dienestu iekšlietu dienestos.

LA.lv