Latvijā
Politika

Artis Drēziņš: Iekšlietu ministram neklājās raudāt8


Sandis Ģirģens
Sandis Ģirģens
FOTO: Paula Čurkste/LETA

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) pieraudājis feiksbuku ar stāstiem, kā policija un citas tiesībsargājošās struktūras darot pāri viņa ģimenei – viņa mātes kafejnīca pāris mēnešu laikā esot piedzīvojusi pastiprinātas pārbaudes.

Tāda politiķa, ministra reakcija ir pārsteidzoša. Vai tad tik grūti saprast, ka jebkurai augstai amatpersonai, īpaši politiskai, jārēķinās, ka tai nāksies izturēt pārbaudes ar varu, naudu, slavu, dzimumpartneriem (sievietēm vai vīriešiem) un radiniekiem.

Vai tad izglītotais vadības konsultants Atis Zakatistovs nevarēja savu partijas biedru pirms došanās politikā un ministra amatā laikus pakonsultēt, ka tā būs? Un pašam Ģirģenam taču arī ir juridiskā izglītība. Vai Latvijas iekšlietu ministrs gribētu Krievijas kārtību, kur varas turētājiem un viņu ģimenēm policija iet apkārt ar līkumu?

Sandis Ģirģens feisbukā 10. jūnijā raksta (saglabāta oriģinālā rakstība, tāpēc miniet paši, kas ir “kliju putni” un ko ministrs domā ar “nenolieku karoti”) tā: “Jau kopš 23. janvāra kliju putni lido, meklē, meklē un vēlreiz meklē… Jau pirmajā intervijā, tika uzdots jautājums: tava māte nodokļus maksā?… Tikai ir viena problēma, es nenolieku karoti, balstoties uz lētām provokācijām vai spiedienu…

Diezgan spēcīga nervu sistēma. Laikam Latgales gēni…” Ministrs piesauc savas latgaļa asinis. Un te atceros gadījumu pirms gadiem padsmit, kad sēdēju blakus kādas Latgales pašvaldības vadītājam, kas pa savu novadu savā auto pie stūres traucās ar 140 km/h. Pajautāju: vai tad no ceļu policijas nemaz nav bail? Neesot gan, jo policija viņu pazīstot un neaiztiekot.

Saistītie raksti

Vai ministrs grib šādu neaizskaramības statusu? Labāk būtu paldies pateicis policijai, ka tā turas pie principa “viena taisnība, viens likums visiem” un nebaidās ministra māti pārbaudīt.

Ministrs, piemēram, varētu arī pakonsultēties ar savu valsts sekretāra vietnieku Jāni Bekmani, kā jāuzpasē radinieki. Pirms gadiem sešiem, gatavojot rakstu par narkotikām, J. Bekmanis man visa cita starpā toreiz stāstīja – kad aizbraucot uz laukiem pie savas mātes, viņš pārstaigājot dārzu un izraustot visas vēja iesētās kaņepes, jo var gadīties, ka kāda var izrādīties derīga marihuānas iegūšanai. Un policija tad nesaudzēšot…

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Brīdina par iespējamiem sastrēgumiem ceļā uz “Prāta vētras” koncertu Liepājā
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
3 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
30 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas