×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Iekšlietu ministrs DP priekšnieka amatam virzīs Normundu Mežvietu (2)

LETALETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozvlovskis

Drošības policijas (DP) priekšnieka amatam tiks virzīts DP darbinieks Normunds Mežviets, Latvijas Televīzijai atklāja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Mežvietam esot divas augstākās maģistra izglītības, pieredze darbā Aizsardzības ministrijā un Valsts kancelejā. Viņš esot strādājis DP Pretterorisma centra vadītāja vietnieka amatā un esot politiski neitrāls.

Likums paredz, ka DP priekšnieku pēc iekšlietu ministra priekšlikuma ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets. Kozlovskis iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka izvērtējis iespējamos kandidātus, līdz nonācis līdz vienai amatpersonai, kas būtu cienīga ieņemt šo amatu.

Šis kandidāts esot konceptuāli piekritis stāties DP priekšnieka amatā.

Nākamajam DP vadītājam priekšā būs lieli izaicinājumi gan saistībā ar jauno ģeopolitisko situāciju, kas aktualizē jaunus drošības riskus, gan ar tuvojošos Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Ministrs uzskata, ka drošības iestādes vadītājam jābūt politiski neitrālām cilvēkam, kam ir stratēģisks redzējums par DP tālāku attīstību. Vadītājam jābūt autoritātei sadarbības partneriem citās valstīs, ar kura profesionalitāti un kompetenci tie var rēķināties. Tāpēc ļoti svarīga ir pieredze un izpratne par valsts drošības iestāžu darbu.

“Es būtu bijis ieinteresēts, lai Reiniks turpinātu vadīt DP līdz prezidentūras beigām, taču Reiniks jau ir sasniedzis izdienas pensijas vecumu. Viņš pats vērsās ar šādu lūgumu, minot personīgus apsvērumus. DP priekšnieka amats nav tā vieta, kurā cilvēku varētu piespiest turpināt darbu,” norādīja ministrs.
DP no sabiedrības atsevišķos gadījumos par savu darbu ir saņēmusi kritiku, taču Reinika atlūgumā ministrs nekādas spekulācijas nesaskata. Reinikam bija personīgi apsvērumi, kurus var izpaust tikai viņš pats, taču tie nav saistīti ar dienestu. “Kāds droši vien gribēs atrast sazvērestības teorijas. Taču šajā gadījumā nav pamata nekādām spekulācijām. Ja es būtu vērsies pret Reinika kungu, tad man būtu publiski pieticis drosmes pieprasīt viņa atkāpšanos no amata. Mana vēlme bija, lai viņš vada DP Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā,” uzsvēra ministrs.

Jau ziņots, ka DP ilggadējais priekšnieks Jānis Reiniks personīgu apsvērumu dēļ nolēmis no 7.novembra doties izdienas pensijā.
Reiniks DP priekšnieks bija aptuveni 15 gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Ja ministrs nav neintrals sava darba, tad ievedot neintralu prieksnieku tik unta pastav zaudetais lidzsvars politiska plaksne, par kuras atbilstibu nacionalas valsts interesem bazijas NA, pieprasot tris menesu laika pieradit ministra lojalitati valsts Satversmei, kriminallikumam ar darbiem un vardiem …vajadzigasstances …

    … Pienemot Satversmes Preambulu, un ta skaidru Satversmes interpretaciju, ari tas gariga nozime, Saeima ir pacelusi lojalitates laktinu vel augstaka patriotiska plauktina … !

    … Tamdel, vai KOZLOVSKIM un parejiem ministriem nebutu janodod jauns zverasts, jo vairs nepietiek IM but ‘neintralam’ – saja esosa un bistama situacija, kad kaiminvalsts ir paklauta kadam agresivam, internacionali nosoditam un tamdel kriminalam kopojumam, kas ir uzurpejis tur varu … !

  2. Kozlovski, kāpēc tev kopā ar Reiniku, tā teikt kompānijas pēc, neatbrīvot Latvijas varas gaiteņus no savas personas, citādi tu tik ilgi esi lūdzies Reiniku palikt, ka tagad jutīsies kā bārenis. Pažēlo sevi.

Draugiem Facebook Twitter Google+