×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Ielās atgriežas bērni un sastrēgumi


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jau pēc dažām dienām sāksies jaunais mācību gads, ko liela daļa rīdzinieku jau ierasti saista ar neizbēgamiem sastrēgumiem un pēc vasaras brīvlaika apjukušu skolas bērnu pilnām ielām. Galvaspilsētas vadība gan sola, ka bērnu drošībai pievērsīs pastiprinātu uzmanību, meklēti tikšot arī sastrēgumu mazināšanas veidi.


Visdramatiskākā situācija ar sastrēgumiem pašlaik valda, iebraucot Rīgā no Jelgavas puses. Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola skaidro, ka Vienības gatves rekonstrukcija aizkavējusies objektīvu iemeslu dēļ. “Laikapstākļu ietekmē, kad spēcīgas lietavas izsit pagaidu ceļu – frēzēta asfalta – segumu, tas operatīvi tiek greiderēts, nereti aizkavējot satiksmes plūsmu. Turpmāk šos darbus uzdots veikt laikos, kad satiksmes intensitāte šajā posmā nav liela,” teic departamenta pārstāve.

Rīgas vicemērs uzdevis mācību gada sākumā atsevišķos ielu posmos nākamnedēļ rīta un vakara stundās piesaistīt Ceļu policijas satiksmes regulētājus. Viena no šādām vietām būs arī minētā Vienības gatve. Tāpat Satiksmes departamentam uzdots izvērtēt nepieciešamību satiksmes regulētājus izvietot arī vēl citos ceļu posmos Rīgā, kur ielu remontdarbu dēļ, pieaugot transportlīdzekļu plūsmai, varētu būt apgrūtināta satiksme.

U. Ahuna-Ozola: “Sadarbībā ar būvdarbu veicējiem – AS “Ceļu pārvalde” – izskatām vairākus priekšlikumus, piemēram, ieviest maiņvirziena transporta kustību vismaz pirmajā mācību nedēļā, mainīt luksoforu darbības ciklu u.c. Optimālākais satiksmes organizācijas risinājums tiks ieviests līdz 3. septembrim.”

 

Jāpiebilst, ka līdz jaunajam mācību gadam, kad palielināsies satiksmes intensitāte pilsētā, remontdarbu veicējiem uzdots atlikušos ielu seguma atjaunošanas un rekonstrukcijas darbus iespēju robežās pabeigt uz ceļa braucamās daļas, lai netraucētu satiksmes plūsmu.

 

Tikmēr autovadītājiem jau no 30. augusta būs jāatceras, ka pie skolām braukt atļauts vien ar 30 km/h. Par to atgādinās pie 26 Rīgas izglītības iestādēm uzstādītās ātrumu ierobežojošās ceļa zīmes. Tāpat Rīgas pieejās tiks uzstādītas informējošas ceļa zīmes, kas vēstīs, ka Rīgas pilsētā ieteicamais braukšanas ātrums ir 30 km/h. Turklāt Satiksmes departaments ir lūdzis Valsts policijai nodrošināt arī pastiprinātu braukšanas ātruma kontroli Rīgas pašvaldības teritorijā līdz septembra beigām.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +6.7
Daugavpils +8.7
Saldus +8.2
Liepāja +7.8
Jelgava +8.8
Ventspils +7.5
Limbaži +6
Madona +9.0
Rēzekne +8.5
Draugiem Facebook Twitter Google+