×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Ielās siltajā laikā konfliktsituāciju ir vairāk nekā ziemā

cilveki2

Iestājoties siltam laikam, Rīgas ielās ir daudz vairāk konfliktsituāciju, nekā tas ir ziemā, intervijā aģentūrai LETA atzina Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas eksperts pašvaldību policijas jautājumos Jānis Geduševs.

Runājot par tūrisma sezonas aktivizēšanos, Geduševs uzsver, ka šogad tā nav beigusies. Viņš norādīja, ka pēdējos gados tūrisms ir atdzīvojies iepriekšējā līmenī, līdz ar to darba apjoms ir pieaudzis.

“No policijas viedokļa atšķiras tikai specifika – ziemā ārvalstnieki vairāk dzīvojas pa krogiem, vasarā – ielās. Tāpēc policijai ir ļoti svarīga laika prognoze, kādi laika apstākļi ir gaidāmi. Būsim reāli, tikko ir siltas naktis un vakari, publika iziet ielās. Un te tā specifika, jo vairāk cilvēku, jo biežāk konfliktu. Klubos, restorānos ir vietējā apsardze, bet, tiklīdz masas ir ārā, nereti veidojas konfliktsituācijas,” stāsta Geduševs.

RPP priekšnieks sola reaģēt ar pilnu jaudu, cik tās viņiem ir, bet esot arī jāsaprot, ka resurss “ir tāds, kāds ir”.

“Piemēram, viens no Rīgas sektoriem – Kurzemes rajons, kurā dežūrpostenis ir Spilves ielā, – jāņem vērā, ka Kurzemes rajona teritorija ir no Vakarbuļļiem līdz viesnīcai “Radisson”. Kad naktī ir divi izsaukumi, lai gan brīvdienu naktīs mēs liekam divas ekipāžas, ja būs trešais izsaukums kaut kur Iļģuciemā, būs jāpagaida, visam resursu nepietiek. Jā, Vecrīgā, centrā, ir pavisam citi reaģēšanas laiki, tur ir videokameras, kas ļoti palīdz policijai, – bez emocijām, bez strīdiem viss tiek nofiksēts. Nekādu konfliktu par notikušo arī lietas izskatīšanas gaitā, jo kamerās fiksētais un arhivētais ir pārskatāms. Vecrīgā reaģēšanas ātrums ir zibenīgs – vienas minūtes laikā esam klāt, ar to varam palielīties. Turpretim uz Bolderāju jābrauc 20 minūtes ar visām ieslēgtām bākugunīm. Brīvdienās policija strādā kā taksometrs,” par policijas darba ikdienu stāsta Geduševs.

Papildu štata vietas visu lielo pilsētu policijas prasot ik pa pusgadam. “Un tas nav tā, ka policijas priekšnieks to grib, mums ir kaudze iedzīvotāju iesniegumu ar lūgumiem un jautājumiem, kad būs patruļa Bolderājā, Purvciemā, Ķengaragā,” sacīja Geduševs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+