×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Ielauzties VIP klubā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas florbola vīriešu izlase šodien dodas uz Šveici, kur no 2. līdz 9. decembrim notiks pasaules čempionāts. Vismaz piecus mačus tiešraidē parādīs LTV7.


 

Par pusfinālu

Pasaules čempionātu 16 valstu izlases sāks četrās grupās. Latvieši ir C grupā kopā ar Japānas (iepriekšējā čempionātā 15. vieta), ASV (19. v.) un Čehijas izlasi (3. v.). Pusfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, trešās cīnīsies par devīto vietu, ceturtās – par 13.

Florbola modi pasaulē jau desmit gadus diktē lielais četrinieks – pašreizējie čempioni somi, zviedri, čehi un šveicieši. Latvijas vīriešu izlase iepriekšējos trijos čempionātos bijusi uzreiz aiz viņiem – piektajā vietā. Šoreiz ir vēlme cīnīties par iekļūšanu pusfinālā, tomēr māc bažas, jo Latvijas izlases kandidāti šoruden pulcējušies tikai piecās divu dienu treniņu nometnēs, kurās galvenā uzmanība pievērsta fiziskajai sagatavotībai. Nav aizvadīta neviena pārbaudes spēle.

“TOP-4 komandas gatavojas pilnīgi citādi. Divu gadu laikā tās aizvadījušas vismaz desmit pārbaudes spēles. Somi nupat bija nometnē Spānijā, šveicieši brauca uz Dubaiju. Tas ir naudas jautājums, un Latvijai jāgaida labāki laiki,” vakar preses konferencē norādīja Latvijas izlases galvenais treneris soms Īro Parviainens. Robi gatavošanās procesā gan nav mazinājuši viņa apņēmību pacīnīties par pusfinālu. Parviainens latviešus uz pasaules čempionātu ved jau otro reizi un ir pārliecināts, ka japāņus un amerikāņus izdosies uzvarēt, tāpēc jākoncentrējas grupas pēdējai spēlei pret čehiem. Uzvara tajā, visticamāk, nozīmēs, ka ceturtdaļfinālā pretī nāks Krievijas izlase, bet zaudējuma gadījumā – somi, kuri aizpērn ceturtdaļfinālā sakāva latviešus ar 12:2, tiesa, lielo pārsvaru izaudzējot tikai spēles beigu daļā.

 

Lielāka izvēle

“Uzskatu, ka izlase ir mazliet stiprāka nekā pirms diviem gadiem. Šoreiz bija grūtāk izvēlēties 18 laukuma spēlētājus, īpaši – divus vārtsargus, kas dosies uz Šveici. Konkurence bija ļoti liela,” atzīst Parviainens. Trenera rīcībā esot visi labākie Latvijas florbolisti. Kājas muskuļa sastiepumā iedzīvojies aizsargs Aigars Belasovs, viens no abiem mūsu leģionāriem, un pagaidām nav pārliecības, ka varēs spēlēt jau svētdien.

“Visi izlases florbolisti ir amatieri, un galvenā motivācija mums ir pasaules čempionāts – vienīgā iespēja uzspēlēt vairāku tūkstošu skatītāju klātbūtnē. Tas ir kā atalgojums un balva. Nedomāju, ka kāds to gribēs izšķērdēt un necīnīties,” apgalvo Latvijas izlases kapteinis Oskars Fīrmanis, piebilstot, ka komandas trumpis būšot teicamā fiziskā sagatavotība.

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons uzsver, ka izlases uzdevums ir ne mazāk kā piektā vieta, bet, ja būs augstāka, tad varēšot dziedāt slavas dziesmas. Viņam pašam arī paredzama nopietna cīņa aizkulisēs, lai iegūtu tiesības Latvijā 2016. gadā rīkot pasaules čempionātu. Uz to cierē arī Čehija, taču mūsu priekšrocība esot valdības parakstītā atbalsta garantijas vēstule, kādas čehiem neesot. Rīkotāju valsti nākamnedēļ izvēlēsies Starptautiskās florbola federācijas kongresā. Pasaules čempionāts līdz šim noticis tikai lielā četrinieka valstīs un Norvēģijā.

 

FLORBOLS. PASAULES ČEMPIONĀTS

A grupa: Šveice, Igaunija, Singapūra, Slovākija. B grupa: Zviedrija, Norvēģija, Polija, Ungārija. C grupa: Čehija, Latvija, Japāna, ASV. D grupa: Somija, Krievija, Vācija, Kanāda.

Latvijas izlase

Vārtsargi: Guntis Bundzenieks (Cēsu “Lekrings”), Indriķis Siliņš (“Ulbroka”/FS “Masters”).

Aizsargi: Aigars Belasovs (“Loviisa Tor”, Somija), Ingus Laiviņš, Jānis Rajeckis un Andris Malkavs (“Lekrings”), Oskars Fīrmanis (RTU/”Inspecta”), Morics Krūmiņš (Helsinku SSV, Somija), Gints Siliņš (Liepājas “Kurši”), Mārtiņš Druvkalns (“Ķekava”).

Uzbrucēji: Jānis Jansons, Atis Blinds un Ainārs Juškēvičs (RTU/”Inspecta”), Artis Raitums (“Talsi”/”Triobet”), Mihails Kostusevs un Toms Akmeņlauks (“Lielvārde”), Mārtiņš Rajeckis un Andris Rajeckis (“Lekrings”), Jānis Peičs un Gints Klēģers (“Ķekava”).

Spēles: 2. decembrī pret ASV (20.30 pēc Latvijas laika), 3. decembrī pret Japānu (17.30), 4. decembrī pret Čehiju (20.30).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+