×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Ielejamās grīdas. Kā to dara?

ielej-22

Ielejamās grīdas pieskaita pie jaunajām segumu tehnoloģijām un kļūst arvien populārākas. Tās ir nodiluma izturīgas, ekoloģiskas un antibakteriālas, spēj aizvietot daudzus populārus pārklājumus, tādus kā lamināts, linolejs vai keramikas flīzes. Šīs grīdas kalpo apmēram 40 gadu, stipri ilgāk, kaut vai salīdzinot ar linoleju, kuru toties ir nesalīdzināmi vieglāk nomainīt. 


 

Ielietās grīdas parasti izmanto tad, ja virsmai jāatbilst īpašām prasībām. Pēc izskata tās nedaudz atgādina linoleju, pēc taustes – gludu flīzi. Attiecīgo masu veido no dažādiem polimeriem. Tehniskām ēkām izmanto metilmetakrila, cementa – akrila un epoksīda sastāvus, kuriem iespējama jebkura krāsa, tomēr biežāk tas ir neitrāls tonis – bēšs, salātzaļš, pelēks, smilšukrāsas. Dzīvojamās mājās vairāk izmanto poliuretāna pārklājumus. Tie arī nelaiž cauri ūdeni, tāpēc noder virtuvēs, vannas istabās, uz balkoniem un lodžijām un tehniskās telpās – garāžās un darbnīcās. Lējumu košāku padara akrila krāsas zvīņas, kuras iestrādā klājuma virskārtā. Atkarībā no materiāla veida tehnisko telpu grīda var būt 1 – 7 mm bieza. Dzīvojamām telpām pietiek ar 1,5 mm, kas iztur gan ikdienas slodzi, gan saimniekam ieklājot lieki netukšo maku.

Grīdai pamatni sagatavo atbilstoši visām būvniecības normām. Caurumus un šķirbas aiztaisa ar cementa špakteļmasu, izslauka gružus un izsūc pat putekļus, tad gruntē un beidzot lej polimēru kārtu. Strādājot ar šiem sveķiem, lieto aizsargbrilles un cimdus.

Populārākā ir Flowseal EPW epoksīda masa, kuru divās kārtās uzklāj ar rullīti. Tā piemērota telpām, kur svarīga ir grīdas viegla tīrīšana, piemēram, koridoriem, palīgtelpām, var lietot arī virtuvēs un pat bērnu istabās. Cena – ap 5 Ls/m2.

Flowcoat SF41 ir nedaudz biezāks klājums ar paaugstinātu ķīmisko izturību, tajā iestrādātas arī kvarca smiltis, kas dod pretslīdes efektu. Cena – Ls 5 – 12 m2.

Dekoratīvs ir krāsaino smilšu klājums Peran STB Compact vai Structure, turklāt arī ļoti izturīgs pret mehāniskām, ķīmiskām un termiskām slodzēm, un to klāj no 2 līdz pat 6 mm biezumā. Cena Ls 13 – 25m2..

– Materiālu cena nav maza, tomēr arī patēriņš nav liels. Tas ļauj samazināt kopējās uzklāšanas izmaksas. Summa atkarīga no apjoma, sarežģītības un izmēriem, – stāsta SIA “Ritols” projektu vadītājs Pēteris Cābulis.

 

UZZIŅA

• Ielejamās un izlīdzinošās grīdas principiāli atšķiras. Ielejamās ir lietošanai jau gatavs pārklājums, bet izlīdzinošās – tikai grīdas pamatnes sagatavošana.

• Ielejamām grīdām ir liela mehāniskā un nodilumizturība. Tās labi turas pie betona un cementa, viegli tīrāmas, nerada putekļus, izturīgas pret ķīmiskām vielām, saglabā elastīgumu, arī pamatnei deformējoties. Iespējams uzklāt neslīdošas, antielektrostatiskas un īpaši izturīgas virsmas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+