×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Ielenktības sindroms kā agresijas motīvs (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas Federācijas Valsts domes priekšsēdis Sergejs Nariškins

Vācija atrodas ienaidnieku aplenkumā – ar šo argumentu ķeizars Vilhelms II pamatoja agresīvo politiku, kas noveda pie Pirmā pasaules kara. Ar tādu pašu žēlabaino argumentu – Vācija ienaidnieku aplenkta – Hitlers pamatoja gan Austrijas pievienošanu, gan Čehijas okupāciju, iebrukumu Polijā un karagājienu pēc “dzīves telpas austrumos”. PSRS kapitālistisko valstu ielenkumā – šīs žēlabas bija iegansts Kominternei “steidzināt pasaules revolūciju”. Un tagad Putina režīms gaužas par “Krieviju naidnieku ielenkumā”, lai attaisnotu arvien agresīvāko izturēšanos pasaules arēnā, vēršoties pret ASV un Rietumiem kopumā.

Raksturīgas ir žēlabas, ar kurām portālā “Žurnalistskaja pravda” nāk klajā publicists un politologs Jevgeņijs Bens, žurnāla “Informprostranstvo” galvenais redaktors. Viņš baidās, ka “naidnieks” prasīšot ne tikai sasaukt starptautisku tribunālu Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanas lietā, bet arī atņemt Krievijai veto tiesības ANO Drošības padomē, izslēgt Krieviju no Interpola struktūras u. tml. Jevgeņijs Bens pārsteigts: kā Londonas augstākajā tiesā tagad, pēc deviņiem gadiem, kāds uzdrošinājies atgādināt aizdomas par Putina iespējamo līdzdalību Ļitviņenko noindēšanā?

Antikrieviskums tagad, jūlija un augusta svelmē, ārkārtīgi pārkarsēts, sūdzas J. Bens. Viņaprāt, “ASV un Rietumu valdošie spēki” devušies uzbrukumā pret “krievu pasauli”, kuras pamatā ir “unikālā valoda un kultūra, kas saistīta ar šīs valodas kodu”. Putinisma impērisko ambīciju apjoms te uzskatāmi raksturots…

Nu jau gandrīz pusotra gada garumā, noslēgumā nopūšas Bens, “Putins un Krievijas vara ar neiedomājamām pūlēm visapkārt aizsargājas pret ASV un Rietum­eiropas valdošo aprindu uzbrukumiem, kas kļūst arvien spēcīgāki. Un mums nav citas izejas – vienīgi vajag noturēties”. Viņš sauc palīgā “visus, kas sevi uzskata par Krievu pasaules daļu – neatkarīgi no tautības un ticības”.

Vēl krietni niknāks ir Krievijas Federācijas Valsts domes priekšsēdis Sergejs Nariškins – viens no Putina tuvākajiem līdzgaitniekiem: Kremļa oficiozā – laikrakstā “Rossijskaja gazeta” – viņš bažīgi konstatē, ka augusts no laika gala esot “provokāciju mēnesis”, un atgādina, ka tas bija augustā, kad pirms 70 gadiem ASV nosvieda atombumbas uz Hirosimu un Nagasaki. Un kad pirms septiņiem gadiem toreizējais Gruzijas prezidents Saakašvili izprovocējis bruņotu pretstāvi Dienvidosetijā. Tagad ASV šai augusta mēnesī mēģinot pat ANO Drošības padomi padarīt par arēnu savai propagandai, kura jau tagad pārkāpusi visas iedomājamās robežas.

Augusts vēl tikai sākas, drūmi prāto Nariškins, “bet paši pirmie šī mēneša notikumi jau ož pēc dziļa politiska rudens (..). Esmu pārliecināts, ka mēs nepakļausimies arī šīm provokācijām. Un kas attiecas uz starptautisku tribunālu, tad tāds kādreiz (!) notiks pavisam cita iemesla dēļ, nekā vēlas tā tagadējie pasūtītāji. Un kādreiz patiešām objektīva un profesionāla tiesa ņems vērā visus faktus, par kuriem es šodien rakstīju. Būs tāds tribunāls un nevis kāds cits. Un mēs ar jums to piedzīvosim.”

Svīst augusta svelmē Nariškins. Un vārds “tribunāls” biedē viņu un viņa saimnieku. Ne jau amerikāņus…

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vai FG kungam ir zināms,ka 2014.gada 1.martā ASV izsludināja beztermiņa pasākumu”Krievijas strtēģiskā ierobežošana”.Tika paskaidrots,ka apzīmējumu ”aukstais karš”Vašingtona konsekventi nelietos,jo tas prasa pārāk garus komentārus.Vecie labie mēdiji” VOA” un” Liberti” krieviski.

 2. Par Lielo Maskavas mītu, par kuru ir runa šeit, lieliski ir uzrakstījis savā grāmatā “Krievija, kuras nebija 2” Andrejs Burovskis. Mīta sastāvdaļas ir vairākas, bet svarīgākās ir četras: 1) Tagadējā Krievija ir Kijevas Krievzemes mantiniece un vispār – Trešā Roma; 2) krievu gara raksturīgākās īpašības ir: antiburžuāziskums, kolektīviskums un naidīgums pret Rietumiem; 3) Rietumiem piemīt maniakāls naids pret Krieviju, tāpēc Krievija mūždien ir kā ielenkts cietoksnis, ko apdraud kaimiņi; 4) Krievijas izredzētība un mesijas misija, lai nestu gaismu pasaulei, īpaši Rietumiem, kas salīdzinājumā ar Krieviju ir kā atkritumu bedre.

 3. Bezpraatiigais Toiterjers ! Pats savu valsti paardeva tagad teelo gudro un par savu aldzinju rej uz Krieviju ,kad tik Jenkjis pasvilpj . Kuri tad bauro par ielenkumu vairaak un kuri te taisa Histeeriju pie Krievijas robezjas . Pashi vien atbildeesiet Tribunaala priekshaa par treshaa pasaules kara atbalstiishanu ,noziedzinieku finanseeshanu un savas tautas genociidu .

 4. naidnieks ielenc Krievu pasauli ! Atbildēt

  Aicinu Putleru taisīt triecienu pret Ķīnu, kas ir spēcīgākā valsts uz Krievu pasaules robežām.

  • Tur jau tā lieta, draudziņ, ka Krievu pasalei nav robežas. Tās ari nevar nodefinēt. Ja labi padomāsi, pats sapratīsi kapēc. Tas beņs runā ar visiem, “kas uzskata sevi par Krievu pasaules daļu”. Tas viss ir marasma augstāka pakāpe un tāpēc ļoti bīstama. Burtiski viss tiek apgriests otrādi un dara to speciāli sagatavoti, labi informēti cilvēki.

 5. … Tad kad Franks Gordons bus izpratis un pazinojis publiski Zdanokas vaditas pretvalstiska fenomena butibas celonus Bezabrene, tad varbut varesim kopigi rakties dzilak vesture un sakt izprast saistito celoni virkni no ideologiju transformacijam, kas izraisot attiecigo psihiskoa stavokli varas elites var izskaidrot sodienas politisko realitati – retroaktivi: sodienas globalisma, globalistiska imperialisma un ta dazado politisko formu ka Nacistiska 5. Reicha un Kominterna, ta Bolsevisma, Marksisma, politiska darvinisma, socialdarvinisma, idealisma … lidz absolutisma klasiska vergturu imperialisma dogmam u.t.t. …

  … Vesturiska agresijas ideologija un tas evolucionari rasta psihe tika ievesta, uzspiesta Eiropas civilizacijai no arienes un no varas elitem kas vismaz cetri tukstos gadus iecen iekaroja tas miermiligo civilizaciju …

  .. Nav brinums, ka psihiski slimie vadoni sodien … kas vel turpina savstarpejas cinas zaudejot sak justies ielenkti … gluzi ka Eiropas Civilizacijas tautu ieveletie jutas vairak ka paris tukstots gadus iecen …. cinoties pret iebrucejiem !

  • Vai jums krieviem trūkst vīrišķības uzņemties atbildību par saviem briesmu darbiem, ka vienmēr javaino citas tautības — žīdus, latviešus, ukraiņus, gruzīnus, čečeņus, u.t.t.?

   • @ KFC: – drosi vari izslekt no savas agresivo un iebruceju tautu listes latviesus, jo MES, kopa ar lietuviesiem, esam SENAS EIROPAS miermiligo iedzivotaju pecteci, un vienigie tas etiskas Civilizacijas vertibu un tradiciju turetaji … kaut vairs tikai daleji … un kas atspiesti pret Baltijas juras austrumkrastu brinumaina veida ir spejusi izdzivot pret to 5000 gadu ilgi pret viniem versto genocidu !

    … Zel ka, vel sodien, musu sencu apdzivotas zemes daudzi baltkrievi un kads mazmins krievu vel ar musu asinim ir tikusi, un tiek, izskausti no agresoriem un to kolonizatoriem, lidzigi ka viltigos vesturiskos pasakumos baltu ciltis savas zemes … tik atstajot vel pedas no Baltistanas (genas un tradicijas) lidz Slovenijai (skaidru latviesu valodas leksiku izoletas izloksnes tas kalnaja… ) …

    … Un beidzot … tadi viri ka krievi sen jau vairs nav atrodusies sis agresivas valsts elite un par tadiem jauktenu ‘viriskibu’ mums baltiem ari sen nav nekadu saubu … !

 6. Вот же мудак старый, не может без России никак. Россия у него, как кость в горле, причём любимая. Колется и выплюнуть надо, а не может, жалко и жаба душит. Писать же будет не о чем бедному еврею.

 7. Krievija jau arī ir bezmaz vai vienīgā valsts, kura nav iekarojusi un pakļāvusi kolonijas. Visi pakļautie ar asarām acīs lūgušies lai viņus pakļauj Krievijai. Polinēzijas salās krievu ceļotāju Mikluho-Maklaju iezemieši uz rokām nēsājuši un lūgušies pēc Krievijas aizstāvības. Domīnijas statusā bijušās Čehija, Ungārija un Polija ne par kādiem solījumiem nav gribējušas pamest šo sadraudzību, bet tie nolādētie rietumi uzpirka saujiņu viltvāržu, kas sagāza visu sistēmu.

 8. Skolā mācījos par taisnīgiem un netaisnīgiem kariem.Taisnīgie ir aizstāvēšanās,bet netaisnīgie iekarošanas kari.Krievija vienmēr ir tikai aizstāvējusies.Ja tik daudz zināji, nesekmīgs nebiji.

  • gan jau arī par to,ka 1940.gadā Krievija” aizstāvējās pret Baltijas valstīm “mācījies vai tomēr par “sociālistisko revolūciju “tajās?Un tagad arī tu laikam esi pārliecināts,ka Krievija “aizstāvas “no Ukrainas viņas teritorijā?

 9. grūti tai Krievijai.Nu kur lai atrod tādu vietu uz zemeslodes,kur nebūtu nevienas citas valsts,kura varētu robežoties ar to?Laikam jau vienkāršāk būtu to “krievu pasauli”iedibināt uz kādas citas planētas,jo patiesībā pārcelt citur visas citas valstis un tautas ir neiespējami.Tā viņi arī mocīsies līdz bezgalībai ienaidnieku aplenkumā.Žēl gan tautas,gan viņu vadoņu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+