×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Ielīgo Jāņus Bastejkalnā!

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 21. jūnijā, no plkst. 18 līdz 21 Rīgas Bastejkalns atkal pārtaps vienā lielā sētā un visi svētku dalībnieki un apmeklētāji taps par vienu kuplu saimi, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai, LA.lv pastāstīja Gunta Saule, Latvijas Folkloras biedrības pārstāve.

Sanākušie Jāņabērni – Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopu dalībnieki pīs vainagus un ozollapu vītnes, dziedās līgotnes, iekārtos Jāņu kalnu un ugunskura vietu, gatavos lāpas, plostiņus un ugunsratu, sies sieru, ies rotaļās un dancos, kā pienākas katrā īstā lauku sētā Jāņu laikā.

Folkloras kopu ļaudis dalīsies savās zināšanās un pieredzē Jāņu svinēšanā un gatavošanās svētkiem. Jāņuzāļu sētā ikkatrs apmeklētājs varēs līdzdarboties un uzzināt visu iespējamo par dažādiem Jāņu vainagu pīšanas veidiem un par vainaga svarīgo nozīmi Jāņos, kā arī iesaistīties kopīgās ozolu vītnes vīšanā.

Dziesmu sētā tiks iekārtota galvenā Jāņu svinību vieta, – tiks novietoti Jāņu vārti, svētku vieta pušķota ar ozolu un pīlādžu zariem skaistumam un aizsardzībai, tiks kārtoti ugunskuri, gatavota pūdele un ugunsplostiņi, Kā ik gadu notiks arī Jāņu siera gatavošana. Protams, ka līdztekus visiem darbiem Dziesmu sētā visa vakara gaitā skanēs dažādu Latvijas novadu līgodziesmas, rotaļas un danči.

Saulgriežu lustēs piedalīsies Rīgas “Grodi”, “Garataka”, “Lāns”, “Berendejka”, “Rija”, Katlakalna “Rāmupe”, Bārbeles “Tīrums”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+