Kultūra
Latvijā

Ielīgošana Jūrmalā – kokļu skaņās 0

Foto: LETA

Jūrmalā vasaras saulgriežu atnākšana tiks svinēta ar plašu kultūras programmu, vēsta pilsētas Kultūras centra pārstāve Sanija Jurenase.

Vasaras saulgriežu ielīgošana Jūrmalā sāksies 22. jūnijā plkst.18.30 Horna dārzā kopā ar Jūrmalas tautas deju kolektīvu “Ābelīte”, folkloras kopu “Mare”, latviešu tradīciju kopu “Skance”, akordeonistu Marko Ojala, sieviešu vokālo ansambli “Kaija” un sieviešu senioru kori “Priede”.

Sarīkojums turpināsies Dzintaru koncertzālē plkst. 20 ar īpašu, spēcinošās uguns tēmai veltītu koncertprogrammu. Koncertā piedalīsies grupa “Autobuss debesīs”, Santa Stalidzāne, Vineta Elksne, Andris Ābelīte, Jānis Almanis, Jūrmalas apvienotais koris un deju kolektīvi “Vēlreiz”, “Tapa” un “Zālīte”, kā arī koklētāji no visas Latvijas.

Tieši 22. jūnijā noslēgsies X Latvijas kokļu dienas, un Dzintaru koncertzāli pieskandinās vairāk nekā 150 koklētāju no visas Latvijas, apvienojot visus Kristīnes Ojalas skaņdarbā “Uguns fantāzija”. Kopā ar koklētājiem spēlēs kameransamblis “Cantata”, bundzinieks Edgars Raila, etnogrāfiskās kokles soliste Sanita Sprūža, koris “Jūrmala”, kā ari uzstāsies Jūrmalas tautas deju kolektīvs “Tapa”. Šis skaņdarbs pirmo reizi apvienos koklētājus, kori un dejotājus.

Vakara noslēgumā pēc koncerta būs iespēja doties uz Dzintaru pludmali un romantiskā noskaņā pie ugunskuriem sagaidīt saules rietu kopā ar pūtēju orķestra “Jūrmala” dalībniekiem.

Par saulgriežu sarīkojumiem citur Latvijā lasiet ŠEIT.

LA.lv