Kultūra
Kultūrpolitika

Ielīgošanas un Līgo svētku notikumu kalendārs 16

Publicitātes foto

22. un 23. jūnijā visā Latvijā iedegsies ugunskuri, skanēs dziesmas Jāņu ielīgošanas pasākumos un Līgo vakaru svinot. Tiks izdejoti tautiskākie danči un gardēži varēs baudīt svētku tradicionālos ēdienus un dzērienus vai skatīt kādu no daudzajām brīvdabas izrādēm. Piedāvājam Līgo svētku pasākumu kalendāru no visiem Latvijas novadiem.

 

Rīga

22. VI 9.00 – 19.00, pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā varēs izbaudīt Līgo svētku sajūtu tradicionālajā Zāļu tirgū. Vainagi, meijas, līgo puķes, zāļu tējas un medus no smaržīgajām vasaras pļavām pirms Līgo svētkiem piešķir īpašu noskaņu. No 10.00 uz skatuves sāksies lustīga ielīgošana kopā ar pūtēju orķestri “Fanfara”, bērnu deju ansambļiem “Teiksmiņa”, “Kamolītis”, “Dzīpariņš” un “Bitīte”, bērnu vokālajiem ansambļiem “Magonīte” un “Knīpas un knauķi”, orķestri “Rīga”, tautas deju ansambļiem “Dzīpars” un “Sidrabi”, kapelu “Hāgenskalna muzikanti”, jaukto kori “Laudate Charismata”, kamerkori “Konvents”, folkloras kopu “Lāns”, vīru vokālo kvartetu “Harmonija Rīgai”, deju kopu “Marmale” un grupu “Lauku muzikanti”.

22. VI 16.00 – 23.00 jau piekto gadu Kalnciema kvartālā notiks Suitu nakts tirgus un ielīgošanas koncerts. Ar Suitu sievām ieradīsies arī tirgotāji, līdzi vezdami svaigus lauku labumus, amatnieku darinājumus un Līgo zāles.

23. VI 19.00 – 4.30 11. novembra krastmalā “Līgosim krastmalā!” “Rīgas laukumā” uzstāsies Etnomūzikas apvienība “Brāļi un māsas”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris” Kārļa Lāča vadībā. 22.30 Rīgas ugunskuru iedegšana. Pēc pusnakts uzstāsies grupa “Labvēlīgais tips”, MC orķestris un solisti: Vineta Elksne, Karīna Tropa, Kristaps Rūķītis un Ivo Grīsniņš-Grīslis. “Rīgas laukuma” namatēvs Valters Krauze. “Danču placī” varēs sadancoties kopā ar folkloras kopām “Ceiruleits” un “Kokle”, mūziķu apvienību “Alas vecās mēbeles”, Rīgas Danču klubu, 2.00 danči kopā ar DJ Robertu Lejasmeijeru. Danču plača namatēvs Mārtiņš Kozlovskis. “Dziesmu paviljonā” ikviens varēs sadziedāties ar aktieri Juri Hiršu, Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aiju Vītoliņu, kora grupu Ginta Ceplenieka vadībā, un pavadošo grupu Kristapa Krievkalna vadībā, bet pēc pusnakts ar grupu “Mākoņstūmēji” un DJ Arturu Krūzkopu. Dziesmu paviljona namatēvs būs Arturs Krūzkops. “Ziņģu sētā” ziņģēs grupas “Galaktika”, “Coco Orchestra”, “Lauku muzikanti”, “Flame and the Rolltones”. Ziņģu sētas saimniece Ketija Šēnberga. 19.00 – 22.30 Amatu un ritu pagalmā seno latviešu amatu un Līgo tradīciju apguve kopā ar folkloras kopām “Ceiruleits” un “Kokle”, bet no 19.00 – 22.30 Rotaļu skvērā tautiskas stafetes, spēka pārbaudes un radošas nodarbes lieliem un maziem. Godu un mielasta ielā no 17.00 – 4.30 tradicionālā Līgo svētku ēdiena un alus baudīšana.

23. VI 20.00 – 4.30 Dzegužkalnā “Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā”. 20.00 svētku atklāšana kopā ar Rīgas Danču klubu, Jāņa māti Zoju Heimrāti un Jāņa tēvu Edgaru Liporu. 20.30 Jāņu tradīcijas ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu “Atštaukas”. 22.00 Jāņuguns iedegšanas rituāls. 22.30 Līgotnes kopā ar postfolkloras grupu “Iļģi”, bet 23.30 lielā danču tūre kopā ar grupu “Iļģi” un Rīgas Danču klubu. 00.30 Jāņu godināšana. 1.00 tumsas kliedēšana kopā ar muzikālo apvienību “Raxtu Raxti”. 2.30 Saules gaidīšana kopā ar etnoroka grupu “Laimas Muzykanti”. 4.30 Saules sveikšana kopā ar Jāņu māti un Jāņu tēvu.

 

Rīgas apkārtne

Jūrmala

23. VI 20.00 – 4.00 Dzintaru pludmalē Līgo svētku programmas “Pa pāriem ābolītis” deju koncertā piedalīsies Jūrmalas tautas deju kolektīvi “Zālīte”, “Vēlreiz” un jauniešu tautas deju kolektīvs “Delveri” no Talsiem. Zaļumballe kopā ar vokāli instrumentālo ansambli “Neaizmirstulītes” un Laimi Rācenāju, “Jelgavas Big Band” un solistiem Aiju Vītoliņu, Ralfu Eilandu, Elzu Rozentāli, Žoržu Siksnu un Rūtu Dūdumu.

23. VI 21. 30 – 4.00 Kauguru pludmalē Līgo vakaru ieskandinās latviešu tradīciju kopa “Skance”. Līksmošana turpināsies ar grupas “Credo” koncertu un dīdžeju Pēteri Začestu.

23. VI 22.00 – 2.00 Mellužu estrādes parkā balle kopā ar Jūrmalas teātra aktieri Ģirtu Alsteru un īpašo “Jūrmalas Jāņu orķestri”.Ieeja pasākumos – bez maksas.

 

Carnikava

23. VI 22.00 un līdz pat rīta gaismai Carnikavā, Gaujmalā, Atpūtas ielas galā lielā Līgo nakts ugunskura iedegšana, jautras latviešu ziņģes spēlēs grupa “Rahu The Fool” un Līgo nakts Zaļumballe kopā ar grupu “Jauna diena”.

 

Ropaži

23. VI 21.00 Līgo svētki Ropažu vēsturiskajā parkā. Ropažu estrādē novada tautas deju kolektīvu oncerts “Jāņu nakti negulēju” un Jāņuguns iedegšana kopā ar vīru folkloras kopām “Trejasmens” un “Vilkači”, bet dejas līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Sarīkojumu Ansamblis”.

 

Kurzeme 

Aizputes novads

22. VI 21.00 Misiņkalna estrādē pašdarbnieku kolektīvu koncerts “Ielīgojam Aizputē”. 22.00 grupas “Zari” koncerts. 23.00 zaļumballe ar grupu “Cepurnieki”.

 

Engures novads

22. VI 21.00 Zāļu vakars Vēju dārzā Smārdē.

22. VI 19.00 Lapmežciema estrādē Vasaras Saulgriežu ielīgošana “Līgo druvas, līgo meži, Jāņu dienu gaidīdami”. Dziesmu un danču virpuļos vienosies kolektīvi no Ogres, Tukuma, Spāres, Lapmežciema, Jūrmalas, lustīgu noskaņojumu uzturēs māsas Legzdiņas 20.30 Jāņu ugunskura iedegšanas rituāls ar Ogres Danču klubu un folkloras kopu “Artava” 22.00 balle ar grupu “Garden Street Band”.

23. VI 19.00 Engures pagasta Auniņparka estrādē – teatralizēts koncerts “Par “Volgu”, Spuļģīti un Kņopieni…”, nakts balle ar Zigi no Talsiem.

 

Grobiņas novads

22. VI 20.00 laukumā pie Medzes pagasta pārvaldes ielīgošanas pasākumā “Robežnieku” kultūras nama amatierteātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Ugunskura iedegšana.

23. VI 19.00 pie Dubeņu kultūras centra Jāņu ielīgošana ar Dubeņu amatierteātra izrādi – komēdiju A. Niedzviedzis “Trīsarpus atraitnes”.

 

Kandavas novads

23. VI 21.00 Zantes pagasta estrādē skaistās Līgo dziesmas izdziedās folkloras kopa “Vācelīte”. Ar jautru uzvedumu “Īsa pamācība mīlēšanā” priecēs vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvi. 23.00 lustīgas dejas zaļumballēs spēlēs Juris Pavlovs.

23. VI 19.00 Matkules estrādē amatierteātra izdziedāšanās “Kas tā par dziesmiņu”. Ieeja EUR 2. 22.00 Līgo balle ar Balles muzikantiem Matkules dziesminieki. Ieeja – brīva.

23. VI 21.00 – 04.00 Vānes pagasta estrādē amatierteātra muzikāli dramatisks uzvedums pēc Annas Brigaderes skices motīviem “Čaukstenes”. 22.00 par lustīgiem dančiem līdz saullēktam gādās “Vānes muzikanti”.

23. VI 21.00 – 03.00 Zemītes pils parka estrādē Zemītes amatierkolektīvu koncertuzvedums “Re kā pie mums līgo!”. 22.00 zaļumballē spēlē “Leišmales Jānīši”.

23. VI 23.00 – 04.30 Brīvdabas estrādē Ozolāji Līgo balle ar grupu “Kurzemnieki”.

23. VI 23.00 – 04.00 Cēres estrādē Līgo balle ar Māri no Baldones.

 

Kuldīgas novads

22. VI 17. 00 Padures klētī Vasaras saulgriežu radošās aktivitātes – vainagu pīšana, siera siešana un citas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākums – bez maksas.

22. VI 20.00 Ēdoles pagasta Dzirnavu dārzā Jāņu ielīgošana Ēdoles amatieru teātra izrāde ’’Kā Ziemeļmeitas brauca puisi lūkoties’’(lietus gadījumā kultūras namā). Saulrieta sagaidīšana pie kopēja ugunskura ar dančiem, bet pusnaktī puspliko skrējiens.

22. VI 21.00 Snēpeles brīvdabas estrādē svētku ielīgošanas koncertuzvedums “Pār gadskārtu Jānīts nāca…” ar kultūras nama pašdarbības kolektīviem – VPDK “Snēpele”, bērnu deju kolektīvu, sieviešu vokālo ansambli “Mozaīka”, vīru vokālo ansambli, senioru vokālo ansamblis “Atvasara”, TLMS “Vēveri” amatierteātri. Pēc koncerta – lustīgu balli spēlēs kapela “Kā ir tā ir”.

23. VI 12.00 Pelču pagastā Klusās ielas galā pļaviņā pie priedītēm vasaras saulgriežu ieskandināšanas tūre “Līgo arī Ābeļciemā!”

23. VI 16.00 Laidu pagasta “Bitītēs” Laidu amatierteātra izrāde “Kā mēs Jāņus svinēsim? Jautrā spēlē ar dziedāšanu un dejošanu”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 17.00 Kuldīgas kultūras centrā Dailes teātra aktieri un draugi Saulgriežu koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” Jautrs un mūsdienīgs stāsts par papardes zieda meklējumiem ar varenu līgošanu un kopā dziedāšanu. Radošajā kolektīvā apvienojušies Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi. Režisors Intars Rešetins. Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Cena:  EUR 8, 10, 12, 15.

23. VI 19.30 Vārmes brīvdabas estrādē Liepu birzs Līgo koncerts “Kursim Jāņu uguntiņu”, kurā piedalās deju kolektīvs “DimDari”, līnijdejotāju grupa “Romance”, amatierteātris “Es un Tu”. Līgu un Jāņu godināšana, ugunskura iedegšana.

23. VI 20.00 Vilgāles estrādē pašdarbnieku koncerts un Jāņu ugunskura iedegšana. Pēc koncerta estrādē līdz saullēktam skanēs līgo dziesmas un deju mūzika.

23. VI 20.00 Turlavas pagastā amatierteātra pirmizrāde “Kā Jānis brauc sievu lūkoties”

23. VI 22.00 Ventas ciemā zaļumballe ar grupu “Ugāles ritmi”.

23. VI 22.00 Vārmes brīvdabas estrādē Liepu birzs Līgo zaļumballe ar grupu “Ēna”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 22.30 Kuldīgas pilsētas dārzā Līgo vakarā teatralizēts uzvedums “Tautiešam roku devu pašā Līgo vakarā”. Lūkošanu, līdzināšanu, mārtošanu un līgošanu izspēlēs, izdejos un izdziedās etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”, vidējās paaudzes deju kopa “Bandava”, jauniešu teātris “Focus” un folkloras kopa “Nārbuļi”. 23.00 – 03.00  zaļumballe ar grupu “LaBamba”.

23. VI 22.30 Pelču tautas namā Jāņu nakts zaļumballe “Lai līgojam, lai svinam” ar grupu no Ventspils. Ieeja – bez maksas.

23. VI 23.00 Kabiles estrādē spēlēs Edgars Ziņģe. Ieeja – bez maksas.

24. VI 22.00 Jāņu nakts zaļumballe ar grupu “Lustīgais blumīzers”. Ieeja – bez maksas.

 

Liepāja

22. VI 10.00 – 17.00 Vasaras saulgriežu tirdziņš Rožu laukumā.

23. VI 20.30 – 4.00 koncertdāzā “Pūt, vējiņi” svētku koncertā liepājniekus un pilsētas viesus priecēs dziedošie aktieri Artis Robežnieks, Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, dziedātājs Andris Ērglis un mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. Koncertdārzā kursies Jāņuguns, ko šogad kurs Ieva Tālberga un draugi, bet Jāņu rītu varēs sagaidīt Līgo nakts ballē kopā ar grupu “Dakota”. Ieejas biļetes EUR 5.

23. VI 21.00 – 2.00 klubā “Vecais Vikings” Līgo vakars ar dzīvo mūziku, Jāņu sieru, alu un dejām. Ieeja – bez maksas.

23. VI 22.00 – 6.00 kafejnīcā “Red Sun Buffet” Līgo Beach Party. Ieeja – bez maksas.

23. VI 21.00 – 2.00 pludmales kafejnīcā “Vēju dārzs” Lustīgi un populāri hīti dejošanai ar Jolanta & Tālis.

23. VI 22.00 – 6.00 pludmales kafejnīcā “Summer seven” balle kopā ar DJ Andrez, katrai Līgai un Jānim dāvana. 24.00 Līgo ugunskura iedegšana.

 

Mērsraga novads

23. VI 20.00 “Līgo – Jāņi Mērsragā!” brīvdabas estrādē “Jēgerleja”. Līgo svētku noskaņu radīs amatierteātra “Etīde” izrāde “Kas notika pagājušajos Jāņos” un lustīgi uzdancos deju kopa “Silva”. 22.00 balle kopā ar Antoniju Breidaku-Dombrovsku un Hariju Užānu. Ieeja bez maksas.

 

Pāvilostas novads

23. VI 18.00 Pāvilostas Upesmuižas estrādē kultūras nama amatierteātra izrāde A.Grigulis “Nekur tā neiet kā pasaulē”. Ieeja par ziedojumiem. 22.00 Ugunskura iedegšana un Zaļumballe  kopā ar grupu “Piemare”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 22.30 Vērgales muižas laukumā Līgo zaļumballe kopā ar Vērgales muzikantiem līdz gaisma aust.

 

Rojas novads

23. VI 18.30 laukumā pie Rojas kultūras nama Līgo svētku koncerts “Ripo saulīt”. Koncertā piedalās dziedošie aktieri Varis Vētra un Andris Bērziņš, TDA “Kurši” un “Delveri”. 22.00 atpūtas centrā “Otra puse” Līgo ballēšanās un Jāņu nakts ugunskurs pludmalē.

 

Saldus novads

22. VI 16.00 – 19.00, Saldū, JIC “Šķūnis” pagalmā vasaras saulgriežu tirdziņš. Mājražotāju biedrības “RažoJums” svētku tirdziņš un mazpulku zāļu tirgus, vainagu pīšana, siera siešana. Pirmo gadu piedalīsies arī Saldus pirts draugu apvienība “Saules slotas”. Lustes ar folkloras kopu “Medainis”. Ezeres amatierteātra izrāde “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. 23.00 Saldus ezera pludmalē brīvdabas kino “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

22. VI 20.00 Saldus Kalnsētas parkā Saldus Jāņu ielīgošanas svinības ar Rūdolfa Blaumaņa skatīto izrādi – “Skroderdienām Silmačos”. Mīlestības līkločus, palaidnības un amizantus brīžus no Silmaču sētas dzīves izspēlēs izcilu aktieru ansamblis no teju visiem profesionālajiem Latvijas teātriem: aktieri Elīna Vāne, Edgars Pujāts, Ģirts Ķesteris, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Gints Grāvelis, Imants Strads, Dārta Daneviča, Inese Ramute, Inta Tirole, Kārlis Neimanis un Zigurds Neimanis, kurš ir arī jubilejas izrādes režisors. Lomās iejutīsies arī dziedātāji Ieva Sutuguova un Nikolajs Puzikovs. Biļetes “Biļešu Paradīzes”. Biļešu cena EUR 8, 10, 12 un 15.

22. VI 23.00 Kalnsētas parka pļavā Līgo svētku balle un ugunskura iedegšana kopā ar grupu “Baltās Dūjas” un balle ar grupu “Karakums”. Ieeja – bez maksas.

22. VI 20.00 Nīgrandes pagasta, Rožlejas estrādē Līgo ieskaņu koncerts “Šurp, Jāņa bērni!” ar Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nama amatiermākslas kolektīviem. Pēc koncerta balle ar grupu “Lustīgais Blumīzers”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 21.00 Jaunauces tautas nama teritorijā Līgo balle ar grupu “Brekšupekši”.

23. VI 21.00 Kursīšu estrādē Līgo vakara zaļumballe kopā ar grupu “Nakts ziņas”.

23. VI 22.00 Zaņas pagastā Līgo balle kopā ar grupu “Zaļā nakts”.

 

Skrundas novads

22. VI 19.00 – 20.00 pie Nīkrāces saieta nama ielīgošanas svētki ar J. Janševska izrādi “Precību viesulis”. 22.00 Līgo ballē spēlē Zane no Saldus.

23. VI 09.00 – 12.00 pašā Skrundas sirdī, pie pulksteņa Līgo. Par lustīgu noskaņojumu gādās Durbes kultūras nama tautas mūzikas ansamblis “Neparasts gadījums”. 20.00 Skrundas estrādē J. Janševska izrāde “Precību viesulis”. 23.00 zaļumballe kopā ar grupu “Hono”. Ieeja – bez maksas.

 

Talsi

23. VI 19.00 pilsētas laukumā pie Talsu tautas nama līgotājus priecēs Rojas amatierteātris ar R. Blaumaņa lugu “Trīnes grēki”. Dejas no vērienīgā deju uzveduma “Lec saulīte” ar talsinieka R. Tigula mūziku, dejos VPDK “Talsu Kurši”, JDK “Delveri” līgo dziesmas izdziedās jauktais koris “Uz augšu”. 22.00 Jāņu nakti līgotāji sagaidīs kopā ar grupu “No Boundaries” un DJ Igoru.

 

Tukuma novads

22. VI 18.00 Sēmes pagasta centrā vasaras saulgriežu ieskandināšanas pasākums “Nav vairs tālu Jāņu diena…” Piedalās visi Sēmes un Zentenes amatiermākslas kolektīvi.

22. VI 20.00 pie Slampes Kultūras pils saulgriežu svētki ar amatiermākslas kolektīviem, kapela no Šerkšnēniem Lietuvā un Milleru-Balandīnu ģimeni. Zaļumballi spēlēs “Līdzsvars”.

23. VI 20.00 pie Džūkstes Kultūras nama estrādes Līgo vakars ar Džūkstes Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncertu. 22.00 Līgo-Jāņu balle kopā ar Ēriku Gruzniņu.

 

Ventspils

22. un 23. VI 8.00 – 15.00 Līgo svētku gadatirgus Ventspils Vecpilsētas tirgū.

23. VI 20.00 Reņķa dārzā Līgo vakara koncertuzvedums “Suitu mēle”. Koncertā piedalās Ventspils jauktais koris “Kaiva”, Ventspils jauniešu tautas deju kolektīvi “Strautuguns”, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Strautuguns”. Ieeja – bez maksas. 22.00 Jāņu nakts zaļumballē spēlē Brāļi Rozentāļi. DJ Mario un DJ Janch.

 

Latgale 

Balvu novads

22. VI 21.00 Lazdulejas estrādē Jāņu ielīgošana. Ballē spēlēs tautas muzikanti “Branža”.

22. VI 20.00 Vīksnas Tautas namā ielīgošanas un sadziedāšanās pasākums ar kapelu “Aizezeres muzikanti”. 21.00 Līgo danči ar Zinti Krakopu.

23. VI 22.00 Balvu pilsētas estrādē Līgo nakts balle ar grupa “Ginc un es”.

23. VI. 20.00 Bērzkalnes estrādē Līgo vakars ar izrādi “Jāņa tēva sēta”, saullēkta sagaidīšana diskoballē.

23. VI 21.30 Tilžas brīvdabas estrādē “Jāņu mātes pagalmā” – Jāņu ugunskura iedegšana kopā ar amatiermākslas kolektīviem. 22.30 zaļumballe kopā ar “Draugiem”.

 

Dagdas novads

23. VI 22.00 Dagdas estrādē balle ar grupa “Strautu ielas muzikanti”.

23. VI 14.00 Andzeļu TN Līgo dienai veltīts koncerts. Pirms koncerta – siera siešana uz dzīvas uguns pie tautas nama.

 

Daugavpils novads

22. VI 19.00 pie Naujenes Novadpētniecības muzeja etnogrāfiskās mājas vasaras saulgriežu svinēšana ar Jāņu zāļu ievākšanu, vainagu pīšanu no trejdeviņiem ziediem, ugunskura vietas pušķošanu, svētku mielastu un vasaras saulgriežu rituāliem – rotaļām, un dziesmām!

22. VI 18.00 Maļinovas pagasta pārvaldes Saieta namā Jāņu dienas ielīgošana ar dejas.

23. VI 20.00 Višķu brīvdabas estrādē Jāņu pasākums atkal pārsteigs ar teatralizētu uzvedumu “Kazimirs Adamovičs maina profesiju”, kur no iepriekšējā gada Jāņiem visiem labi pazīstamais kolhoza priekšsēdētājs Kazimirs Adamovičs pastrādās pavisam negaidītus brīnumus. Koncertā līgošana kopā ar Tihovsku ģimene, Dubnas un Ambeļu folkloras kopām, vokālā grupu “Anima Corde”, deju grupu “Rodeo meitenes”, vokālo grupu “Mols”, deju studiju “D&D”, grupu “Mažors”, “Laimas muzykanti”. 23.00 ballē spēlē “Laimas muzykanti” un grupa “Kruīzs”. Biļetes iepriekšpārdošanā – EUR 3, pasākuma dienā – EUR 4.

23. VI 22.00 Līksnas Muižas parkā vasaras saulgrieži ar zīlēšanu meitām un sievām, vīru un puišu spēku pārbaudi, Jāņu ugunskuru, sieru un alu. Jāņu nakts zaļumballē spēlēs grupa “Rasa”.

 

Krāslavā

23. VI 8.00 M. Tirgus un Ostas ielā Vasaras saulgriežu gadatirgus, 10.00 pilsētas laukumā Jāņu dienas ielīgošana “Līgo svētki sētiņā”, 22.00 pilsētas estrādē zaļumballe ar grupu “Bruoļi optimisti”.

 

Kārsavas novads

22. VI 19.00 Malnavā parkā pie “Mūsmājām” ielīgošana.

22. VI 20.00 Salnavā Jāņu zāļu vākšanas meistardarbnīca ar Annu Danču. Tikšanās parkā pie Mīlestības akmens. 21.00 ielīgošanas pasākums estrādē. 22.00 zaļumballe.

23. VI 21.00 “Krosta” estrādē ielīgošana, ugunskura iedegšana, balle ar grupu “Ezers”.

 

Līvānu novads

22. VI 18.00 pie Jersikas tautas nama Ielīgošanas pasākums “Atver vārtus, Jāņa māte”. Īpašie vakara viesi – “Latgales Dāmu Pops”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 21.00 Līvānos pilsētas dižugunskura iedegšana Tradīciju laukumā, balle ar grupu “Jauda”. Ieeja – bez maksas.

24. VI 23.00 Līvānu kultūras centra stāvlaukumā brīvdabas kino – “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 20.00 pie Rudzātu saietu nama teātra kopa “Okūts” ar A. Dančas izrādi “Mada pūds”, Līgu un Jāņu sumināšana, siers un kvass. Balle ar grupu “Aimari”. Ieeja – bez maksas.

24. VI 20.00 Sutru kultūras namā Baltinavas dramatiskais amatierteātris “Palādas” ar Danskovītes traģikomēdiju “Pareizuo stidzina”. Ieeja – EUR 3.

 

Ludzas novads

23. VI 16.00 pilsētas parkā kopīga ielīgošana: tradicionālās Līgo dziesmas, dejas un rotaļas kopā ar Kārsavas, Ciblas, Zilupes un Ludzas novada amatierkolektīviem. 21.00 zaļumballe.

23. VI 23.00 Cirmā pie tautas nama ugunskura aizdegšana, balle.

23. VI 14.00 Pureņos laukumā pie pagasta bibliotēkas jestrais svētku ielīgošanas pasākums “Leigoj saule, leigoj bite, leigoj arī Purenīši” – svētku koncerts, dzied Valdis Naglis, lugas “Izdzeives” pirmizrāde.

 

Preiļi

22. VI 10.00 – 15.00 laukumā pie domes Zāļu dienas tirgus.

23. VI 22.00 Preiļu parka estrādē Līgo nakts ugunskurs un zaļumballe ar grupu “Miggla”. Ieeja – bez maksas.

vokāliem ansambļiem “Avenes” un “Ivuški”, jauniešu tautas deju kolektīvu “Druvāni” un kultūras un izglītības biedrību “Uzdim”, kā arī viesiem no Baltkrievijas – kolektīvu “Na panadvorku”. 21.00 zaļumballe kopā ar Māri Kairānu.

22. VI 21.00 Kalupē hokeja laukumā Jāņu ielīgos kopā ar folkloras kopu “Kolupkas”, vīru vokālo ansambli “Čvartaks”, Eiropas deju kopu “Balance”. Dziesmas, dejas, rotaļas ar Līgu, Lauru un Karolīnu. Līgu un Jāņu sumināšana, ugunskura iedegšana, buršanās, papardes zieda meklēšana.

22. VI 20.00 tradīciju mājā “Ambeļu skreine” Ambeļu teātra draugu kopas izrāde. 22.00 vasaras Saulgriežu pasākums un balle.

22. VI 21.00 Dubnas estrādē Jāņu ielīgošana ar folkloras kopu “Atzola” un Jāņu bērnu vokālo ansambli “Uguntiņa”. Zaļumballe kopā ar grupu “Efekts”.

22. VI 21.00 Demenes estrādē vasaras saulgriežu ieskandināšana, 22.00 ugunskura iedegšana un dejas.

23. VI 20.00 Višķu brīvdabas estrādē Jāņu pasākums atkal pārsteigs ar teatralizētu uzvedumu “Kazimirs Adamovičs maina profesiju”, kur no iepriekšējā gada Jāņiem visiem labi pazīstamais kolhoza priekšsēdētājs Kazimirs Adamovičs pastrādās pavisam negaidītus brīnumus. Koncertā līgošana kopā ar Tihovsku ģimene, Dubnas un Ambeļu folkloras kopām, vokālā grupu “Anima Corde”, deju grupu “Rodeo meitenes”, vokālo grupu “Mols”, deju studiju “D&D”, grupu “Mažors”, “Laimas muzykanti”. 23.00 ballē spēlē “Laimas muzykanti” un grupa “Kruīzs”. Biļetes iepriekšpārdošanā – EUR 3, pasākuma dienā – EUR 4.

23. VI 22.00 Līksnas Muižas parkā vasaras saulgrieži ar zīlēšanu meitām un sievām, vīru un puišu spēku pārbaudi, Jāņu ugunskuru, sieru un alu. Jāņu nakts zaļumballē spēlēs grupa “Rasa”.

 

Krāslavā

23. VI 8.00 M. Tirgus un Ostas ielā Vasaras saulgriežu gadatirgus, 10.00 pilsētas laukumā Jāņu dienas ielīgošana “Līgo svētki sētiņā”, 22.00 pilsētas estrādē zaļumballe ar grupu “Bruoļi optimisti”.

 

Kārsavas novads

22. VI 19.00 Malnavā parkā pie “Mūsmājām” ielīgošana.

22. VI 20.00 Salnavā Jāņu zāļu vākšanas meistardarbnīca ar Annu Danču. Tikšanās parkā pie Mīlestības akmens. 21.00 ielīgošanas pasākums estrādē. 22.00 zaļumballe.

23. VI 21.00 “Krosta” estrādē ielīgošana, ugunskura iedegšana, balle ar grupu “Ezers”.

 

Līvānu novads

22. VI 18.00 pie Jersikas tautas nama Ielīgošanas pasākums “Atver vārtus, Jāņa māte”. Īpašie vakara viesi – “Latgales Dāmu Pops”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 21.00 Līvānos pilsētas dižugunskura iedegšana Tradīciju laukumā, balle ar grupu “Jauda”. Ieeja – bez maksas.

24. VI 23.00 Līvānu kultūras centra stāvlaukumā brīvdabas kino – “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 20.00 pie Rudzātu saietu nama teātra kopa “Okūts” ar A. Dančas izrādi “Mada pūds”, Līgu un Jāņu sumināšana, siers un kvass. Balle ar grupu “Aimari”. Ieeja – bez maksas.

24. VI 20.00 Sutru kultūras namā Baltinavas dramatiskais amatierteātris “Palādas” ar Danskovītes traģikomēdiju “Pareizuo stidzina”. Ieeja – EUR 3.

 

Ludzas novads

23. VI 16.00 pilsētas parkā kopīga ielīgošana: tradicionālās Līgo dziesmas, dejas un rotaļas kopā ar Kārsavas, Ciblas, Zilupes un Ludzas novada amatierkolektīviem. 21.00 zaļumballe.

23. VI 23.00 Cirmā pie tautas nama ugunskura aizdegšana, balle.

23. VI 14.00 Pureņos laukumā pie pagasta bibliotēkas jestrais svētku ielīgošanas pasākums “Leigoj saule, leigoj bite, leigoj arī Purenīši” – svētku koncerts, dzied Valdis Naglis, lugas “Izdzeives” pirmizrāde.

 

Preiļi

22. VI 10.00 – 15.00 laukumā pie domes Zāļu dienas tirgus.

23. VI 22.00 Preiļu parka estrādē Līgo nakts ugunskurs un zaļumballe ar grupu “Miggla”. Ieeja – bez maksas.

 

Riebiņu novads

22. VI 20.00 Sīļukalna kultūras nama pašdarbības sezonas noslēguma koncerts.

23.VI 20.00 Riebiņu estrādē Lielais ielīgošanas pasākums ar pašdarbības kolektīviem un svētku balle “Līgo neprāts”.

24. VI 21.00 Galēnu parkā vietējo pašdarbnieku koncerts “Lustīgais Jāņu saiets”. 22.30 zaļumballe, spēlē Galēnu vokāli instrumentālā grupa “Arnis & Stanislavs”. Ieeja – bez maksas.

 

Rēzeknes novads

22. VI 9.00 Rēzeknē laukumā aiz novada domes Lauku labumu tirdziņš “Lobs lobam”. Ielīgošana.

22. VI 20.00 Čornajas estrādē Jāņu godināšana, koncerts, vainagu pīšana, rotaļas, balle.

22. VI 20.00 Dricānu estrādē pasākums “Kas tos Jāņus ielīgoja?” ar dziesmām un dejām. 22.00 zaļumballe.

22. VI 20.00 Nautrēnu kultūras nama pasākums “Ielīgo Rogovkā!” – līgotāju gājiens pa Rogovku, koncerts. 22.00 balle, spēlē “Ginc & Es”.

22. VI 21.00 Kaunatā, Rāznas ezera krastā ielīgošana – Jāņu un Līgu sveikšana, tautas deju kolektīvu sadancis, folkloras, amatierteātra uzvedumi.

22. VI 22.00 Lendžu estrādē pašdarbības kolektīvu koncerts, dziesmas, dejas, rotaļas, siers un alus, Jāņu un Līgu godināšana un apdziedāšana. 22.00 balle ar grupa “Ezers”.

22. VI 20.00 Maltas kultūras namā ielīgošana kopā ar kori “Madariņa”, kapelu “Malta”, ansambli “Varaveiksna”, deju kolektīvu “Rutuļi” – vainagu pīšana, dziedāšana, tikšanās ar zāļu pazinējiem un pirtniekiem Nelliju un Andri Kisčenkiem.

22. VI 19.00 Ozolainē, Līgo kalnā ielīgošana – pašdarbnieku koncerts, radošās darbnīcas, siers, alus un zaļumballe, spēlē Andris Skuja. Ieeja – bez maksas.

23. VI 20.00 laukumā pie Audriņu kultūras nama pašdarbnieku koncerts, Jāņu sveikšana, dejas līdz rītam.

23. VI 21.30 Bērzgales estrādē Jāņu dienas ieskandināšana – ugunskura iedegšana kopā ar Bērzgales folkloras kopu, zaļumballe.

23. VI 20.00 Feimaņu kultūras namā koncerts “Līgo veci, Līgo jauni”, 22.00 balle.

23. VI 21.00 Gaigalavas kultūras namā amatierteātra “Bykovīši” pirmizrāde – B. Jukņēviča “Pilsētnieki”.

23. VI 22.30 Ilzeskalna tautas namā balle.

23. VI 21.00 Lūznavas centra laukumā – balle.

23. VI 22.00 Mākoņkalna tautas namā Mākoņkalna folkloras kopas koncerts. 23.00 diskotēka.

23. VI 21.00 Nagļu tautas namā Līgo nakts tradīcijas, kulinārais manto – jums, piedalās folkloras kopa “Skreine”.

23. VI 20.00 Ratnieku estrādē Līgu un Jāņu sumināšana, konkursa “Sakoptākā puķu dobe” uzvarētāju apbalvošana, svētku atrakcijas.

23. VI 20.00 Pušā “Ponivillā” siera vārīšanas darbnīca, pankūku cepšana, kvasa dzeršana, vainagu pīšanas darbnīca, vizināšanās ar laivām, zīmēšanas darbnīca, izjādes ar poniju, Līgo dziesmu dziedāšana, stafetes. 23.00 laukumā pie tautas nama balle.

23. VI 22.00 Sakstagalā ballē spēlē Inga un Normunds.

23. VI 22.00 Kruķu kultūras namā Jāņu un Līgu godināšana pie ugunskura, balle.

23. VI 20.00 Strūžānos, Līgo kalnā ielīgošana – teatralizēts uzvedums, pagasta Jāņu sveikšana, siers un kvass, diskotēka Līgo noskaņās.

23. VI 21.00 Štikānu klubā svētku tradīcijas, dejas.

23. VI 23.00 Vērēmu tautas namā balle.

 

Varakļānu novads

22. VI 20.00 Varakļānu estrādē muzikāla komēdija “Septiņi vecpuiši”, 22.00 šlāgerfestivāls, piedalās Jānis Krūmiņš no grupas “Apvedceļš”, Inga un Normunds, Māris Leidums, Brāļi Puncuļi, “Starpbrīdis”, Ēriks Gruzniņš un Santa Kasparsone, “PPD”, “Bruģis”. Ieeja, pērkot biļetes

 

Viļakas novads

23. VI 20.00 Viļakas estrādē Ozolkalna amatierteātra izrāde – R. Blaumanis “Zagļi”, 22.00 ballē spēlē brāļi Puncuļi.

22. VI 22.00 Medņevā laukumā pie pagasta (lietus gadījumā – TN) Pirmsjāņu balle kopā ar Ralfu.

Ieeja – bez maksas.

 

Vidzeme 

Ainažos

22. VI 20.00 Ainažu estrādē septiņas vecmeitas ielūdz uz Jāņu ielīgošanu! Par muzikālo noformējumu gādās mūzikas apvienība “Merc” un DJ Runčuks.

 

Amatas novads

23. VI 22.00 Paaudžu parka estrādē “Līgo lustīgi Nītaurē” kopā grupu “Kārklus blūzs”. Ieejas maksa iepriekšpārdošanā EUR 3, pasākuma dienā – EUR 5.

 

Burtnieku novads

22. VI 18.00 Lizdēnu centrā Saulgriežu pasākums “… neaizmirsti savam bērnam līgo dziesmas mācīt ar’!”. 22.00 muzicēs ritma apvienība “Pulsa efekts”.

22. VI 21.00 Rencēnu centrā notiks Saulgriežu pasākums “Līgosim mēs šonaksniņu…”.

22. VI 22.00 Vecates estrādē Jāņu ielīgošana un balle. Ieeja bez maksas.

23. VI 22.00 – 3.00 Līgo nakts zaļumballe Burtnieku pagasta estrādē ar grupu “Avantūra”. Ieeja bez maksas.

23. VI 16.00 Matīšu centrā matīšnieku aplīgošana kopā ar folkloras kopu. 19.00 Matīšu estrādē koncerts “Jāņu nakts krāsā” un balle ar grupu “Pusnakts”.

 

Cēsis

22.VI 20.00 Pils parkā ielīgošana Cēsīs deju koncertā “Kad balti mākoņi līgo”. Koncertā izdejos dejas gan no gaidāmā Dziesmu un Deju svētku deju lieluzveduma “Māras zeme”, gan dejotāju iemīļotākās un lustīgākās dejas. 22.00 sāksies zaļumballe ar grupu “Zaļā galma kapela”.

23. VI 08.30 Rožu laukumā Skrējiens “Jānis un Jānītis 2017”.

 

Gulbenes novads

23. VI 15.00 gadatirgus Druvienas pagasta “Silmačo”, bet 17.00 R. Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” kur izspēlēs izcilu aktieru ansamblis no teju visiem profesionālajiem Latvijas teātriem un visā Latvijā zināmi mūziķi. Iestudējumu kuplinās arī vietējie tautas deju un koru kolektīvi, kas ne tikai uzstāsies, bet iesaistīs visus skatītājus kopīgā svētku ielīgošanā. Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs, Cena – EUR 10, 15, 20.

 

Kocēnu novads

22. VI 18.00 Zilākalna estrādē norisināsies Jāņu ielīgošanas pasākums kopā ar Zilākalna pašdarbības kolektīviem.

22. VI 20.00 Bērzaines tautas namā būs skatāma Bērzaines amatierteātra pirmizrāde “Pārcilvēki” pēc J.Alunāna un A.Upīša darbu motīviem (režisors Andris Liepiņš). Bērzaines estrādē ugunskurs, siers, spirdzinājumi un balle ar grupu “Deficīts”.

22. VI 21.00 Kocēnos, pļavā pie vēsturiskā Kokmuižas alus pagraba norisināsies Zāļu vakars. Degs ugunskurs, skanēs Līgo dziesmas, būs danči, siers un spirdzinājumi. Uz dančiem aicinās postfolkloras grupa “Rikši”. Līgotāju saimē iejutīsies Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši”.

22. VI 22.00 Vaidavas ezermalas estrādē notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, pēc kura būs balle ar grupu “Kompromiss”.

 

Ķeguma novads

22. – 25. VI Tomes pagastā, atpūtas kompleksā “Umuri” jau otro reizi notiek Šamanisko Deju un Mūzikas festivāls. Šī gada festivāls veltīts Mātes Dabas stihijām. Festivāla četrās dienās ar mūziku, dejām, šamaniskām praksēm un rituāliem iepazīs visas četras stihijas. Vairāk informācijas: http://butiba.lv. Biļetes “Biļešu serviss” kasēs. Cena EUR 40 – 160.

23. VI 22.00 Birzgalē “Rūķu” parkā Līgo nakts zaļumballe ar grupa “Avārijas brigāde”.

23. VI 21.00 pie Rembates pārvaldes Jāņu ielīgošana ar vainagu pīšanu Līgām un Jāņiem, un tad līgošana līdz rītam ar mūziku un savu līdzi paņemto groziņu.

 

Madonas novads

22. VI 21.00 skvēriņā pie Kalsnavas kultūras nama Jāņu ielīgošana kopā ar folkloras kopu “Vesetnieki”. 23.30 alus dzeršanas sacensības, bet pēc pusnakts puspliko skrējiens pa J. Alunāna parku.

22. VI 19.30 skvēriņā pie Madonas pilsētas kultūras nama vainagu pīšana, dziedāšana, dejošana – Saulgriežu svinēšana! 22.00 Saulgriežu lustēšana kopā ar folkgrupu “Luca” (Rīga).

Ieeja – bez maksas.

23. VI 19.00 Barkavas estrādē Līgo dienas lieluzvedums “Trīnes grēki”. Piedalās Barkavas kultūras nama pašdarbības kolektīvi – pieaugušo amatierteātris, sieviešu vokālais ansamblis “Pauze”, folkloras kopa “Madava”, senioru deju kolektīvs “Klabdancis”, jauniešu deju kolektīvs “Pīne”, sieviešu deju kopa “Zīles”, vokāli instrumentālās studijas kapela. 22.00 zaļumballe ar grupu “Sveķi”. 00.00 Barkavas estrādē puspliko skrējiens. Ieeja – bez maksas.

23. VI 23.00 Bērzaunes pagasta estrādē “Aizvējš” Līgo nakts zaļumballe. Ieeja – bez maksas. Īpaši sliktos laikapstākļos, pasākuma norise var tik pārcelta uz Sauleskalna tautas namu. Sekojiet līdzi informācijai

23. VI 21.00 – 5.00 Dzelzavas estrādē Līgo vakara ieskandināšana, ugunskura iedegšana. 23.00

Līgo nakts balle kopā ar grupu “Kamēr jauni”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 22.00 Lazdonas pagastā pie “Bērzsalām” Līgo nakts zaļumballe. Spēlē Sergejs Bogdanovs. Ieeja – bez maksas.

23. VI Liezeres pagastā 12.00 pie pamatskolas Līgo skrējiens. Reģistrācija 9.30. Trases: 5 km, 10 km, nūjošanas trase 5 km un bērnu trase 1 – 3 km. Dalības maksa: EUR 2.00 – 5.00. 15.00 Jaunatnes ielā, stāvlaukumā pretī veikalam, Līgo siera siešana, vainagu pīšana, sportiskas aktivitātes, dziesmas un dejas kopā ar Cesvaines jaukto kori “Cesvaine”, Lauteres VPDK “Ritsolis” un Liezēres dziedošiem un dejojošiem bērniem. 19.00 Ozolu estrādē Līgo vakara teatrāls uzvedums “Caur vēderu uz sirdi”. Piedalās Liezēres pagasta amatiermākslinieki – amatierteātris “Reālisti”, sievu deju kopa, Liezēres tautas deju kolektīvs un Zane Imša. 21.00 Jāņu ugunskura iedegšana un nakts balle līdz saullēktam. Ieeja – bez maksas.

23. VI 16.00 Ļaudonas pagasta estrādē Līgo svētku ielīgošanas pasākums – pagasta vecāko Jāņu sumināšana, dziesmas un dejas. Tiks organizēta pašgatavoto Jāņu sieru degustācija. Ieeja – bez maksas.

23. VI 21.00 Mārcienas pagasta pārvaldes ēkas pagalmā lustīga Līgo vakara ieskandināšana “Lai līgojam, lai svinam”. Ar pašmāju dziedātāju un Silmaču ļaužu piedalīšanos kopīgi iedegs Jāņu ugunskuru, cienāsies ar sieru un ballēsies līdz rīta gaismai.

23. VI 20.00 Mētrienas estrādē Līgo vakara visa vecuma līgotājiem orientēšanās spēle komandām. 22.00 Līgo balle. Sliktu laikapstākļu gadījumā balle notiks Mētrienas tautas namā. Ieeja – bez maksas.

22. VI 20.00 Ošupes pagasta Degumnieku tautas namā Līgo svētku ieskaņas koncertuzvedums.

22.00 balle. Ieeja – bez maksas.

23. VI 20.00 Sarkaņu pagasta Biksēres estrādē teatralizēts uzvedums “Līgo vakars Dullās Paulīnes sabiedrībā”. Piedalās amatiermākslas kolektīvi. Pēc uzveduma Jāņu nakts balle kopā ar grupu “Kad sanāk”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 20.00 Vestienas pagasta estrādē Jāņu ielīgošana ar R. Blaumaņa izrādi “No saldenās pudeles”. Spēlē Vestienas amatirteātris “Aušas”. 23.00 Balle ar muzikālo apvienību “Dukāts” (grupas “Bastards” balles versija). Ieejas maksa: 2.00 EUR.

24. VI 22.00 Kalsnavā Jāņukalna Zaļumballes placī balle ar grupu “Kamēr jauni”. Ieejas maksa: EUR 3.00.

 

Ogres novads

22. VI 16.00 Ogrē Brīvības ielas promenādē ielīgošanas vakara tirdziņš. 18.00 Līgo ieskaņu koncerts, bet 19.00 Deju grupa “Dzirnas” ar Līgonakts mistēriju “No gaismas līdz gaismai”.

20.00 Krasta promenāde, Ogres upes plosts, koru koncerts “Upes vakari” ar Ogres novada Kultūras centra jaukto kori “Ogre”, k/c Iļģuciems kamerkoris “Muklājs”.

23. VI 22.00 – 4.00 pļavā aiz Ogres novada Kultūras centra līgoballē spēlēs Atis Ieviņš & The Rock Brothers un muzikālā apvienība “Rēzus Pozitīvs”. Jāņu ugunskurs. Ieeja – bez maksas.

 

Salacgrīva

22. VI 19.00 Jāņu ielīgošana Zvejnieku parka estrādē ar teatralizēts koncertuzvedums “Dāvana vientuļai sievietei’’. 21.30 Ballē spēlē grupa “Allegro”.

 

Saulkrasti

22. VI 20.00 – 1.00 Saules laukumā gadskārtējā vasaras saulgriežu ielīgošana “Visa laba Jāņu zāle”. Tūlīt pēc tam – zaļumballīte ar grupu “Labamba”.

 

Sigulda

23. VI 22.00 Siguldas Pilsdrupu estrādē “Streiča kinonakts mistērija” Līgosvētkos! Kino orķestris pianista Jura Kristona vadībā kopā ar postfolkloras grupu “Rikši” rūpēsies par labskanību un īpašām kino melodiju apdarēm, kuras izdziedās Juris Jope, Baiba Renerte un Ēriks Zeps. Īpašu dzirksti uzšķils dejotāji horeogrāfes Ievas Kemleres vadībā, bet kinonakts vadītāju lomās iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Anže un Indra Burkovska. Kinonakts mistērijas kulminācijā, jāņuguns gaismā, noteikti ikviens ieraudzīs kinorežisora brīnišķīgos filmu aktierus: Leonu Krivānu, Ivaru Kalniņu, Jāni Skani, Baibu Indriksoni, Olgu Dreģi, Jāni Paukštello. Izdzīvo Jāņu nakts mistēriju, kura var notikt tikai un vienīgi gada visīsākajā naktī Siguldā un tikai un vienīgi – filmēšanas laukumā! Pēc koncertuzveduma lustīga Līgo zaļumballe kopā ar dziedātāju Daini Skuteli. Biļetes “Biļešu paradīze”. Cena iepriekšpārdošanā – 7 eiro.

 

Smiltenes novads

23. VI no 9.00 “Līgo rīts” Kalnamuižā, tehnikuma teritorijā, ar tirgošanos, lustēšanos un mielošanos. 19.00 “Līgo vakars Vidzemē”, stadionā, ielīgošana kopā ar novada amatierkolektīviem. 20.00 – 3.00 svētku nakts balle ar “Smiltenes pūtēju orķestri”, grupām “Sestā jūdze”, “Raxtu Raxti”, “Pērkons” un “Z-Scars”. Ieeja uz balli – EUR 5.

 

Strenču novads

22. VI 19.00 Strenču brīvdabas estrādē izrāde “Šveika dēkas” Imanta Strada režijā. Pasākuma īpašais viesis Atis Auzāns. 22.00 zaļumballe ar “Ballīšu orķestri”. Ieeja uz izrādi EUR 3, uz zaļumballi EUR 3, kompleksā biļete uz izrādi un balli EUR 5.

 

Valkas novads

23. VI 8.00 Kārķu tautas namā ikgadējais “Jāņa kauss zolītē”. 22.00 Kārķu Dabas koncertzālē balle ar grupa “Alianse”. Ieeja – bez maksas.

23. VI 19.00 Turnas tautas namā Ērģemes pagasta pašdarbnieku teatralizēts uzvedums “Vella kalpi” (1.daļa).

 

Valmiera

23. VI 22.00 Valmieras estrādē ikviens aicināts uz kopīgu Līgo svētku svinēšanu ar grupām “Kantoris 04” un “Blēži”. Svētkiem atbilstošu noskaņu radīs Jāņu ugunskurs un uguns muca. Ieeja – bez maksas.

 

Zemgale 

Bauskas novads

23. VI 20.00 Bauskas Pilskalna parka estrādē brīvdabas teātra izrāde “Trīnes grēki”. Pēc izrādes Līgo svētku zaļumballe ar grupu “Naktssargi”.

23. VI 21.00 Uzvaras centrā pie Lielā akmens teatrāls uzvedums “Līgošanas nerātnības” un zaļumballe.

23. VI 23.00 Brunavas pagasta Budbergas parka estrādē Līgo nakts zaļumballe.

 

Dobeles novads

22. VI 20.00 Jāņus ielīgosim Bikstos kopā ar māsām Legzdiņām koncertā “Nāc, Jānīti sētiņā”.

Ieeja – bez maksas.

23. VI 9.00 – 15.00 Dobeles vēsturiskajā tirgus laukumā “Līgojam Dobelē” ar folkloras kopu “Leimaņi” un Penkules kultūras nama kapelu “Luste”. 21.00 Latvijas Radio 2 tradicionālais Līgo koncerts Dobeles pilsdrupās “Līgojam Dobelē!”. Koncertā uzstāsies labākie Dobeles novada dziedātāji un dejotāji, “Vintāžas orķestris”, tautā iemīļoti solisti – Viktors Lapčenoks, Olga Rajecka, Imants Vanzovičs, Samanta Tīna, Ginta Krievkalna, Jānis Buķelis, Ieva Sutugova, Artūrs Biķernieks. Koncertā sumināsim 60 gadu jubilejā Žoržu Siksnu, kura dziesmu benefice būs koncerta sastāvadaļa. Pēc koncerta – nakts balle spēlēs “Eolika”, Viktors Lapčenoks, Artūrs Reiniks, Jānis Buķelis ar grupu, kas saullēkta noslēgsies ar tradicionālo pliko skrējienu! Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs. Cena EUR 10, EUR 12, EUR 15, bērniem līdz 4 gadu vecumam EUR 3.

 

Jelgavas novads

22. VI 18.00 Valgundes amatierteātris aicina uz M. Zīles izrādi “Laulību treniņu aģentūra”, bet 21.00 Valgundes pašdarbības kolektīvu koncerts “Īsa bija Jāņu nakts”. 21.30 ielīgošanas balle ar “Kreiso pagriezienu” un “Ceļavēju”. Ieeja – brīva.

23. VI no 10.00 visi aicināti uz sportiskām Līgo aktivitātēm IKSC “Avoti”, kas 15.30 noslēgsies ar lielo apbalvošanu.

23. VI 22.00 Vircavas parkā Līgo Zaļumballe ar grupu “Liepavots”. Ieeja – brīva.

23. VI 22.00 Sesavas parkā Jāņu zaļumballe kopā ar grupu “Pļumpapā”

23. VI 22.00 “Līgojam Staļģenē” – IKSC “Līdumi” piedāvā Līgonakts balli kopā ar grupu “Starpbrīdis”.

 

Jēkabpils novads

22. VI 20.00 Dignājas brīvdabas estrādē Baltinavas pagasta dramatiskā kolektīva “Palādas” Danskovītes komēdija – “Ontans i Anne” 5. daļa: “Ontans i plāšnīki (ekstrasensi)”. Pēc tam zaļumballe ar Jāni. Ieeja – 3 EUR (bērniem līdz 14. g.v. ieeja brīva). Ieeja uz balli – 3 EUR. Pērkot biļeti “izrāde + balle” – 5 EUR.

23. VI 21.00 Jēkabpils novada amatniecības centrs “Rūme” ielūdz uz kopīgu līgošanu skaistajā Zasā – “Līgo nakts Rūmē” kopā ar Lietuvas Rokišķu folkloras kopu “Gastauta” Jāņu un Līgu sumināšana, līgošana, ugunskurs un danči līdz saullēktam! Vizināšanās ar Barona un Dārznieka laivām pa upīti Zasas parkā.

23. VI 22.00 Slatē, Vecāru šķūnī līgo, līksmo, ballē kopā ar Rubenes kultūras nama pašdarbniekiem un grupu “Dvinskas muzikanti”. Ieeja pasākumos – bez maksas.

 

Jēkabpils

22. VI 10.00 – 13.00 Zāļu dienā tirdziņā Krustpils pusē, laukumā pretī Domei, Vecpilsētas laukumā pie Lūša pilsētu ielīgos kapela “Kreicburgas Ziķeri”, folkloras kopa “Rati” un kora “Atvasara” ansamblis. 24.00 Jēkabpils Mežaparkā norisināsies Nakts skrējiens “Papardes ziedu meklējot”.

23. VI 17.00 Krustpils brīvdabas estrādē Jūrmalas teātra uzvedums “Mana sirds ir pūra lāde, kurā katru brīdi, kad vien gribu, nobēdzinu… savu sirdspuķīti”. Lustīgajā koncertizrādē izdziedās un izspēlēs dziesmas no R. Blaumaņa lugām. Katram derīgu atziņu sniegs Juris, Emīlija un Trīne no “Trīnes grēkiem”, varbūt arī Maija un Mārtiņš no “Saldenās pudeles”, pavisam noteikti arī Viļņu Jānis no “Īsas pamācības” un Antonija, Aleksis un Elīna no “Skroderdienām”!Iestudējumā piedalās arī Jēkabpils Tautas nama vidējās paaudzes tautu deju kolektīvs “Sadancis”. Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs. Cena EUR 3, EUR 4 , EUR 5.

23. VI 22.00 Kena parkā Līgo zaļumballe. Ieeja – brīva.

 

Neretas novads

22. VI 18.00 Neretas tirgus laukumā pašdarbnieku koncerts Līgo ieskaņai. 19.30 Neretas amatierteātra “Leišmalīte” izrāde “Džentlmenis ar pannu”.

22. VI 19.00 Ērberģes estrādē Mazzalves pagasta pašdarbības kolektīvu Līgo ieskandināšanas uzvedums.

23. VI 9.00 Neretas tirgus laukumā Līgo tirgus, bet 23.00 Līgo balle ar grupu “Vēja runa”.

23. VI 22.00 laukumā pie Zalves kultūras nama Līgo balle ar grupu “Pēc pusnakts”.

23. VI 23.00 Ērberģes estrādē Līgo balle ar “Brenča muzikantiem”.

 

Olaine

23. VI 16.00 Olaines Mežaparka estrādē dziesmu spēle “Īsa pamācība mīlēšanā”. Dzīvespriecīgo, labdabīgo humoru un R. Paula dziesmas izspēlēs, izdziedās Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Evija Skulte, Zane Jančevska, Ivars Kļavinskis, Juris Kalniņš, Voldemārs Šoriņš, Andris Daņiļenko un citi. 19.00 – 24.00 Līgo vakara zaļumballe ar “Mūzikas kolekciju”. Ieeja – brīva.

 

Ozolnieki

23. VI 21.00 Ozolnieku Jāņu pļaviņā dziesmas un dejas kopā ar “Rīgas Danču klubu”. 22.30 – 4.00 Līgo zaļumballe ar grupu “Teacher’s”.

 

Tērvetes novads

23. VI 20.00 “Līgo Bukaišo” Melnā stārķa parkā pie Bukaišu tautas nama Jāņu bērnu sagaidīšana ar senioru deju kopu “Vārpa”. 20.30 Bukaišu pagasta amatierteātris “Tikai alus un siers”. 22.00 lielā Jāņuguns iedegšana un lustīga ballēšanās kopā ar Haraldu Švītiņu.

 

Vecumnieku novads

23. VI 18.00 Skaistkalnes pagastā amatierkolektīvu koncerts “Es sakūru uguntiņ”, ar pūtēju orķestri “Skaistkalne”, tautas deju kolektīvu “Vanadziņi”. Vakara turpinājumā līgotājus gaidīs tautas namā, kur muzicēs folkloras kopa no Radvilišķiem “Santana” un amatierteātris “Gadījums” izrādīs L. Stumbre lugu “Vēja stikls”. 23.30 Jāņu balle estrādē kopā ar muzikantiem “2 promiles”. Ieeja bez maksas.

23. VI 14.00 Atpūtas vietā “Lutauši” Kurmenē laivu brauciens pa Mēmeli. 22.00 zaļumballe kopā ar grupu “Santehniķi”.

23. VI 20.00 Bārbeles pagasta centrā Jāņu koncertuzvedums “Kā Viļņu Jānis sievu meklēja”. 23.00 Jāņu nakts balle kopā ar muzikantu Elmāru Sarkanu. Ieeja bez maksas.

23. VI 19.00 Stelpes pagasta estrādē amatiermākslas kolektīvu koncerts “Lai zied visa pasaulīte!”, kurā piedalās VPDK “Stelpe”, sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”, amatierteātris “Urguči”. 23.00

balle kopā ar duetu “Uzmini nu!” Ieeja bez maksas.

 

Viesītes novads

22. VI 9.00 Zāļu tirgus, “Zaļā tirgus” teritorija, bet 18.00 muzeja Sēlija teritorija Viesītes amatierteātris “Vēri” aicina uz P. Rozīša izrādi “Jaunā cepuri”.

23. VI 22.00 Mīlestības saliņā Santas Kasparsones un Gintas Muižnieces koncerts “Prāts ar neprātu satiekas”. Jāņu nakts zaļumballe spēlēs “Reinis&draugi”. Ieeja – brīva.

 

LA.lv