×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2017
Drukāt

Ielīgošanas un Līgo svētku notikumu kalendārs (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. un 23. jūnijā visā Latvijā iedegsies ugunskuri, skanēs dziesmas Jāņu ielīgošanas pasākumos un Līgo vakaru svinot. Tiks izdejoti tautiskākie danči un gardēži varēs baudīt svētku tradicionālos ēdienus un dzērienus vai skatīt kādu no daudzajām brīvdabas izrādēm. Piedāvājam Līgo svētku pasākumu kalendāru no visiem Latvijas novadiem.

 

Rīga

22. VI 9.00 – 19.00, pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā varēs izbaudīt Līgo svētku sajūtu tradicionālajā Zāļu tirgū. Vainagi, meijas, līgo puķes, zāļu tējas un medus no smaržīgajām vasaras pļavām pirms Līgo svētkiem piešķir īpašu noskaņu. No 10.00 uz skatuves sāksies lustīga ielīgošana kopā ar pūtēju orķestri “Fanfara”, bērnu deju ansambļiem “Teiksmiņa”, “Kamolītis”, “Dzīpariņš” un “Bitīte”, bērnu vokālajiem ansambļiem “Magonīte” un “Knīpas un knauķi”, orķestri “Rīga”, tautas deju ansambļiem “Dzīpars” un “Sidrabi”, kapelu “Hāgenskalna muzikanti”, jaukto kori “Laudate Charismata”, kamerkori “Konvents”, folkloras kopu “Lāns”, vīru vokālo kvartetu “Harmonija Rīgai”, deju kopu “Marmale” un grupu “Lauku muzikanti”.

22. VI 16.00 – 23.00 jau piekto gadu Kalnciema kvartālā notiks Suitu nakts tirgus un ielīgošanas koncerts. Ar Suitu sievām ieradīsies arī tirgotāji, līdzi vezdami svaigus lauku labumus, amatnieku darinājumus un Līgo zāles.

23. VI 19.00 – 4.30 11. novembra krastmalā “Līgosim krastmalā!” “Rīgas laukumā” uzstāsies Etnomūzikas apvienība “Brāļi un māsas”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris” Kārļa Lāča vadībā. 22.30 Rīgas ugunskuru iedegšana. Pēc pusnakts uzstāsies grupa “Labvēlīgais tips”, MC orķestris un solisti: Vineta Elksne, Karīna Tropa, Kristaps Rūķītis un Ivo Grīsniņš-Grīslis. “Rīgas laukuma” namatēvs Valters Krauze. “Danču placī” varēs sadancoties kopā ar folkloras kopām “Ceiruleits” un “Kokle”, mūziķu apvienību “Alas vecās mēbeles”, Rīgas Danču klubu, 2.00 danči kopā ar DJ Robertu Lejasmeijeru. Danču plača namatēvs Mārtiņš Kozlovskis. “Dziesmu paviljonā” ikviens varēs sadziedāties ar aktieri Juri Hiršu, Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aiju Vītoliņu, kora grupu Ginta Ceplenieka vadībā, un pavadošo grupu Kristapa Krievkalna vadībā, bet pēc pusnakts ar grupu “Mākoņstūmēji” un DJ Arturu Krūzkopu. Dziesmu paviljona namatēvs būs Arturs Krūzkops. “Ziņģu sētā” ziņģēs grupas “Galaktika”, “Coco Orchestra”, “Lauku muzikanti”, “Flame and the Rolltones”. Ziņģu sētas saimniece Ketija Šēnberga. 19.00 – 22.30 Amatu un ritu pagalmā seno latviešu amatu un Līgo tradīciju apguve kopā ar folkloras kopām “Ceiruleits” un “Kokle”, bet no 19.00 – 22.30 Rotaļu skvērā tautiskas stafetes, spēka pārbaudes un radošas nodarbes lieliem un maziem. Godu un mielasta ielā no 17.00 – 4.30 tradicionālā Līgo svētku ēdiena un alus baudīšana.

23. VI 20.00 – 4.30 Dzegužkalnā “Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā”. 20.00 svētku atklāšana kopā ar Rīgas Danču klubu, Jāņa māti Zoju Heimrāti un Jāņa tēvu Edgaru Liporu. 20.30 Jāņu tradīcijas ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu “Atštaukas”. 22.00 Jāņuguns iedegšanas rituāls. 22.30 Līgotnes kopā ar postfolkloras grupu “Iļģi”, bet 23.30 lielā danču tūre kopā ar grupu “Iļģi” un Rīgas Danču klubu. 00.30 Jāņu godināšana. 1.00 tumsas kliedēšana kopā ar muzikālo apvienību “Raxtu Raxti”. 2.30 Saules gaidīšana kopā ar etnoroka grupu “Laimas Muzykanti”. 4.30 Saules sveikšana kopā ar Jāņu māti un Jāņu tēvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tik latviskajai Latvijas avīzei arī kādreiz taps skaidrs, ka latvieši kopš gadsimtien svin Jāņus un nevis kaut kādus padomju okupācijas ieviestus Līgo svētkus ar Līgo pasākumiem? Šodien ir Jāņu vakars, rīt Jāņu diena!!
    Līgo, Austris Grasis

Draugiem Facebook Twitter Google+