×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Ielīgosim Rīgā 


Foto - LETAFoto - LETA

Jau šodien Rīga aicina ikvienu iesaistīties Jāņu ielīgošanas pasākumos, lai labāk izjustu šo svētku burvību.
 Šovakar no pulksten 18 līdz 21 Bastejkalnā kopā ar Līgo tradīciju un prasmju zinātājiem interesenti varēs gūt unikālu pieredzi, kā iekārtot Jāņa kalnu, salikt ugunskuru, pagatavot plostiņus, lāpas, ugunsratus, nopīt vainagus, kā arī kopīgi dziedāt līgotnes un vest latviešu dančus. 


Arī šogad Rīgas vēsturiskajos rajonos – Torņakalnā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā un Čiekurkalnā – notiks dažnedažādi pasākumi ciklā “Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”.

Tā rīt pulksten 19 Torņakalnā Jāņa Akuratera un Ojāra Vācieša muzeja dārzā kopā ar folkloras kopu “Skandinieki”, kā arī Ivetu un Vidvudu Medeņiem būs uguns iedegšana, dziesmas un rotaļas. 21. jūnijā pulksten 19 Grīziņkalnu ielīgos folkloras kopas “Dandari” un “Krulla”. Pasākumu vadīs Ieva Bērziņa un Ilmārs Pumpurs. Savukārt 22. jūnijā pulksten 12 kopā ar Baumaņu ģimenes kapelu varēs aplīgot, dancot un piedalīties alus dziesmu konkursā Čiekurkalna vasaras gadatirgū. Vakarā pulksten 19 Eduarda Smiļģa teātra muzejā kapela “Hāgenskalna muzikanti” un Kultūras akadēmijas studenti ar līgodziesmām pieskandinās Āgenskalnu.

Latgales priekšpilsētā Jāņu ielīgošana notiks aktiera Gunta Skrastiņa vadībā. 20. jūnijā no pulksten 19 līdz 21 Pļavnieku parkā, bet dienu vēlāk no 18 līdz 23.30 – Ķengaraga parkā. Skatītājus priecēs folkloras kopa “Rija”, tautas deju kolektīvi “Bramaņi” un “Videnieki, grupa “No pusvārda”, ansamblis “Tirkiz-band” un Rīgas teātru aktieri.

Ielīgošanas pasākumi notiks arī kultūras centros: “Iļģuciemā”, “Imantā”, VEF Kultūras pilī un kultūras pils “Ziemeļblāzma” pašreizējā mītnē Skuju ielā 29.

Iecienītajā Pārdaugavas kultūras pasākumu norišu vietā – Kalnciema kvartālā – līdzīgi kā iepriekšējā gadā uz ielīgošanas pasākumu 22. jūnijā no pulksten 16 līdz 22 aicinās “Suitu sievas”.

 

Uzziņa

Plašāka pasākumu programma: 
www.kultura.riga.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+