×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Ielikts pamatakmens Alojas novada uzņēmējdarbības centram – bibliotēkai “Sala”

Foto: Zane LandsmaneFoto: Zane Landsmane

Piektdien, 18. martā Alojas novada Ungurpils ciemā, ielikts pamatakmens topošajam Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centram – bibliotēkai “Sala”. Svinīgā ceremonija pulcēja teju 80 viesu, tostarp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjus, kaimiņu pašvaldību vadītājus, uzņēmējus, sadarbības partnerus, pašvaldības darbiniekus un iedzīvotājus, LA.lv uzzināja novada pašvaldībā.

Starp viesiem bija arī projekta partnera Voleras pašvaldības Norvēģijā pārstāvi, AS “Tretorget” valdes loceklis Jūsteins Takle. Viņš nolasīja Voleras pašvaldības mēra Lises Bergeres Svenkerūdas vēstījumu, kurā izteikts prieks par ekoloģiskas un estētiskas nākotnes ēkas būvniecības sākumu. “Mēs Voleras pašvaldībā esam gandarīti būt saistīti ar “Salu” un ceram mācīties no jūsu pieredzes nākotnes ēku būvēšanā,” sacīts apsveikumā.

Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda izteica sirsnīgu pateicību visiem projekta atbalstītājiem un norādīja, ka “Sala” ir īsts veiksmes stāsts, jo bieži var tikai sapņot par to, lai no idejas četru gadu laikā nonāktu līdz reālam darbam.

Alojas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane landsmane uzsver: kapsulu izgatavojis ungurpilietis Jēkabs Zābers un tieši viņš to pasniedza priekšsēdētājam. Piepildot kapsulu, abu pašvaldību vēstījumiem tika pievienoti Latvijas un Norvēģijas valstu karogi, Alojas novada un Voleras ģerboņi un Alojas novada pašvaldības laikraksta “Alojas Novada Vēstis” 2016. gada 15. marta numurs. Takle AS “Tretorget” vārdā ievietošanai kapsulā bija sagatavojis arī elektronisko atmiņas karti ar informāciju, kura sanākušajiem palika noslēpumā. “Tās saturu uzzināsim vienīgi pēc vairākiem simtiem gadu, ja kādam laimēsies šo karti atrast un atšifrēt,” viņš teica.

Pirms guldīt kapsulu ēkas pamatos, to no rokas rokā cits citam padeva ikviens pasākuma apmeklētājs, ieliekot pamatakmenī savas labās domas, pauda Landsmane.

Projekta īstenošanas beigu termiņš ir 2016.gada 31.decembris, taču plānots, ka ēka durvis vērs jau septembrī. Tajā tiks iekārtota uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūra, kā arī mūsdienīga bibliotēka.

“Salas” būvniecība notiek atbilstoši zema enerģijas patēriņa ēkas standartiem, celtniecības procesā izmantojot videi draudzīgus būvmateriālus. Enerģiju ēkas apsildīšanai nodrošinās atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas – dziļurbuma siltumsūknis un saules kolektori.

Projektu līdzfinansē Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instruments. Kopējās attiecināmās izmaksas ir 891 382,80 eiro, no tām EEZ finanšu instrumenta līdzfinansējums – 664 610,05 eiro, Alojas novada domes līdzfinansējums – 226 772,75 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+