Kultūra
Māksla

Ielu mākslinieka miljoniem vērtie darbi Londonas galerijā0


Benksijs, “Mediji karā”.
Benksijs, “Mediji karā”.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šodien Londonā “Lazinc” galerijā atklāj britu slavenākā ielu mākslas pārstāvja Benksija “lielāko hitu” izstādi, un pirmie pārdotie darbi liecina – rekordi kritīs!

Diennakts laikā pirms izstādes atklāšanas jau pārdoti trīs gleznojumi, to cena no 500 000 līdz 1,5 miljoniem mārciņu. Līdzšinējais Benksija rekords bija 970 000 mārciņas Sotbija izstādē 2008. gadā.

Ne visi darbi galerijā tiek pārdoti, taču tās īpašnieks Stīvs Lazaridis (viņu uzskata par Benksija popularitātes pamatlicēju) lēš, ka atsevišķi darbi, tādi kā “Parādi man monētu” (2005) un “Mediji karā”(2006) varētu pārsniegt piecu miljonu robežu – daudzkārtējs cenas pieaugums salīdzinājumā ar aptuveni 15 000, par kuriem tie pārdoti uzreiz pēc uzgleznošanas.

Izstādīti arī vairāki sērijveida darbi, kurus Benksijs lielākoties glezno 25 eksemplāros. Sākotnējā to cena – 250 mārciņas, bet martā viens no šādiem darbiem, “Meitene ar balonu”, pārdots par 344 750 mārciņām”. Cenu paaugstina arī fakts, ka Benksija uzticīgākie fani viņa agrīnos darbus nepārdod, tādēļ tie ļoti reti nonāk izsolēs, norādīja Lazaridis.

Galerijas nosaukums

LA.lv