Tehnoloģijas

Londonas ielu māksliniekiem – bezkontakta ziedojumi0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Frank Rumpenhorst/AFP

Londona kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kurā ielu māksliniekiem vari noziedot, nevis skaidru naudu iemetot ģitāras futlārī, bet gan ar bezkontakta naudas pārskaitījumu.

Turklāt tas panākts ar tiešu pilsētas vadības svētību. Londonas mērs Sadiks Hans projektu, kura laikā māksliniekiem izdalīs bezkontakta termināļus, aizsāka pagājušajā nedēļā.

Taču testa režīmā termināļi ielās bijuši jau vairākas nedēļas. Šarlote Kempbela, viena no ielu māksliniecēm, kurai bija iespēja termināli izmēģināt, norādīja, ka jauninājums ievērojami uzlabojis viņas ieņēmumus, jo tādējādi noziedot var vairāk cilvēku, kā arī sākusi strādāt ķēdes reakcija – līdzko jaunā veidā noziedo viens, viņam seko pārējie.

Projekts tapis sadarbībā ar “Busk in London” ielu mākslinieku atbalstītājiem un idejas popularizētājiem, kā arī zviedru maksājumu firmu “iZettle”. Pagaidām gan nav skaidrs, tieši cik daudz termināļu nonāks ielās, taču zināms, ka projekts aptvers visus 32 Londonas rajonus. Maksāt varēs gan ar bezkontakta kartēm, gan ar viedtālruni, gan viedpulksteni.

LA.lv