×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. novembris, 2015
Drukāt

“Ielūgums uz gadsimta balli” pulcējis 30 000 apmeklētāju

Foto: Rolands ParafinavičsFoto: Rolands Parafinavičs

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā noslēgusies pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstāde “Ielūgums uz gadsimta balli. 1915–2015”, kura sniedza iespēju skatīt skaistāko balles un vakartērpu izlasi simts gados. Laikā no 2015. gada 16. jūlija līdz 25. oktobrim izstāde, tās sakarā organizētie pasākumi un izglītības programmas piesaistīja 30 012 apmeklētāju uzmanību, LA.lv uzzināja muzejā.

“Ielūgums uz gadsimta balli. 1915–2015” ir apmeklētākā tērpu vēstures izstāde septiņu projektu vidū, ko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs īstenojis sadarbībā ar kolekcionāru Aleksandru Vasiļjevu un izstādes pastāvīgo ģenerālsponsoru ABLV Bank.

ABLV Bank Valdes loceklis Romans Surnačovs: “Katra izstāde, ko uz Rīgu ved Aleksandrs Vasiļjevs, ir īpašs piedzīvojums – gan muzeja darbiniekiem, gan apmeklētājiem, gan mums kā galvenajiem atbalstītājiem. Vienlaikus ar lepnumu un līdzatbildību par izdošanos ir arī tīri cilvēciska interese un zinātkāre – Aleksandrs Vasiļjevs no saviem krājumiem gluži kā no burvju mākslinieka cepures izceļ jaunus un jaunus brīnumus – viņa kolekcija, tāpat kā zināšanas modes vēsturē, šķiet teju neizsmeļamas.”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska: “Šī izstāde bija ne vien grezns dažādu laikmetu modes un dzīves stila demonstrējums, bet arī veids, kā bagātināt mūsu sabiedrības priekšstatus par mākslas un vēstures kopsakarībām. Tērps spēj mums ļoti daudz atklāt par savu laiku, tradīcijām un paražām, un caur to mēs koncentrētā veidā iepazīstam 20. gadsimta notikumus. Par spīti visam, balles un vakartērpi nav kļuvuši par anahronismu arī 21. gadsimtā. Tas ir apliecinājums cilvēka vēlmei svinēt dzīvi un rotāties, izcelt nozīmīgus notikumus un triumfa brīžus, pacelties virs ikdienas rutīnas.”

Projekta koordinatore, mākslas zinātniece Alīda Krēsliņa: “Paldies modes vēsturniekam un kolekcionāram Aleksandram Vasiļjevam, kurš neaizmirst rīdziniekus un rīdzinieces un cenšas allaž sagādāt prieku, piedāvājot “sen aizmirstu sajūtu restaurāciju”. Ja visas mūzas mūs atbalstīs, tiksimies nākamgad!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+