Ielūkojas Visuma pagātnē
 0

Amerikāņu astronomi, pateicoties Habla teleskopam, atklājuši septiņas jaunas galaktikas, kas veidojušās samērā neilgi pēc Visuma rašanās – aptuveni pirms 13,7 miljardiem gadu, raksta britu avīze “The Daily Telegraph”.


Reklāma
Reklāma

 

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Viens no šiem Visuma objektiem varētu būt līdz šim vecākā atklātā galaktika, kas radās, kad Visums bija pastāvējis tikai 380 miljonus gadu, kas ir četri procenti no tā pašreizējā vecuma, skaidro amerikāņu zinātnieki. “Ieskatīšanās pirmajās galaktikās parāda to, kā veidojušās mūsdienu galaktikas,” skaidrojis NASA zinātnieks Džons Grunsfelds. Apskatīt to, kādas galaktikas izskatījās pirms miljardiem gadu, zinātniekiem izdodas tamdēļ, ka gaismai nepieciešams ārkārtīgi ilgs laiks, lai tā atceļotu no tik milzīga attāluma, skaidro ziņu aģentūra “Reuters”. Zinātnieki skaidro: jaunākie atklājumi pierāda teoriju, ka galaktikas rodas ilgā un lēnā procesā, kuras laikā veidojas zvaigznes.

Atklājums varētu palīdzēt izskaidrot, kas Visumā norisinājās tā dēvētajos tumšajos laikos – 200 miljonus gadu pēc Lielā sprādziena, kad hidrogēna mākoņi, pateicoties gravitācijas spēkam, salipa kopā, sākot veidot pirmo zvaigžņu paaudzes. “Tas bija ļoti svarīgs brīdis kosmosa vēsturē,” apgalvojis ASV astronoms Ričards Eliss no Kalifornijas Tehnoloģiju institūta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Amerikāņu Visuma pētnieki cer ielūkoties vēl senākā pagātnē, kad darbu, domājams, 2018. gadā sāks Džeimsa Veba teleskops.