×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

IeM meklē iespējas, kā atvieglot “burku zādzību” izmeklēšanu (4)

Kronīši

Zemnieku saimniecība „Kronīši” piedāvā konservus, kas ražoti kā mājās ar mīlestību, pēc pārbaudītām receptēm. Bioloģiskos dārzeņus audzē paši. Tos pārstrādā dažādos mājas konservos, pilda burkās. Augļi un ogas tiek ievākti no pašu dārza, kā arī no vietējiem zemniekiem un blakus esošā Rūstužu un Blomes purva. Lielākā daļa ražojumu ir vārīti pēc senajām, pārbaudītajām receptēm. Z/s " Kronīši ", Viļķenes pag. Limbažu nov. 10.10/2013 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avīze/

Iekšlietu ministrija (IeM) šobrīd meklē iespējas, kā atvieglot tā dēvēto “burku zādzību” izmeklēšanu, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Šobrīd vienam Valsts policijas inspektoram ir jāizmeklē līdz pat 1500 krimināllietām par nelieliem noziegumiem. Tam jāpatērē diezgan ilgs laiks un resursi formālās procedūras dēļ.

Lai atvieglotu izmeklētāju darbu, iekšlietu nozarē atsākušās debates par sīko zādzību dekriminalizēšanu vai citu risinājumu ieviešanu.

“Runa ir par mazāk smagu kriminālpārkāpumu jeb tautā dēvēto “burku zādzību” izmeklēšanu. Es nevaru apgalvot, ka tiks ieviesta šo noziegumu dekriminalizēšana, bet jāmeklē risinājums,” uzsvēra ministrs.

Viņš atgādināja, ka šī problēma pastāv ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Ārvalstīs ir dažādi modeļi, piemēram, šādus pārkāpumus uzskaita, ierosina kriminālprocesu, bet izmeklēšana un aizturēšana notiek, sasniedzot lielāku pārkāpumu skaitu. Cits variants ir noteikt konkrētu nozagtās preces vērtību, kuru nesasniedzot process netiek ierosināts.

Ministrs pieļauj, ka veikalnieki iebildīs, taču tendence liecina par sīko zādzību skaita pieaugumu, kam pastiprināti tiek tērēti lieli policijas resursi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ministra k-gs laikam paredz ka ar elektribas tirgus brivlaisanu,sis mazas zadzibas pavairosies,jo visiem tak gribas est!!nav ko salidzinat ar arzemem,tur pavisam cita situacija,visadi palidzibas fondi!bet pie musu dotajiem putraimu biezputras kadu marinetu gurkiti piekost deretu!

  2. Vor dolžen sidjētj v tjurjme. vsjo!!!!

    Meklee iemeslus , lai nestrādātu.

  3. Jāpieņem likums kas iazliedz privātpersonām glabāt burkas ar gurķiem un citu saturu n vēl lai uzliek akcīzes uzlīmes ja var samaksāt nodevu.

  4. Policijas darbinieks Atbildēt

    Manam kolēģim atļāva papildus piestrādāt lielveikalā MAXIMA par apsargu. Dienā viņš ir izmeklētājs, naktī apsargs. Pēc nakts darba kolēģis ir kā izspiests citrons, gļēvs, miegains. Tā vietā, lai strādātu, šis dodas pa kluso mājās gulēt, bet priekšniekam saka, ka staigāja pa pagrabiem, meklējot burku zagļus. Faktiski visu kolēģa darbu darām es un otrs mans kolēģis. Man ir bērni, kurus nespēju audzināt, jo darbu parasti beidzu vēlu vakarā, kad policists-apsargs jau sen apsargā Maximu.
    Un cik ilgi tas bardaks turpināsies? Vai tad ministrija neredz, ka policists nevar strādāt papildus darbos? Ja neredz, tad ministrijā strādā stulbeņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+