×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Iemācīt vārīt mannas putru


veltacimdina_lv_9

Tautas palīdzības fonda valdes priekšsēdētāja Velta Cimdiņa šogad kļuva par rīdzinieku “Labo zvaigzni”. Tā novērtēts viņas vadītās organizācijas darbs. “Pie mums pēc palīdzības var vērsties ikviens, kas nokļuvis krīzes situācijā. Palīdzam materiāli un psiholoģiski, kā arī konsultējam juridiskos jautājumos,” darbības virzienus iezīmē V. Cimdiņa.


 

Pirms diviem gadiem fonds sāka līdzdalību programmā “Paēdušai Latvijai”. Toreiz ar sociālo dienestu starpniecību uzrunāja cilvēkus, kuriem klājas grūti. Pirmajās reizēs pēc pārtikas pakām ieradās tikai četras ģimenes, bet tagad palīdzību saņem 1100 ģimenes.

Nesen kāda meitenīte, saņemot pārtikas paku, kurā ir arī 1 kg mannas, skumji noteica – cik žēl, ka viņa neprotot vārīt mannas biezputru. V. Cimdiņa: “Mums uzreiz radās ideja – jāsarīko meitenēm bezmaksas kulinārijas kursi! Lai viņas var iemācīties vārīt putras, cept pīrādziņus un gatavot citus ikdienā ierastus ēdienus. Mums ir sava virtuvīte, un tur jau drīzumā notiks pirmā nodarbība.”

Fonds gādā par daudzām ģimenēm ar bērniem, bet īpašas rūpes uzņēmies par divām, kas nokļuvušas bāriņtiesas uzmanības lokā. Bērnus no vienas ģimenes paguva izņemt un ievietot bērnunamā. Arī otrai ģimenei draudēja līdzīgs liktenis, taču Velta Cimdiņa bāriņtiesai rakstīja iesniegumu un uzņēmās atbildību par abām šīm ģimenēm. Vienā aug seši, bet otrā septiņi bērni. Visi dzīvo lielā šaurībā, neapskaužamos apstākļos. Ģimenes jau saņēmušas apģērbu, bērnu gultiņas, ratus. Pateicoties atbalstītājiem un brīvprātīgajiem palīgiem, vienā dzīvoklī notiek remonts. Turklāt firma “Jotul” uzdāvināja krāsniņu, ko paši arī uzstādīja.

Atbalstītāju skaits pārsniedz 20. Vieni ziedo pārtiku, citi kancelejas preces, bērniem – zīmēšanas blokus un krāsas, bet Hanzas maiznīcas Maizes fonds ik nedēļu – maizi.

 

V. Cimdiņa stāsta, ka svarīgi, ar kādu attieksmi dodies pie uzņēmējiem. “Neuzstājam – mums vajag, bet skaidrojam situāciju un aicinām palīdzēt, uzsverot, ka nozīmīgs ir pat mazumiņš. Arī uzņēmējiem šobrīd nav viegli, bet viņi labprāt ziedo mums vai nu celtniecības materiālus remontam, vai kaut ko no saražotās produkcijas.”

 

Tautas palīdzības fondā visi strādā brīvprātīgi, nesaņemot atalgojumu. Kalpošana cilvēkiem dod svētību labdarībai, uzsver organizācijas vadītāja. Redzot, cik laimīgs ir cilvēks, saņēmis palīdzību, ir spēks šo darbu turpināt.

“Reiz zvanīju kādai ģimenei, kurai neklājas viegli. Aicināju ierasties pēc produktu pakas. Mamma pie klausules sāka raudāt. Izrādās, meitiņa iepriekšējā dienā vaicājusi – mammiņ, ko mēs rīt ēdīsim? Mums nekā vairs nav. Šī mamma jutās tik aizkustināta, ka mūs nosauca par labajiem eņģeļiem.”

 

Uzziņa

Tautas palīdzības fonds – E. Smiļģa ielā 44, otrajā stāvā.

19. februārī plkst. 19 Rīgā, Anglikāņu baznīcā, Tautas palīdzības fonds pirmo reizi rīkos labdarības koncertu “Ceļš uz gaismu”. Koncertā piedalīsies Igo Fomins, Andris Daņiļenko, Lorija Vuda, Varis Vētra, Rūdolfs Plēpis, Andžela Tenisa, Vita Baļčunaite, pianists Māris Lasmanis, flautiste Maija Silava un citi. Ieeja par ziedojumiem.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.2
Alūksne +14.3
Daugavpils +14.7
Saldus +12
Liepāja +13.5
Jelgava +14
Ventspils +13.4
Limbaži +14
Madona +12
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+