×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Iemaksas otrajā pensiju līmenī nākamgad noteiks 4% apmērā

Foto- LETAFoto- LETA

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņām Valsts fondēto pensiju likumā, kas paredz tuvākajos divos gados iemaksas valsts fondēto pensiju jeb pensiju otrajā līmenī noteikt 4% apmērā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta sēdē.

Likumprojekts paredz 2013.–2014.gadā valsts fondēto pensiju iemaksas noteikt 4% apmērā, 2015.gadā – 5% apmērā, bet 2016.gadā – 6% apmērā.

Labklājības ministrija, kas grozījumus likumā sagatavojusi, paskaidro, ka to mērķis ir nodrošināt papildu finanšu līdzekļus valsts sociālās apdrošināšanas sistēmas deficīta segšanai, lai nodrošinātu pilnvērtīgu valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanu personām, vienlaikus nodrošinot Satversmē noteikto mērķi – sabiedrības labklājība.

Lai izmaiņas likumā stātos spēkā, tās vēl jāatbalsta Saeimai.

Jau vēstīts, ka līdz ar krīzi 2009.gadā iemaksas otrajā pensiju līmenī tika samazinātas līdz 2%. Līdz tam likme bija 8%.

Latvija starptautiskajiem aizdevējiem iepriekš apņēmās no 2013.gada janvāra atjaunot otrā pensiju līmeņa iemaksas 6% apmērā ar nosacījumu, ka budžeta situācija uzlabojas atbilstoši prognozēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+