×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Iemaksāta 15 000 latu drošības nauda Kavaca atbrīvošanai no apcietinājuma

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien saņēmusi dokumentu, kas apliecina, ka ir iemaksāta 15 000 latu drošības nauda vakar apcietinātā bijušā SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Kārļa Kavaca atbrīvošanai, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons.

Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā Kavacs tiks atbrīvots no apcietinājuma. Patlaban dokumenti, kas nepieciešami bijušā “Rīgas namu” vadītāja atbrīvošanai, jau tiek vesti uz vietu, kur viņš tiek turēts apcietinājumā, piebilda Jaksons.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa vakar nolēma apcienāt par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizdomās turēto Kavacu, vienlaikus nosakot, ka pret 15 000 latu drošības naudu viņš tiks atbrīvots. Par to žurnālistus pēc tiesas sēdes informēja Kavaca advokāts Guntars Antoms. Aizstāvis piebilda, ka viņa klients atzīst savas faktiskās darbības, proti, līguma slēgšanu ar uzņēmumu “Zeus”, taču Kavaca vērtējumā tas nav nekas pretlikumīgs.

Policija Kavacu tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas. Likumā par šādu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 150 minimālajām mēnešalgām (30 000 latu), atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Šai pašā kriminālprocesā kopā ar Kavacu tika aizturēts arī SIA “Zeus” valdes loceklis Ivars Ciska. Viņš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no sešiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.

Iepriekš Rīgas domes amatpersonas pavēstīja, ka “Rīgas nami” veikuši augsta riska darījumus, kas saistīti ar uzņēmuma brīvajiem līdzekļiem un kas var radīt 600 000 latu zaudējumus. Darījumi bijuši sarežģīti, tie saistīti ar valūtas konvertācijām.

Veicot šos darījumus, pašvaldības kapitālsabiedrība sadarbojusies ar uzņēmumu “Zeus”, kura pamatkapitāls esot tikai 2000 latu. Uzņēmums “Zeus”, ar kura starpniecību “Rīgas nami” it kā centušies nopelnīt, nodarbojas ar finanšu starpniecību.

Advokāts Antoms vakar aģentūrai LETA atklāja, ka Kavacs “Rīgas namu” vārdā līgumu ar Ciskas vadīto “Zeus” parakstījis jau 2011.gada maijā, un vairāk nekā gadu līgums esot pildīts bez ierunām.

Dome uzņēmumā “Rīgas nami” veica operatīvo auditu, pēc kura rezultātu saņemšanas pašvaldības kapitālsabiedrības jaunā valde pagājušajā nedēļā vērsās ar iesniegumu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, informējot par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem uzņēmuma valdes finanšu darījumos. Policija sāka kriminālprocesu, kuru izmeklējot šonedēļ tika veiktas vairākas kratīšanas un aizturētas divas personas – Kavacs un Ciska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+