×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Iemīļotas latviešu filmas internetā

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Kadrs no filmas "Mans draugs nenopietns cilvēks".

Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv ievietotas atkal jaunas un tematiski piemērotas Latvijas filmas, informē Nacionālā kino centra speciāliste Kristīne Matīsa.

Tagad skatītājiem tiek piedāvātas arī Vara Braslas ģimenes filma “Ūdensbumba resnajam runcim”, kas portālā ievietota uz vienu mēnesi – līdz janvāra beigām. Tāpat filmas.lv Ziemassvētku laikā piedāvās Jāņa Streiča populāro komēdiju “Mans draugs – nenopietns cilvēks”, kas pērn restaurēta, arī jaunas Rozes Stiebras animācijas filmas – “Zaķīšu pirtiņai”, “Zelta sietiņam” un “Kabatai” pievienojas “Brīnumputns”, “Skudriņa Tipa” un “Man vienai māsiņai”. Savukārt sadaļu “animācija pieaugušajiem” papildina pasaulē labi pazīstamā Latvijas režisora Vladimira Leščova īsfilma “Zuduši sniegā” – grafiski lakonisks stāsts par kāda zemledus makšķernieka dienu no rīta līdz vakaram.

Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv, kur Latvijas filmas pieejamas tiešsaistē jebkurā laikā un jebkurā vietā visā Latvijas teritorijā, 2016. gada Ziemassvētkos un gadumijā var noskatīties atkal jaunus darbus, ar ko papildināta līdz šim jau vairāk nekā simt filmu lielā kolekcija.

Otrs jaunums portālā filmas.lv – tuvojoties otrajam mācību semestrim, ar vairākām filmām un metodiskajiem materiāliem papildināta portāla sadaļa “Kino skolās”, kas tiek veidota, lai veicinātu Latvijā radīto filmu integrāciju vispārizglītojošo skolu mācību procesā. Tajā atrodami pedagogu un kinoteorētiķu sadarbības rezultātā radīti mācību stundu plāni, darba lapas, ko skolotājs var izmantot mācību stundās, kā arī plašāki apraksti par tām filmām, kuru fragmentus aicinām izmantot mācību procesā.

“Šobrīd portāla kolekcijai pievienotas divas klasiskās spēlfilmas, kuru pamatā ir latviešu literatūras ekranizācijas, – režisora Vara Braslas “Aija” un režisora Valdemāra Pūces “Mērnieku laiki”, divas Latvijas Kultūras kanonā iekļautas un ļoti populāras dokumentālās filmas – Jura Podnieka “Vai viegli būt jaunam?” un Ivara Selecka “Šķērsiela”, kā arī viena jaunāko laiku spēlfilma – Jura Kursieša “Modris”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+