Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
14. septembris, 2015
Drukāt

Iemūžina cīnītāju piemiņu

Foto - Saeimas preses dienestsFoto - Saeimas preses dienests

Pieminekļa atklāšanā piedalījās pēdējais dzīvais Īles nacionālo partizānu grupas dalībnieks, Liepājas dzejnieks un publicists Modris Zihmanis (pie pieminekļa no labās) un partizānu sakarniece Biruta Rodoviča (no kreisās), kas ir šī pieminekļa idejas autore.

Dobeles novada Zebrenes pagastā pie Īles bunkura atklāts piemineklis nacionālajiem partizāniem un viņu atbalstītājiem. Pieminekļa autors un mākslinieks ir Voldemārs Kandevics.

Pieminekļa atklāšanā piedalījās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļejevs, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Klāt bija arī Latvijas Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētājs Ojārs Stefans, Latvijas Nacionālo karavīru apvienības priekšsēdētājs Edgars Skreja, Lietuvas Nacionālo partizānu apvienības pārstāvji, ”Latvijas valsts mežu” pārstāvis Juris Jumītis, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, jaunsargi un skolu jaunatne.

Baltijas valstīs lielāko bunkuru 1948. gadā Īles mežos izbūvēja apvienotās latviešu un lietuviešu grupas partizāni, lai turpinātu cīnīties pret padomju varu. 27 cilvēku lielo grupu vadīja gados jaunais komandieris Kārlis Krauja. 1949. gada 17. martā 24 partizāni, kas tobrīd atradās bunkurā, trīs stundu nevienlīdzīgā cīņā izcīnīja savu pēdējo kauju pret 760 vīru lielo Valsts drošības ministrijas jeb čekas karaspēku. Bojā gāja 15 partizāni, 9 tika sagūstīti un kopā ar atbalstītājiem izsūtīti uz Sibīriju.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Viņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+