×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Iepazīstas ar apstākļiem Rīgas pilī izvietotajos muzejos

Foto: LetaFoto: Leta

Muzeja eksponātu krātuve ugunsgrēkā cietušajā Rīgas pilī, kuru izbraukuma sēdē apmeklēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, lai iepazītos ar situāciju pilī esošajos muzejos.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) piektdien, 3. janvārī, Rīgas pilī iepazinās ar tur izvietoto muzeju darba apstākļiem un ar līdz šim paveikto ēkās, kas šobrīd tiek pielāgotas muzeju pagaidu telpu vajadzībām, portālu “LA.lv” informēja ministres preses sekretāre Dagnija Grīnfelde.

Ministre pauda gandarījumu, ka telpu pielāgošana norit sekmīgi un paredzētajā grafikā: “Muzeju darbinieki Rīgas pilī šobrīd strādā nepiemērotos apstākļos, mitrums bojā arī krājumu, kaut gan darbinieki ir darījuši visu iespējamo, lai kaitējumu novērstu. Priecājos, ka izdevies atrast pagaidu risinājumu un plānotie darbi tiek veikti saskaņā ar grafiku.”

Telpu pielāgošanas darbi Lāčplēša ielā 106/108, kurp pārcelsies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM), kā arī nams Brīvības bulvārī 32, kur savulaik atradās LU Vēstures un filozofijas fakultāte un paredzētas pagaidu telpas muzeja ekspozīcijai, jāpabeidz līdz 31. janvārim. Tiesa gan, neliela aizkavēšanās iespējama plānotajās pagaidu ekspozīcijas telpās, kur daļēji jāmaina starpstāvu pārsegumi, portālam LA.lv pastāstīja Dagnija Grīnfelde.

LNVM direktora vietniece Anita Meinarte portālam “LA.lv” pastāstīja, ka patlaban muzejā risinās aktīva pārcelšanas plānošana un drīzumā varētu tikt izsludināts iepirkums krājuma pārvešanai, kas ir ļoti laikietilpīga un varētu prasīt aptuveni sešus mēnešus.

Tomēr pirmā izstāde “Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens” Eiropas Kultūras galvaspilsētas tematiskās līnijas “Dzintara ceļš” ietvaros tikšot atvērta agrāk – provizoriski ap ikgadējo Muzeju nakti, kas šogad plānota 17. maijā un kuras vadmotīvs būs tieši Saules akmens dzintars.

Šobrīd Rīgas pils telpas vēl izmanto arī Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM), kurš gaida, kad Latvijas Nacionālā bibliotēka atbrīvos telpas Tērbatas ielā 75, un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kurš pagaidām izmantos privātā sektora telpas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+