×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Iepazīsti ERASMUS vēstniekus


erasmus_102

Eiropā populārākā studentu apmaiņas programma “Erasmus” šogad atzīmē savu 25. gadadienu. Turpinot šīs jubilejas atzīmēšanu, līdz 30. septembrim Eiropas Savienības mājas Zināšanu istabā visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar interaktīvo stendu “Erasmus vēstnieki”.


 

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veidotais stends vizuāli pievilcīgā un viegli uztveramā veidā ar video, fotogrāfiju un atziņu palīdzību iepazīstinās bibliotēkas apmeklētājus ar studentu, pasniedzēju un augstskolu personāla stāstiem par studijām un profesionālo pilnveidi dažādās Eiropas valstīs “Erasmus” apmaiņas programmā.

“Erasmus vēstnieki” atspoguļo vairāku desmitu programmas dalībnieku liecības, tajā skaitā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova “Erasmus” pieredzi. Lai iepazīstinātu ar plašajām programmas iespējām, informatīvais stends “Erasmus vēstnieki” ir apceļojis desmit lielākās Latvijas pilsētas un rudenī būs apskatāms Rīgā.

“Erasmus” ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Programma “Erasmus” ir Eiropas Savienības veiksmes stāsts. Lai gan primāri tā sekmē iesaistīto dalībnieku valodu apguvi, starpkultūru izpratni un akadēmisko zināšanu pilnveidi, kopumā programma sniedz būtisku ieguldījumu mācību kvalitātes paaugstināšanā un modernas augstākās izglītības sistēmas veidošanā, attīstot plašu akadēmiskās sadarbības starptautisko tīklu.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju programmas “Erasmus” ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

 

Uzziņa

Vairāk par “Erasmus”: www.viaa.gov.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+