×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Novembra trešajā sestdienā – Mazā biznesa atbalsta diena


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Turpmāk katra novembra trešā sestdiena būs oficiāla svētku diena mazajiem uzņēmējiem jeb “Atbalsti mazo biznesu” diena. Šogad 16. novembrī katram no mums būs iespēja tuvāk iepazīt vienmēr līdzās esošos, taču, iespējams, nepamanītos mazos uzņēmējus, kuri piedāvā ikdienā iecienītās smalkmaizītes, omulīgo atmosfēru vakara tējai jautrā kompānijā vai vienmēr laikā salabo mūsu iemīļotos apavus.

Aizgūta no Amerikas


Viens no iniciatīvas ieviesējiem un realizētājiem ir Kristaps Banga, kurš pats pazīst mazo uzņēmēju pūles un ieguldīto sirdi, jo biznesā darbojas jau septiņus gadus. “Šāda tipa kampaņas nav nekas jauns, jo tās strādā gan pasaulē, gan pie mums Latvijā, tikai citās jomās,” uzsver K. Banga. Muzeju nakts, Lielā talka – tie ir tikai daži no piemēriem, kuros sabiedrība tiek aicināta vienu dienu gadā pievērst nedalītu uzmanību kādai konkrētai jomai un to labāk iepazīt un atbalstīt. Šajās kampaņās piedalās tūkstošiem cilvēku, tāpēc Kristaps nolēma, ka to ir nepieciešams ieviest arī biznesa vidē, lai sniegtu papildu atpazīstamību un atbalstu mazajiem uzņēmējiem. Par piemēru viņš ņēmis līdzīgu iniciatīvu, kas norisinās Amerikā jau trīs gadus – “Small Business Saturday.”

Nu šī iecere ir īstenota un pēc gadu ilga darba uzņēmējiem ir iespēja sevi pieteikt un popularizēt plašākai publikai ar “Atbalsti mazo biznesu” radītajiem rīkiem – mājas lapu www.mazabiznesadiena.lv, interaktīvo karti un visbeidzot ar 16. novembri. Karte ir ērts un informatīvi bagāts rīks arī patērētājiem, jo tajā var iepazīties ar uzņēmējiem un īsiem viņu darbu aprak
stiem.

Šopings bez iepirkšanās


Vienu dienu gadā iedzīvotāji tiek aicināti tuvāk iepazīties ar mazajiem uzņēmējiem un viņu piedāvātajiem pakalpojumiem un precēm. “Mazajiem uzņēmējiem jebkāds atbalsts ir ļoti būtisks – tāpēc, pat tad, ja tu nevari neko nopirkt, 16. novembrī dodies savas pilsētas ielās, meklē īpašo “Atbalsti mazo biznesu” uzlīmi un iepazīsti mazos uzņēmējus. Apciemo viņu veikaliņus, kafejnīcas, bārus un birojus, pasaki kādu uzmundrinošu vārdu! Sākuma posmā mazajiem uzņēmējiem emocionālais atbalsts ir ļoti būtisks, jo viņi katru dienu šaubās, vai ir izdarījuši pareizo izvēli,” stāsta Kristaps.

Tāpēc jo vairāk pozitīvo atsauksmju, jo uzņēmējs kļūst pārliecinātāks un varošāks pārvarēt lielākus un mazākus kritienus, turpinot savu izaugsmes ceļu. Savukārt iedzīvotāji uzzinās, cik patiesībā daudz interesantu un kvalitatīvu produktu un pakalpojumu piedāvā mazie uzņēmēji.

Uzņēmīgākie 
no atlaistajiem


Liela daļa no jaunajiem uzņēmējiem savu ideju realizēja tieši krīzes laikā, jo bija zaudējuši darbu jeb, kā Kristaps to dēvē, viņi tika “izmesti no komforta zonas”. Šīs pārmaiņas mudinājušas viņus darboties un meklēt pašiem savu ceļu, tik ļoti nebaidoties par to, vai kas izdosies vai ne. Pateicoties uzņēmīgo aktivitātēm, tagad darba dienu vakarus un brīvdienas varam pavadīt Miera ielas republikā un Kalnciema ielas kvartālā Rīgā, kā arī skaistās un mājīgās vietās citur Latvijā.

Savstarpēja sadarbība un atbalsts ir viena no populārākajām mūsdienu darba formām. Latvietis vēl joprojām ar aizdomām skatās uz sadarbību starp draugiem – mazajiem uzņēmējiem, jo paredz, ka tajā noteikti slēpjas kāds aprēķins. Taču jāatceras, ka tā ir normāla prakse visā pasaulē, kas strādā jau desmitiem gadu, atgādina Kristaps Banga.

Tie, kuri biznesā ir ar sirdi un deg par savu ideju, vienmēr rūpēsies, lai pircēji būtu apmierināti un vēlētos atgriezties. Tāpēc arī mēs, pārējie, kuri, iespējams, vēl tikai sapņo par savu mājas kafejnīcu vai spuldzīšu ražotnes dibināšanu, atbalstīsim tos, kam bijis nedaudz vairāk drosmes.

Uzziņa


Mazā biznesa diena 16. novembrī


reģistrējušies jau 1260 uzņēmumi,

10 tūkstoši pauduši gatavību atbalstīt,

interaktīvā karte: www.mazabiznesadiena.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+