×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Iepazīsti “Staro Rīga” objektus

Foto no "Staro Rīga" mājas lapas.Foto no "Staro Rīga" mājas lapas.

Šā gada festivāls “Staro Rīga” būs īpašs ar daudzajiem interaktīvajiem objektiem, kuri iedarbināmi ar apmeklētāju personīgu līdzdarbošanos.

“Gaisma ir mūsos, mēs paši esam gaisma. Es pats esmu tas, kas var ieraudzīt, kā gaisma uzaust, pats varu ieraudzīt gaišās lietas un vairot gaismu sev apkārt,” šogad rosina pārdomāt festivāla veidotāji.

Šogad kopā festivālā ir 42 gaismas objekti, tie galvenokārt izvietoti Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā. Festivāls notiek no 17. līdz 20.novembrim. Pēc festivāla apmeklētāju ierosinājuma festivāla sākuma laiks šogad būs stundu agrāk – plkst.17 un visi objekti būs apskatāmi līdz 23.

Ar šī gada gaismas festivālu “Staro Rīga” tiek turpināta tuvošanās Latvijas simtgadei, sekojot pērn aizsāktajai tēmai. Pagājušā gada festivāla tēma bija “Gaisma sauca”, šogad tā ir “Gaisma ausa”, kas ir Ausekļa teksta fragments no Jāzepa Vītola “Gaismas pils”, kas vienmēr dziedāta Dziesmusvētkos un citos latviešiem nozīmīgos brīžos.

Gaismas festivālā “Staro Rīga 2016” ir 3 programmas – pamatprogramma “Gaisma ausa”, starptautiskā programma, kurā ar saviem darbiem piedalās mākslinieki no Lietuvas, Kanādas, Japānas, Austrālijas, Beļģijas, Spānijas, Vācijas, Portugāles, Baltkrievijas, Francijas un Libānas, kā arī festivāla apmeklētājiem jau pazīstamā līdzdalības programma “Rīgas karnevāls”, kurā ar gaismas objektiem pilsētvidē piedalīsies dažādi uzņēmumi, institūcijas un privātuzņēmēji. Festivāla laikā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti aplūkot arī jaunākos Rīgas vēsturisko ēku fasāžu izgaismojumus.

Viens no tiem – Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltītā interaktīvā multimediju projekcija “Pieskaries gleznai” uz Latvijas Nacionālās mākslas muzeja pagalma fasādes. Būs vajadzīgi sešu roku pieskārieni, lai atdzīvotos kāda no piecām Jaņa Rozentāla gleznām, dodot unikālu iespēju Rozentāla gleznas ne vien atklāt, bet arī sadzirdēt. Savukārt Rīgas pils torņa fasādes objektā “Action-Painting” ikvienam piedāvās iespēju kļūt par mākslinieku un piedzīvot krāsu mākslas radīšanas prieku.

Darbojoties ar krāsu “burvju nūjiņu”, katrs varēs radīt laikmetīgu ietērpu Rīgas pils kastelas daļas tornim, pārvēršot to par abstrakcionisma virziena action-painting eksperimentālo platformu. Tāpat spāņu radošās grupas ONIONLAB veidotajā interaktīvajā video projekcijā “RELOOP” apmeklētāji, mijiedarboties ar attēlu un lāzeru palīdzību, uz Vecpilsētas ielas 8A nama fasādes varēs radīt dažādu mūzikas žanru skaņdarbu vizuālos atveidus.

Interaktīvā multimediālā instalācijā “98 gaismas gleznas Latvijai” apmeklētāji tiks aicināti gleznot ar gaismu, uz Rīgas Sv.Pētera baznīcas fasādes veidojot unikālas gaismas gleznas no latviskiem rakstiem un zīmēm. Iesaistīties gaismas performancēs ikviens varēs arī pie Pulvertorņa gaismas objektā “Saullēkts”, kura ieslēgšanai būs nepieciešama līdz pat 9 cilvēku savstarpēja sadarbošanās. Savukārt, divdesmit roku vienlaicīga pieskaršanās nepieciešama objektā “ Izaicinājums patiesi gardas kafijas cienītājiem”.

Šš gada festivāla programmā būs skatāmas arī sešu japāņu mākslinieku videoprojekcijas gaismas objektā “Japāņu mapping kolekcija”, franču mākslinieku objekti “Mans dārzs” un “Abažūru buķetes” Rātslaukumā un Līvu laukumā, kanādiešu mākslinieku LUCION gaismas objekts “Gaismas vēlējumi” Jēkaba laukumā, kurā apmeklētājiem būs iespēja sevi radoši izpaust, izmantojot savas mobilās ierīces, Doma laukumā būs apskatāma austrāliešu mākslinieces Amandas Pareras (Amanda Parer) gaismas instalācija “Garauši” un daudzi citi. Bastejkalna teritorijā būs apskatāma franču radošās grupas Collective Coin instalācija “ Globoscope” un Alā Minavī (Alaa Minawi) autordarbs “ Mana gaisma ir tava gaisma”.

Šis ir jau devītais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Meklē objektu karti šeit.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+