Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
14. decembris, 2015
Drukāt

Iepazīstina ar Rakstniecības un mūzikas muzeja topošo ekspozīciju

E. Bitera fotoE. Bitera foto

Ceturtdien, 10. decembrī, Rakstniecības un mūzikas muzejs iepazīstināja plašsaziņas līdzekļus ar topošās pastāvīgās ekspozīcijas “Dziesma” koncepciju, LA.lv uzzināja muzejā.

Prezentācijas viesi kopā ar muzeja radošo komandu un Emīla Dārziņa jaukto kori devās muzikālā pastaigā cauri laika labirintiem, lai finālā ieraudzītu, kā dziesma rada latvieti. Pa ceļam tika piedzīvotas skaņu un gaismu ainavas, sadziedāšanās zaļumballē, koru kari un valsts dzimšana.

Uzrunas teica kultūras ministre Dace Melbārde, muzeja direktore Iveta Ruskule, Norvēģijas vēstniecības padomniece Agnese Cimdiņa, Valsts nekustamo īpašumu valdes loceklis Andrejs Milzarājs, ekspozīcijas māksliniece Anna Heinrihsone, kā arī finansiste Ilze Jurkāne, kura piekritusi aicinājumam kļūt par muzeja goda patronesi.

Jaunā ekspozīcija apmeklētājiem taps pieejama 2017. gada aprīlī, kad Rakstniecības un mūzikas muzejs atgriezīsies vēsturiskajās telpās. Topošās ekspozīcijas “Dziesma” pamatā būs latviešu dziesmas no dažādiem laikmetiem, kas aizvien pavada latvieti – cauri bērnībai, skolai, mīlestībai, karam, atmodai un svētkiem. Ekspozīcijas māksliniece ir Anna Heinrihsone, bet muzikālo noformējumu veido Jēkabs Nīmanis.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+