Foto: Valmieras dome

Iepazīstinās ar atradumiem Valmieras pils izrakumos 0

Trešdien, 1. augustā, arheologi iepazīstinās ar atradumiem Valmieras pils izrakumos, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Monētas, krāsns podiņi, svečturis, zābaku papēžu apkalumi, sprādze un saktas, naglas eņģes, sirpis, garšvielu trauciņš – šie ir tikai daži atradumi, ko, aizrokoties vairākus simtus tālā pagātnē, atraduši arheologi, veicot izpēti pils ZR korpusa aizgruvušajā pagrabtelpā. Ko vēl arheologi atraduši, vai viņiem izdevās aizkļūt līdz liecībām no 14. gadsimta, varēs uzzināt 1. augustā plkst.15 pie izrakuma vietas.

Pirmie arheoloģiskās izpētes darbi Valmieras pils teritorijā notikuši 1937. gadā. Darbi turpinājušies arī 1938. gadā. No 1988. līdz 1993. gadam šeit izpēti uzsāka Latvijas vēstures institūta arheoloģe Tatjana Berga, kura ir arī viena no darbu vadītājiem arī pašreizējiem izrakumiem. Valmieras pils ZR korpuss ir pēdējais, kas vēl bija palicis neizpētīts visā Valmieras pils teritorijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašreiz arheoloģiskās izpētes darbus vada Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētnieks Dr.Hist. Rūdolfs Brūzis. Arheologs stāsta, ka izpētāmā teritorija ir 8×7 metrus liela un trīs – dziļa, bet izpētāmā kultūrslāņa apjoms ir 168 kubikmetri. “Pētījumi tiks veikti līdz pamatzemei, kā tas ir darīts arī iepriekš ar jau izpētītajiem pagrabiem. Ja pašlaik esam 17.gadsimta sākumā, tad plānojam tikt līdz pat 14.gadsimtam. Pašlaik sākas tipiskais viduslaiku pils slānis, kurā ir gan būvgruži, gan daudzi vērtīgi atradumi no pils interjera, tās arsenāla un dažādas par pils iemītnieku sadzīvi vēstošas senlietas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.