Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
11. novembris, 2014
Drukāt

Iepazīstinās ar flāmu mūsdienu arhitektūru

Luca Beel / publicitātes fotoLuca Beel / publicitātes foto

Villa "H te V" - 400 kvadrātmetrus plaša savrupmāja. Autors: "Stephan Beel Archtitects".

Piektdien, 14. novembrī plkst. 17 Latvijas Arhitektūras muzejā atvērs Flandrijas laikmetīgās arhitektūras izstādi “Flāmu arhitektūra: šķērsgriezums”, portālam LA.lv pavēstīja muzeja pārstāve Ilze Martinsone.

Izstāde piedāvā skatu uz Flandrijas laikmetīgās arhitektūras kopainu. Martinsone stāsta, ka flāmu arhitektūras kvalitāte pēdējos gados ir ievērojami augusi, un tam ir vairāki iemesli: “Kā nozīmīgākos var minēt labu izglītības kvalitāti, attīstītas profesionālas arhitektūras kritikas klātbūtni, kā arī biroja Vlaams Bouwmeester darbību (tulkojot no nīderlandiešu valodas – “Flandrijas būvmeistars”) – valdībai pakļautais birojs darbojas kā konsultants arhitektūras jautājumos. Tajā strādājošie eksperti izstrādā instrumentus, ar kuriem ir iespējama arhitektūras kvalitātes uzraudzība un veicināšana, un viņu darba rezultāti nu jau kādu laiku ir redzami arī dabā.”

Lai radītu pēc iespējas pilnīgu priekšstatu par situāciju laikmetīgajā Flandrijas arhitektūrā, ekspozīcijai apzināti izvēlētas dažādu funkciju un mēroga būves, kas radītas gan privātu, gan sabiedrisku pasūtījumu ietvaros. Visas izstādē eksponētās būves skatāmas fotogrāfijās, kas sniedz visskaidrāko priekšstatu par ēkas un vides attiecībām no lietotāja skatu punkta.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+