×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Iepazīstinās ar Rīgas sinagogu – piemirstu jūgendstila pērli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas sinagoga.

No 4. marta līdz 24. maijam muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” būs iespēja iepazīt izcilu jūgendstila arhitektūras pieminekli – Sinagogu Peitavas ielā, portālam LA.lv pastāstīja muzeja pārstāve Baiba Buceniece.

Ēkas 110 gadu jubilejai veltītajā izstādē būs iespēja izzināt sinagogas celtniecības vēsturi, kā arī ebreju kultūras mantojumu.

Rīgas sinagoga ir ne tikai ebreju kopienas garīgās dzīves centrs, bet arī viena no skaistākajām jūgendstila celtnēm Rīgā un valsts nozīmes kultūras piemineklis. Ēkas projektu izstrādāja un īstenoja divi arhitekti – Vilhelms Neimanis un Hermanis Zeiberlihs. 1941. gada jūlijā, kad pēc nacistiskās Vācijas karaspēka ienākšanas Rīgā visas pilsētas sinagogas tika nodedzinātas, Sinagoga Peitavas ielā vienīgā netika iznīcināta. Šajā izstādē pirmo reizi eksponēts oriģinālais ēkas projekts, sniegts ieskats par sinagogas restaurāciju un ebreju kultūras mantojumu kopumā.

Izstādi “Jūgendstila pērle – Rīgas sinagoga” papildinās Ebreju universitātes Ebreju mākslas centra vadītāja Sergeja Kravtsova lekcijas par sinagogu vēstures tēmu. 3. martā plkst. 12 – 13.45 viņš lasīs lekciju “Centrālās un Austrumeiropas koka sinagogas: uzmanības centrā – Latvija” Latvijas Mākslas akadēmijā, bet 4. martā plkst. 14.30 – 16 – lekciju “Peitavas ielas sinagoga: starp Tempļa tēlu un moderno stilu” Peitavas ielas sinagogā.

Izstāde “Jūgendstila pērle – Rīgas sinagoga” veidota sadarbībā ar Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomi, Izraēlas vēstniecību Latvijā un Rīgas ebreju reliģisko draudzi. Izstādes norisi atbalsta Latvijas Valsts vēstures arhīvs un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+