×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Iepazīstinās Eiropu ar “Latviskās dvēseles rakstiem”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2015. gada pavasarī un vasarā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros Minhenē, Luksemburgā un Rīgā būs apskatāma latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde “Latviskās dvēseles raksti”, vēsta Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikāciju speciāliste Inga Bika.

Izstāde būs stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Ekspozīciju veidos 26 tautas tērpi, fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļos dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstāde būs atvērta no 20. marta līdz 19. aprīlim Minhenes Piecu kontinentu muzejā, no 8. maija līdz 7. jūnijam – Neiminsteres Abatijā Luksemburgā un no 25. jūnija līdz 30. augustam, ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus, – izstāžu zālē Rīgas Mākslas telpa”. Turklāt ekspozīciju Rīgā papildinās arī tautas tērpi no Skandināvijas un citām Baltijas valstīm.

Izstādi rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+