×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Iepazīt smalko grafikas mākslu radošajos vakaros

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskā grafikas festivāla “Printmaking IN” ietvaros no 6. jūlija līdz 17. augustam katru trešdienu plkst. 16 “Rīgas mākslas telpā” notiks radošie grafikas vakari, LA.lv pastāstīja biedrības “Grafikas kamera” valdes priekšsēdētāja Ieva Nagliņa.

Grafikas vakaru apmeklētājiem būs iespēja dažādos veidos iepazīt grafiku, izmēģināt dažādas tās tehnikas un satikties ar māksliniekiem, kurus papildinās kāds muzikāls, literārs vai citādi radošs pārsteigums. Septiņi grafikas vakari būs platforma dažādu mākslinieku radošai izpausmei, stāstījumiem, paraugdemonstrējumiem un iespēja apmeklētājiem klātienē iepazīt grafikas tehniku šarmu. Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Pirmajā radošajā grafikas vakarā 6. jūlijā paraugdemonstrējumu augstspiedes tehnikā rādīs māksliniece Ilze Lībiete, savukārt par muzikālo noskaņu rūpēsies klarnetists Ričards Lapiņš. Ilze Lībiete darbojas stājgrafikā, lietišķajā grafikā, grāmatu grafikā un heraldikā. Ir daudzu pašvaldību un ievērojamu dzimtu ģerboņu dizaina autore, kā arī piedalījusies virknē personālizstāžu un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.

Turpmākajos vakaros piedalīsies Lāsma Pujāte, Inese Lieckalniņa, Ieva Nagliņa un citi.

Pasākumu laikā ieejas biļete “Rīgas mākslas telpā” ar 50% atlaidi visām cenu grupām.

Paralēli apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Grafikas festivāla “Printmaking IN” centrālo izstādi “Atpakaļ haosā”. Tajā pārstāvēti amerikāņu grafiķi ar atšķirīgiem un spilgtiem rokrakstiem: “The Amazing Hancock Brothers”, Moriss Eiblmen, Šons Stārvors, Deniss Maknets, Tailers Krasovskis, Karloss Barberenu, Raiens O’Malijs, Kērtiss Džonss, Toms Huks un mākslinieki no apvienībām “Cannonball Press”, “Burning Bones” un “Out Law Prints”. Izstāde apskatāma “Rīgas mākslas telpā” līdz 21. augustam.

“Printmaking IN” ir starptautisks festivāla zīmols, kas radies Igaunijā, Pērnavā 1998. gadā. Ar laiku “iekarojot” arī Tallinu un Tartu, tagad šķērsojis Igaunijas robežu un pirmo reizi notiks Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+