Ekonomika
Īpašums

Iepretī “Spicei” būvēs biroju kompleksu ar bērnudārzu0


“Business Garden” Ulmaņa gatves un Malduguņu ielas stūrī.
“Business Garden” Ulmaņa gatves un Malduguņu ielas stūrī.
Foto: Ivars Bušmanis

Braucot no lidostas pa Ulmaņa gatvi, labajā pusē iepretī tirdzniecības centram “Spice” uzslējies piecstāvu ēku komplekss “Business Garden”, vēstīts laikraksta “Latvijas Avīze” pielikumā “Latvijas Bizness”.

To plānots pabeigt šajā ceturksnī. Lai gan liekas, ka biznesa parks atrodas Rīgā, pa labi no Ulmaņa gatves atrodas Mārupes zemes.

Aiz ēkām, uzreiz nogriežot pa Malduguņu ielu, braucējs jau atrodas Mārupē, attiecīgi biroju kompleksa ēkas numurētas ar 1, 2, 3, 4 un 5.

Tā ir izteikta pēdējo gadu tendence, ka biznesa parki tiek būvēti tūliņ aiz Rīgas robežas – ne tikai zemes cenas dēļ, bet galvenokārt vieglāk un ātrāk Pierīgas novadu domēs saņemamo būvatļauju dēļ. Mārupe vinnē ar tuvo atstatumu līdz lidostai.

Pirmās kārtas ietvaros “Skonto būve” uzcēlusi divas biroju ēkas ar iznomājamo platību vairāk nekā 14 400 m², 200 velosipēdu novietošanas vietām, simt pazemes un piecsimt virszemes autostāvvietām. Vienā no ēkām tiek veidota kafejnīca un dienas restorāns, otrā ēkā – bērnudārzs.

“Nomas kopplatību plānots palielināt līdz 42 000 m². Jau saņemta būvatļauja otrajai kārtai, kuras laikā taps trīs biroju ēkas ar iznomājamo platību vairāk nekā 27 000 m2 (šeit viena stāva platības sasniegs pat 2700 m2), komerctelpām sporta klubam, kafejnīcām un tīklošanās vietām ēku pirmajos stāvos. Kompleksa trešā kārta ir koncepta izstrādes stadijā,” atklāj Līga Daniļeviča, “Vastint Latvia” mārketinga vadītāja.

Pēc “Latio” aprēķiniem, būvniecības stadijā ir gandrīz 130 000 m2 biroju platību, trīs ceturtdaļas no kurām tiek būvētas no jauna. Pēc apjoma līdzīgs top igauņu attīstītāja “Kapitel” augststāvu komplekss “Elemental Skanste”, igauņu attīstītāja “Capital Mill” biroju komplekss “Capital City” Krasta ielā un lietuviešu “Capitalica Asset Management” biroju augstceltnes Skanstē, vēstīts “Latio” biroju tirgus pārskatā.

“Business Garden Rīga” kompleksa saimnieki savējās pozicionē kā cilvēciska mēroga būves – augstākajām ēkām ir pieci stāvi, zaļi un plaši iekšpagalmi, kas būs paredzēti tikai kājāmgājējiem.

Savukārt vecāki, ja izvēlēsies, varēs nākt uz darbu kopā ar saviem pirmskolniekiem, kuriem tiek piedāvāts privātais bērnudārzs.

Pārdomāti un brīvi biroju telpu plānojumi ļaušot ātri un ērti pielāgot klientu biznesa vajadzībām, radot maksimāli efektīvu un ērtu darba vietu. Biroju ēkas tiks sertificētas pēc LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) metodoloģijas, norāda Līga Daniļeviča.

Līdzīgus kompleksus ar šādu “zaļo” biznesa dārzu nosaukumu “Vastint “būvē Polijā – Poznaņā un Vroclavā, tāds plānots arī Viļņā. Pavisam desmit Eiropas valstīs ir ap 50 dažādu “Vastint” pasūtītu jaunbūvju vai atjaunotu ēku.

Projekta attīstītājs ir Nīderlandē reģistrētās “Vastint Holding B.V.” – starptautiskas nekustamo īpašumu organizācijas meitas uzņēmums Latvijā “Vastint Latvia”.

Tā patiesā labuma guvējs ir zviedrs Hanss Eriks Gidells, kurš ir arī “Inter IKEA Holding S.A.” padomes priekšsēdētāja vietnieks.

“Vastint” Latvijas tirgū kopš 2003. gada nodarbojas ar komerciālo nekustamo īpašumu, kā arī dzīvojamo ēku attīstīšanu. “Vastint” atšķiras ar to, ka ķeras pie veselu kvartālu izveidošanas, kuros ir gan biznesa, gan dzīvojamā vide.

Saistītie raksti

Tās pabeigtais dzīvojamais nams “Futuris” Antonijas ielā piekļaujas “A” klases biroju ēkai Zaļajā ielā 1 un pārbūvējamajai “Albert Hotel ” viesnīcai, kas pārtaps par “AC Hotel Riga by Marriott”.

Antonijas ielas otrā pusē “Vastint” būvētais Magdelēnas kvartāls saņēma gada balvu “Gada būve 2018”. Līdzīgi pieeja arī Mārupē – aiz “Business Garden” līdz Mārupes Lielajai ielai top 650 dzīvokļu kvartāls “Lindenholma”.

LA.lv